15 let a bez menstruace

Anonymní
7.11.19 23:11

15 let a bez menstruace

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Není to nic společného s dětmi, ale nenašla jsem jinou stránku kde by mi mohli odpovědět. Je mi 15 let, za 5 měsíců 16 let. A nemám menstruaci, ještě jsem ji vůbec nedostala. Lékaři vyloučili jakékoliv zdravotní komplikace. A tak bych se chtěla zeptat. V kolikati jste ji měli vy? nemate nějaké typy jak ji přivolat? A co pohlavní styk? Může se to vůbec? Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21146
7.11.19 23:24

Stává se to u hodně štíhlých sportujících (nebo hladovějících) dívek. Souložit čistě technicky můžeš, po právní stránce po 15 roce taky no problém. Akorát doporučuji zajistit si vhodnou formu ochrany…Otázku tvé zralosti a osobnostní připravenosti si musíš zodpovědět sama…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
7.11.19 23:28

Já prvně snad také dostala menstruaci kolem 15 ti let. Vůbec mi teda nescházela, prostě přišla. Sex jsem začala teda v 17ti poprvé, ale menstruace na to nemá vliv. Jen používej ochranu, otěhotnět můžeš i tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11393
8.11.19 05:12

Ja ji taky dostala nekdy v 15 a pul. Bych se tim netrapila, neni o co stat. :D Sexovat jiste muzes, ale ochranu bych resila kazdopadne i bez MS :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10329
8.11.19 12:33

Pohlavní styk není na menstruaci závislý, v patnácti je nemít menstruaci zcela v normě. Pokud jsi byla u lékaře a jsi zdravá, tak holt potřebuješ počkat, až ti vaječníky defintivině dozrají a začnou pracovat.

Přivolávat to nijak nechceš, jen bys narušila onen vývoj. Pokud jsi hodně hubená a nebo hodně sportuješ (a nebo obojí), tak pomůže přibrat trochu tuku - má vcelku důležitou hormonální funkci a víc a lépe regenerovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama