1. screening v Kolíně

Anonymní
28.5.20 15:55

1. screening v Kolíně

Ahoj všechny, mám jít za dva týdny na 1. screening a odběry krve do Kolína. Všechno by bylo v pohodě kdybych nečetla a neslyšela tolik špatných recenzí :( máte některá zkušenost s doktory tam? Musím se tam objednat a kdy mám jít na tu krev, přímo v den screeningu nebo teď někdy? Jsem 8+2. Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem z toho zmatená. Děkuji za všechny odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2062
28.5.20 17:03

Nechoď tam!!! Vyber si jiné pracoviště. Mám zkušenosti s paní doktorkou Koštvancovou, a dle ní by mé dítě mělo Downův syndrom, vadu srdce a pes equinovaris (křivá nožka). Dítě ale nic z toho nemá. Má sice jinou drobnou vrozenou vadu, ale na ni se přišlo až po porodu.
Takže znovu - pokud nechceš celé těhotenství prožít ve strachu, jdi jinam!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
28.5.20 17:30
@Anonymní píše:
Ahoj všechny, mám jít za dva týdny na 1. screening a odběry krve do Kolína. Všechno by bylo v pohodě kdybych nečetla a neslyšela tolik špatných recenzí :( máte některá zkušenost s doktory tam? Musím se tam objednat a kdy mám jít na tu krev, přímo v den screeningu nebo teď někdy? Jsem 8+2. Omlouvám se za tolik otázek, ale jsem z toho zmatená. Děkuji za všechny odpovědi :kytka:

Ahoj, ja mam celkem cerstve zkusenosti, doma mam 3mesicniho chlapecka a presne tohle jsem resila pred rokem :).

Zacnu s tim odberem krve. Ja nechci kecat, resim zanet prsu a moc mi to uz nemysli :lol:, ale asi v 10tt jsem bez objednani sla na ty odbery, tam sestricka moc mila, a oni me pak sami objednali na screening. Na utz se v Koline chodi cca 14 dni po odberu krve, vysledek screeningu potom dostanes hned a nemusis na nej cekat.

Co se tyce personalu, tak sestricka na screeningu.. no docela to slo :mrgreen:, byl tam starsi, takovy holohlavy doktor, a ten tedy nebyl vubec sdilny, radsi si povidal se setrou o filmech a hlaskach :lol: a kdyz jsem se na neco zeptala, tak to skoro vypadalo, ze ho obtezuju a stejne mi poradne neodpovedel :roll:. Tohohle doktora jsem mela na vsech velkych utz v prvnim tehotenstvi, a na 1. a 3. utz ve druhem tehotenstvi. Nezmenil se :mrgreen:. Kdyz jsem se ho ptala na pohlavi miminka, tak jen ve dverich suse odpovedel:,,Jo, je to holka."Jestli budes chtit fotku z utz, doporucuju to rict predem, jednou mi doktor odmitl dat fotku s tim, ze jsem mela rict driv :cert: :roll:.

Na druhem utz byla doktorka, a ta tedy byla razna, potrebovala naprosty klid, ale zato mi presne popisovala, co kde vidi a nechala me i manzela hadat pohlavi.

Ale zalezi, jak dobre se vyspi :D jednou je to v pohode a podruhy hruza, ale nic, co by se nedalo zvladnout.

Takze abych to shrnula, tak doktori na screeningu tedy nic moc empaticti, ale zase si myslim, ze vedi, co delaji. Lepsi jednim uchem tam a druhym ven.

Ale zato porodnice a sestinedeli.. tak tam byli vsichni moc mili a prijemni, vtipkovali a kdyz jsem se na neco zeptala, tak uplne normalne odpovedeli a vysvetlili. Tu vrele doporucuju a lituju, ze jsem dceru rodila v Praze u Apolinare, tam to bylo strasny :(. Kdybych rodila (nedejboze :mrgreen:) jeste nekdy, tak urcite v Koline :palec:.

Jo, a porodni saly jsou uplne spickovy, krasne zarizene a moderni, personal taktez skveli :kytka:

Snad jsem pomohla a nemlela nesmysly, ja jsem strasnou spoustu veci zapomnela :lol:

Kdybys potrebovala jeste neco vedet, tak napis, rada poradim :)

Hodne stesti :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.5.20 17:40

@prcek.leni

Moc děkuji, do Kolína to mám kousek, tak bych nerada hledala něco jiného. Ale co jsem četla recenze tak fakt nic moc. Ať jsou doktoři jakýkoli, hlavně aby něco neodflakli.

• Citovat
  • Nahlásit
157
28.5.20 17:56

U mě proběhlo vše normálně, nemůžu si stěžovat. U odběru krve nebyly sestry dvakrát příjemné, ale nic tragického, je to pro ně prostě rutina. A myslím, že na krev jsem se neobjednávala, dostala jsem od svého gynekologa pokyn, kdy tam jít (ve které dny a hodiny) a po odběrech krve jsem se došla objednat do jiného patra na ultrazvuk, protože tam už objednávka být musela. A myslím, že mezi odběry a ultrazvukem byl tak týden až 10 dní rozestup, ale už si to opravdu přesně nepamatuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.5.20 22:21

Ahoj, ja jsem zrovna dnes byla na 2 screeningu v Koline ( prvni byl taktez tam) a musim rict, ze sice komunikace nic moc, ale prace urcite neodflaknuta. 25 minut poctiveho zkoumani a premerovani. Takze za me ok.

Btw. objednava se presne jak je napsano vyse: zavolat si tam, pujdes na krev a do 2 tydnu ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1765
28.5.20 22:38

Ahoj, já byla v nemocnici v Kolíně na 1 screeningu (10 týden si zajdeš bez objednání na krev a po odběrech do druhýho půdorysně stejný dveře si zaklepeš a sestřička tě objedná na ultrazvuk) Za mě sestřička na krvi byla super, povídala si se mnou, byla milá, veselá. Paní doktorka na ultrazvuku byla dosti potichu, ale tak soustředila se na práci a mimčo zrovna moc nespolupracovalo, tak asi ani neměla náladu si moc povídat. Na konci mi rychle řekla a ukázala ručičky, nožičky a tak. Celou sobu se tam díváš na monitor naproti lehátku, tak stejně vidíš co tam dělá a měří. Já byla zklamaná spíš z toho, že jsem nedostala fotku, že se platí zvlášť a v době corony nesmí brát peníze a nenechali mi aspoň si vyfotit mimčo na monitoru, což mi bylo hodně líto. Na druhý screening jdu taky do Kolína, ale k jiný doktorce, tak jsem zvědavá jak to bude probíhat tam :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
28.5.20 22:59

Ja jsem teda fotku dostala poprve i podruhe a bez problemu. Poprve jsem byla na konci brezna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat