10 měsíců - hysterický záchvat

Anonymní
30.5.16 16:44

10m - hysterický záchvat

Prosím anonym, nebo raději smazat. Stydím se za své pocity…
Maminky, prosím poraďtě, jsem zoufalá. :,( Malá(10m)poměrně nerada jezdí v kočárku(zatím jezdí v polosedu, sama zatím nesedí). Vyloženě se v něm nudí, tak se jí snažíme všelijak vyhovět, aby jí to nebylo tak dlouhé. Na chvilku dáme na kšírky, aby si mohla klečet - to má ráda, na chvilku vezmeme do Manduky… prostě se jí snažíme měnit polohy, aby jí to nebylo tak dlouhé. Do teď to jakž tak fungovalo a dalo se s ní celkem chodit ven. V poslední době je to ale peklo. Pokud v kočáru hned neusne, začne řev. Dneska to vygradovalo tak, že se řevem přímo dusila a nepomohlo ani jí vyndat a pochovat, prostě nic. Jindy pomáhá při pláči pochovat, ale dneska se prohýbala, mávala ručkama, prostě chytla hysterák, který trval snad 40 minut. Zmítala se, k tomu kroutila hlavičkou ze strany na stranu, celá flekatá, skoro se nemohla ani nadechnout. Nikdy jsem jí takhle nezažila, vůbec se mi nedařilo ji nějak uklidnit a byla jsem uplně bezradná. :oops: :,( Lidi co šli kolem koukali, co se děje a já myslela, že se propadnu, že nedokážu uklidnit ani své dítě. :oops: :,( Do toho jsem měla stašný strach, co to s ní je, protože jsem to nidky nezažila… Nakonec se uklidnila, když jsem jí celá zplavená dala na ty kšírky. To najednou byla v pohodě a já přímo zdrahala domů, kde jsem si řekla, že s ní snad ani nebudu chodit ven. :,(
Máte nějakou radu jak na takového vzteklouna? Pozoruju to už delší dobu, jak není po jejím, je zle. Snažím se jí vždy nevyhovět, ale např. dneska, kdybych jí na ty kšíry nedala, tak ani nedojdem domu, nebo se mi udusí. :nevim:
Jinak dodám, že malá je taková akční, od 7 měsíců běhá kolem gauče, všude leze, šplhá, nevydrží chvilku v klidu… Ale někdy v tom kočáru prostě být musí..

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

24365
30.5.16 16:52

Co jsou ksirky? Jako pásy v kočárku? Zkus posadit, otočit korbu ať vidí. Nebylo horko třeba?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
30.5.16 17:00

A proč je problém, aby byla na ksirkach porad? Malý taky takhle jezdil ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
30.5.16 17:00
@Anonymní píše:
Prosím anonym, nebo raději smazat. Stydím se za své pocity…
Maminky, prosím poraďtě, jsem zoufalá. :,( Malá(10m)poměrně nerada jezdí v kočárku(zatím jezdí v polosedu, sama zatím nesedí). Vyloženě se v něm nudí, tak se jí snažíme všelijak vyhovět, aby jí to nebylo tak dlouhé. Na chvilku dáme na kšírky, aby si mohla klečet - to má ráda, na chvilku vezmeme do Manduky… prostě se jí snažíme měnit polohy, aby jí to nebylo tak dlouhé. Do teď to jakž tak fungovalo a dalo se s ní celkem chodit ven. V poslední době je to ale peklo. Pokud v kočáru hned neusne, začne řev. Dneska to vygradovalo tak, že se řevem přímo dusila a nepomohlo ani jí vyndat a pochovat, prostě nic. Jindy pomáhá při pláči pochovat, ale dneska se prohýbala, mávala ručkama, prostě chytla hysterák, který trval snad 40 minut. Zmítala se, k tomu kroutila hlavičkou ze strany na stranu, celá flekatá, skoro se nemohla ani nadechnout. Nikdy jsem jí takhle nezažila, vůbec se mi nedařilo ji nějak uklidnit a byla jsem uplně bezradná. :oops: :,( Lidi co šli kolem koukali, co se děje a já myslela, že se propadnu, že nedokážu uklidnit ani své dítě. :oops: :,( Do toho jsem měla stašný strach, co to s ní je, protože jsem to nidky nezažila… Nakonec se uklidnila, když jsem jí celá zplavená dala na ty kšírky. To najednou byla v pohodě a já přímo zdrahala domů, kde jsem si řekla, že s ní snad ani nebudu chodit ven. :,(
Máte nějakou radu jak na takového vzteklouna? Pozoruju to už delší dobu, jak není po jejím, je zle. Snažím se jí vždy nevyhovět, ale např. dneska, kdybych jí na ty kšíry nedala, tak ani nedojdem domu, nebo se mi udusí. :nevim:
Jinak dodám, že malá je taková akční, od 7 měsíců běhá kolem gauče, všude leze, šplhá, nevydrží chvilku v klidu… Ale někdy v tom kočáru prostě být musí..

Nesedi, ale beha?? Co sportak, aby mela vyhled dopredu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 17:03

@pikola Jsou to takové ty kšíry, aby mohla v kočárku např. klečet a nevypadla. Jezdí ve sporťáku, v polosedu, nepomáhá kočár otočit, prostě se v něm nudí. Na těch kšírách vydrží docela v pohodě, ale zase nevím, jestli jí to nemůže nějak škodit.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.16 17:05

@Tichošlápek A nemůže jí to nějak uškodit? Na chvilku jí tak pokaždé necháme, ale aby tak byla třeba 2 hodiny, mám strach. Ona potom už „sedí“ v kleku, tak aby jí to nedělalo třeba blbě na nožky :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.16 17:07

@Halamka Jezdí ve sporťáku, ale tím, že sama nesedí, tak jezdí v tom polosedu. Je takové akční dítě, říkala doktorka, od 7m chodí kolem nábytku, chvilku neposedí, tak prý ani nemá potřebu sedět… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
11133
30.5.16 17:25

Tak se na prochazky s kocarem docasni vykasli :nevim: dej ji tam na chvili na ksiry, dovez nekam na vhodny povrch a dej na zem. mas stesti, ze zacina leto, vem deku, hracky a nekam ji „vyloz“. na potrebne pochuzky hod do manduky.

ona to bude jen docasna faze, tak bych to nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16870
30.5.16 17:28

Tak hračky do kočáru, vozit sebou křupky piškoty malej se věčinou zklidní když mu dam do ruky něco na žužlání… a to venku chodíte ty 2 hodiny v kuse? nebylo by lepší dojet třeba někam na hřiště a,,vypustit" jí tam, když už chodí? Malej ted chodí venku s chodítkem, to ho baví v kočáru taky moc bejt nechce, ten beru jedině když musim někam dál nebo chvátam… Popřípadně když je v kočáru vzteklej tak ho vyndam on ho chvíli tlačí sám a pak ho tam zase vrátim, když se trochu unaví a protáhne :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.5.16 18:02

@Kriss Tina Ona zatím sama nechodí. Běhá kolem nábytku, ale sama zatím ne. Tím se uklidňuju, že jak začne sama chodit, tak se to snad zlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.5.16 18:07

@Ali-Ali Opavdu na to teď chvilku kašlu, sice se s ní doma celý den asi už fakt regulérně zcvoknu, ale znovu takový výstup bych už asi nedala. Na chatě to s ní je super, leze si po zahradě, oblejzá kde co a je spokojená. Ale nedovedu si představit vypustit ji tady v Praze. Není tu kousíček zelenýho, kde by nebylo naděláno od psů. :think: Z deky hned samozřejmě zdrhá. :mrgreen: Spíš mi jde o to, jestli je to normální takový hysterák v necelých 10m? Po zítří jdeme k doktorce, tak jí to řeknu, nemůže to být třeba něco neurologického? Nikdy jsem jí neviděla v takovém stavu… když doma potom usnula, pořád jsem jí chodila kontrolovat, jestli je ok, fakt to se mnou otřáslo. Jestli se teď takhle bude vztekat pořád, tak to se mám teda na co těšit. :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
7320
30.5.16 18:13

Nebylo ji teplo? Hodne vidavam lidi, co maji deti v kocarech zapareny :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3540
30.5.16 18:26
@Anonymní píše:
@Tichošlápek A nemůže jí to nějak uškodit? Na chvilku jí tak pokaždé necháme, ale aby tak byla třeba 2 hodiny, mám strach. Ona potom už „sedí“ v kleku, tak aby jí to nedělalo třeba blbě na nožky :think:

Já mám vyloženě antikočárové děti, takže celkem chápu, ale proč s ní jezdíš na 2 hodiny když ji cestou musíš bavit a přehazovat do manduky atd, jezdi jen na nutnou vzdálenost a už je celkem teplo někam dojeďte a pak ji dej na zem, :nevim: tak jsem to dělala já když jsme chtěli být venku a kluci nesnesli ani šátek ani kočár :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4376
30.5.16 18:32

Tak to je ciperka. Jinak me take napadlo teplo. Asi to nebude tvuj pripad, ale vidala jsem pri 20° dite ve fusaku :zed:
Neurologickeho to asi nic nebude, proste se vztekla. Neumi mluvit, tak to projevila takto.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
30.5.16 21:13

Normalne bych ji posadila, aspon uvidis, jestli ji vadilo nesezeni, tzn.ze se v sedu uklidni, nebo bude jecet dal. A pelasila bych na nejblizsi hriste ci jinou plochu neposr. od psu. A proste prezit, podle me by rada slapala sama nezavisle, jen to jeste neumi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama