100,- na den v nemocnici

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

toooja
Ukecaná baba ;) 1097 příspěvků 15.02.17 14:02
100 na den v nemocnici

Vsem pekne dny!!
JAk vam vyrok Zemana „Stovka za den v nemocnici nikoho nezabije, nebudete o žebrácké holi, vzkázal Zeman důchodcům“?
Ucite se to netyka jen duchodcu, ale kazdeho.Jste pro nebo proti?
Ja jsem proti. A o z duvodu, kdyby ja byla nemocna a musela byt v nemocnici, tak mi nemocenske sotva pokryje tyto naklady.Mam skraceny uvazek, aby zajistila deti do skolky, ze skolky, do skoly a ze skoly. Vzala jsem podradnou praci blizko domu, aby nemusela kupovat auto a dojizdet min 25 az 60 km do mesta pro praci.Kde take ved najit praci 8.30-14 hod. Musim pocitat s casem dojizdeni take.
Kdyby ja bla v nemocnici, muj manzel musel by mit OCR, kt je placeno pouze 9 dni nebo jak to je. A pak nic. Hlidani nemame, manzel dela na smeny. Dovolene mame na prazdniny.
Takze…nebo musime zacit krast, aby v pripade museli zajistit placeni, chod domacnosti.Nebo..ja nevim.
Fajn byt chytry, jak Zeman.Ale uz zacina me pekne stvat posledni dobou se vsim.
Tohle prave na me bylo uz dost.Jen jsem predstavila ten scenar na sve kuzi.#Momentalne sedim na OCR s dcerou, zanet str.ucha.A vim, ze za OCR dostanu h…nic. Jeste dnes mi rekla znama, ze sice OCR se pocita jen 9 dnu, ale vikendy se pocitaji, ale neproplaci.Tak nechapu vubec ten system. Nemit manzela, tak se muzu s deckama pak jit klidne past.Bo ani nemocenska, ani OCR…neni to ani ne jidlo. Zustava jen se modlit, aby jsme byli conejdele zdrave.
Na co vubec ten stat se hraje? Zadusit pracujici?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 63 Další »
Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10995 příspěvků 15.02.17 14:11

Myslim ze tu 100 denne za aebe vydam i doma takze soihlasim s platbou v nemocnici

Malaga
Generální žvanilka 24701 příspěvků 15.02.17 14:11
@toooja píše:
Vsem pekne dny!!
JAk vam vyrok Zemana „Stovka za den v nemocnici nikoho nezabije, nebudete o žebrácké holi, vzkázal Zeman důchodcům“?
Ja jsem proti. A o z duvodu, kdyby ja byla nemocna a musela byt v nemocnici, tak mi nemocenske sotva pokryje tyto naklady.Mam skraceny uvazek, aby zajistila deti do skolky, ze skolky, do skoly a ze skoly. Vzala jsem podradnou praci blizko domu, aby nemusela kupovat auto a dojizdet min 25 az 60 km do mesta pro praci.Kde take ved najit praci 8.30-14 hod. Musim pocitat s casem dojizdeni take.
Kdyby ja bla v nemocnici, muj manzel musel by mit OCR, kt je placeno pouze 9 dni nebo jak to je. A pak nic. Hlidani nemame, manzel dela na smeny. Dovolene mame na prazdniny.
Takze…nebo musime zacit krast, aby v pripade museli zajistit placeni, chod domacnosti.Nebo..ja nevim.
Tohle prave na me bylo uz dost.Jen jsem predstavila ten scenar na sve kuzi.#Momentalne sedim na OCR s dcerou, zanet str.ucha.A vim, ze za OCR dostanu h…nic. Jeste dnes mi rekla znama, ze sice OCR se pocita jen 9 dnu, ale vikendy se pocitaji, ale neproplaci.Tak nechapu vubec ten system. Nemit manzela, tak se muzu s deckama pak jit klidne past.Bo ani nemocenska, ani OCR…neni to ani ne jidlo. Zustava jen se modlit, aby jsme byli conejdele zdrave.

Já jsem pro.

cell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 15.02.17 14:11

Dle mě byla obrovská chyba, že se poplatky vůbec zrušily. Lidi si na to zvykli, jak se ukázalo, nikdo pro ně hlady neumíral, byl to cenný přínos, který prostě chybí. Zdravotnictví je drahé a mít vše zadarmo není možné.
A ano, já s poplatky souhlasím

Uživatel je onlinedebra.morgan
Závislačka 3751 příspěvků 15.02.17 14:12

Když pominu to ostatní, to nemáte pojištění v případě hospitalizace či dlouhodobé nemoci?

EvulinkaH
Kecalka 361 příspěvků 15.02.17 14:14

Já taky nejsem proti.

Maty80
Echt Kelišová 7918 příspěvků 15.02.17 14:14

Mě osobně by ta stovka na den za hospitalizaci nevadila, pokud bych viděla, že konkrétně ta nemocnice ve které se léčím z toho něco má. Zdravotnictví u nás je jak řekl jeden politik velká černá díra :lol: Každopádně bych znovu udělila vyjímku pro důchodce - který má 10 000 tisíc důchod, 7000 dá za byt, energie a pak leží třeba měsíc v nemocnici nebo LDN, a nemá mu kdo pomoct, tak to je darda. To samé pro maminky samoživitelky.
Na druhou stranu dnes ke každému životnímu pojištění máš i náklady na hospitalizaci, takže to dostaneš zpět od pojišťovny a takové pojištění by snad měl mít v dnešní době skoro každý, především klasická rodina matka+otec+děti.

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 15.02.17 14:14

Já s tím plně souhlasím… to i doma projím víc

Snilek88
Ukecaná baba ;) 1899 příspěvků 15.02.17 14:15

@Maty80 původně to šlo do nemocnice… právě proto se mi to moc líbilo

Šmoulice
Kelišová 6750 příspěvků 15.02.17 14:15
@toooja píše:
Vsem pekne dny!!

Já jsem rozhodně PRO PLATBY V NEMOCNICI… A jak to máš ty doma, tady asi nikoho moc nezajímá, takže sis tu omáčku mohla odpustit ;)

lucka_mac
Ukecaná baba ;) 1815 příspěvků 15.02.17 14:15

Taky s poplatky souhlasim. Mimochodem na OCR se proplaci 60% i o vikendu.

Sarik12
Extra třída :D 14190 příspěvků 15.02.17 14:16

Ja jsem pro, ale zapocitavat to do limitu. Ty, co se do nemocnice dostanou vyjimecne to nezruinuje a chronicky nemocnim by se pak preplatek vratil

@debra.morgan
co se tyce pojisteni - pojisteni jsme krome nejmladsi dcery, tu nam nikdo nepojisti. nez zrusili poplatky, staly nas rocne hospitalizace vice nez 10000 :zed:

suwari
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 15.02.17 14:17

Taky souhlasím s poplatkem za hospitalizaci. Normálně pracujícího člověka to snad nepoloží a to taky nevydělávám majlant. V nemocnici se platí voda, strava, elektřina, personál atd.

Paola21
Závislačka 3536 příspěvků 15.02.17 14:17
@Maty80 píše:
Mě osobně by ta stovka na den za hospitalizaci nevadila, pokud bych viděla, že konkrétně ta nemocnice ve které se léčím z toho něco má. Zdravotnictví u nás je jak řekl jeden politik velká černá díra :lol: Každopádně bych znovu udělila vyjímku pro důchodce - který má 10 000 tisíc důchod, 7000 dá za byt, energie a pak leží třeba měsíc v nemocnici nebo LDN, a nemá mu kdo pomoct, tak to je darda. To samé pro maminky samoživitelky.
Na druhou stranu dnes ke každému životnímu pojištění máš i náklady na hospitalizaci, takže to dostaneš zpět od pojišťovny a takové pojištění by snad měl mít v dnešní době skoro každý, především klasická rodina matka+otec+děti.

Souhlasím, sypat peníze do zdravotnictví a nevidět rozdíl, tak to se mi teda nechce…Pokud bych viděla, že z vybraných peněz je nějaké zlepšení, tak bych se nebránila

Lucinka1986
Kecalka 348 příspěvků 15.02.17 14:17

Já jsem pro, myslím si, že stovka opravdu nikoho nevytrhne, jen za jídlo denně za sebe dáme víc. Co se týče toho, že se nedá spolehnout na sociální systém je sice pravda, ale každý svého štěstí strůjcem. A každý zodpovědný člověk má buď finanční rezervy či pojištění v případě nemoci atd. Schvalovat svou neschopnost o zajištění rodiny i v dobách, kdy jsou z nějakého důvodu příjmy omezené je k smíchu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 63 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >