13 letý nevlastní syn

9
9.7.21 13:01

13 letý nevlastní syn

Zdravím všechny,
téma jsem založila, protože mě zajímá váš úhel pohledu a zkušenost se skoropuberťáky.
S přítelem teď bydlíme spolu, jeho dva kluci mají 9 a 13, moje 5let. S mladším si rozumím parádně, ale ke staršímu si pořad nemůžu najít cestu a jako bych ho srovnávala se mnou v mých 13.
Nevím, jestli na něj nejsem moc tvrdá, ale přijde mi divné, ze si neumí připravit jídlo (zvyklý na servis), po sobě neuklízí, když jde na wc, klidně nespláchne :? atd Taky si stále hraje s pistolkama, jako malý, ale dělá velkého frajera a samozřejmě zesměšňuje moji dceru, jak je malá a hloupá :nevim: Bojím se, že by nám to mohlo rozbit vztah…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
69996
9.7.21 13:08
@Klave222 píše:
Zdravím všechny,
téma jsem založila, protože mě zajímá váš úhel pohledu a zkušenost se skoropuberťáky.
S přítelem teď bydlíme spolu, jeho dva kluci mají 9 a 13, moje 5let. S mladším si rozumím parádně, ale ke staršímu si pořad nemůžu najít cestu a jako bych ho srovnávala se mnou v mých 13.
Nevím, jestli na něj nejsem moc tvrdá, ale přijde mi divné, ze si neumí připravit jídlo (zvyklý na servis), po sobě neuklízí, když jde na wc, klidně nespláchne :? atd Taky si stále hraje s pistolkama, jako malý, ale dělá velkého frajera a samozřejmě zesměšňuje moji dceru, jak je malá a hloupá :nevim: Bojím se, že by nám to mohlo rozbit vztah…

A nejde to hodit za hlavu a neřešit to? Minimálně ty ty pistolky ti můžou být fuk, stejně to, že si nepřipraví jídlo - odmítla bych to připravovat já, jestli si to zařídá u tatíka nebo sám nebo si přivede na to černocha, ti může být koneckonců jedno.
Pak zbyde víc energie na nastavení hranic tam, kde tě to skutečně ohrožuje, zasahuje do tvého života. Žije s Vámi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6698
9.7.21 13:10

Řekla bych, že si udržuje nějakou pózu, nechce ukázat slabost, raději druhého zesměšní. Do toho pubertální věk, není to asi lehké pro nikho z vás. Jak dlouho jste spolu? A přítel je má v péči? Zašla bych s ním do kina nebo někam a promluvila si s ním na rovinu. Že chceš, abyste byli kamarádi. Věnujte se mu někdy a naplánujte den podle jeho představ. Co se týče splachování, tak důsledně upozorňovat a trvat na dodržování pravidel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5316
9.7.21 13:11

Tak ho zkus do přípravy jídla zapojit. To běžně doma dělám s klukama, to je jim 7 a 9 let. Prostě zavelím a jdou pomáhat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69996
9.7.21 13:15
@vendulaaa píše:
Tak ho zkus do přípravy jídla zapojit. To běžně doma dělám s klukama, to je jim 7 a 9 let. Prostě zavelím a jdou pomáhat…

Když to je právě to, že třiáctiletý už bude krapet jinde. Pkud spolu nemají dobrý vztah, tak to na nějaké velení od přítelkyně otce moc nebude.
Zaujala bych spíš pasivní pozici a vyčkávala. Povinnosti nechala na otci a maximálně se negažovala v nějakém programu, který by mi bavil a dítě by o to stálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.7.21 13:20

@Lama Lama Žije jen s námi. Něco by mi mohlo být jedno, to je pravda, ale jít na wc a tam velký h*ovno jak ruka… :poblion: ne 1×, ale pravidelně,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.7.21 13:25

@Lama Lama
Přesně tak, s malýma vařím. Jak přijde starší, začne se předvádět a “jdou spolu” proti dceři

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1325
9.7.21 13:29

Řekla bych, že se chová jako každý druhý třináctiletý kluk. Do přípravy jídla ho můžeš zapojit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
253
9.7.21 13:32

Pokud si vzpominam, tak kluci v tomhle veku nam holkam prisly ve tride jako mimina. V lepsim pripade cetli pro nas dementni gamebooky a strileli po sobe pistolkama (penal s vytazenejma tuzkama) zpoza sklopenych lavic.
Jinak ja zas ve spolecnych domacnostech nejake nereseni „vychovy“ neuznavam a po domluve s jeho tatou bych na nastaveni pravidel chovani a uklidu trvala. Klidne at to odprezentuje tata, ale ty at mas pravo na to dohlizet a resit to. Problem ovsem je, ze zacinat v dobe puberty je dost tezke… ale pokud se clovek nechce zblaznit a vytvorit si averzi tak je to nutne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6375
9.7.21 13:39
@Klave222 píše:
@Lama Lama Žije jen s námi. Něco by mi mohlo být jedno, to je pravda, ale jít na wc a tam velký h*ovno jak ruka… :poblion: ne 1×, ale pravidelně,…

To by mi taky hodně vadilo, dej na záchod nějakou ceduli s nápisem splachovat, taky bych mu to pořád připomínala, jakmile by šel na záchod. Nemůžeš srovnávat sebe ve 13 a kluka v tomhle věku, je jiná doba a kluci jsou celkové víc natvrdlý. Co se jídla týká, tak myslím že pokud by musel určitě by hlady neumrel a něco by dokázal připravit. Jinak máš můj obdiv, já bych do vztahu a společného soužití s cizima detma nešla ani za milion.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7028
9.7.21 13:39

Taky si myslím že je velký rozdíl 13 letý kluk a holka v téhle době jsou mezi nima 2 roky rozdíl. Který se dožene mezi 15 až 18 rokem. Obecně není moc 13 letých kluků kteří jsou schopni uvařit si jídlo a jsou hodně děčtí… puberta teprve přichází. Taky může být ještě o dost huř. Až mu opravdu přijde puberta.
:nevim:

Určitě byste mu měli nastavit strktní pravidla přes které nejede vlak, nějaké povinnosti které bude mít, třeba i zavést nějaký motivační systém? udělat to jako hru? Za nespláchnuté hovínko se budou body odečítat za splění poviností body přičítat a po dosažení určitého počtu bodů nějaká odměna o kterou stojí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7333
9.7.21 14:00
@Klave222 píše:

A řekneš mu ať si to jde spláchnout?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.7.21 14:12

@mackA159
Jj, když ale něco řeknu já, nebere to. Nakonec to spláchne, ale až když jde do koupelny po druhé. Asi abych neměla pocit, ze mě poslouchá :nevim: A já to zase nespláchnu, aby třeba příště nechtěl i vytřít zadek…
Tohle nevím jak konkrétně řešit. Nechci pokaždé chodit za přítelem, aby ho seřval. Kluci jinak fakt nefungují :think:
Třeba i ohledně prádla. Uklidím jim hadry z pokojíčku, vyperu, vyžehlím a za 3dny je to zase cele po podlaze. Když jsem mu řekla, že prádlo které nebude minimálně v koši nebudu prát, odpověděl - tak to máš blbé, ženská. :D :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
9.7.21 14:14

@ludmilaadamkova
Nápad dobrý, ale tak to prý dělala jejich mamka. Když mi to říkali, hrozně se u toho smáli :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7333
9.7.21 14:17
@Klave222 píše:
@mackA159
Jj, když ale něco řeknu já, nebere to. Nakonec to spláchne, ale až když jde do koupelny po druhé. Asi abych neměla pocit, ze mě poslouchá :nevim: A já to zase nespláchnu, aby třeba příště nechtěl i vytřít zadek…
Tohle nevím jak konkrétně řešit. Nechci pokaždé chodit za přítelem, aby ho seřval. Kluci jinak fakt nefungují :think:
Třeba i ohledně prádla. Uklidím jim hadry z pokojíčku, vyperu, vyžehlím a za 3dny je to zase cele po podlaze. Když jsem mu řekla, že prádlo které nebude minimálně v koši nebudu prát, odpověděl - tak to máš blbé, ženská. :D :zed:

No 13ti letej fracek by mi teda zkusil říct že mám něco blbeho. Nezehlila bych mu, nevarila, hadry neskladala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat