15 mesicu UM ml

32
5.7.20 21:04

15 mesicu UM ml

Zdravim vsechny
Chci se zeptat jestli ma nekdo zkusenost kdyz v 15 mesicich (Batole) stale pije 600-700ml UM za den a jestli to vadi? On mi totiz maly nechce pit zadne jine tekutiny, jen si cucne a to je vse. Takze ma 3× denne po 210ml UM a plus jeste 1-2 x kaši z UM. Coz je tak 800ml UM. Dekuji predem za odpovedi :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

764
5.7.20 21:12

Obe dcery byly mlikarky, do roka mi nepily nic jineho nez UM zadne caje, vodu, stavy nic. Nabizela jsem stale vodu, vetsinou se to postupne zlomilo tim, kdyz mely neco zajimaveho, z ceho mohly pit, a byly horka, jinak mely i tekutiny z polevek. UM mely dlouho, pak jsem ho po tom roce uz i redila, ze pily spis obarvenou vodu. A UM skoncilo s flaskou. Bez flasky uz ho pak nechtely, a tu jsem vzala kolem 20-21 mesice oboum.

Jako tekutin z toho ma asi dost, ale nebude vam pak jist asi tolik normální stravy, kdyz bude mit hodne mlika, takze bych taky misto 7 odmerek davala treba 5 a hned mate skoro o jednu denni davku UM mene

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21865
5.7.20 21:20

Libi se mi vysvetleni zde: https://www.1000dni.cz/…doma-batole/#…

Jinak bych se ridila pediatrem a vlastnim pocitem. Pul litru samotneho mleka mi prijde dost :nevim: ale treba je dite jedlik a sešrotuje to všechno. Protoze 2× denne kasi mi taky prijde trochu ‚nepestre‘. Jak vubec vypada jeho jidelnicek. Treba ma hlad :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
5.7.20 21:23

@PaníKadrnožková to mate pravdu, 2× denne kasi, to je trochu moc, k tomu to mliko po 210ml, to tak vypada jak cely denni jidelnicek:D…ale treba tomu tak není

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
5.7.20 21:57
@marka123 píše:
@PaníKadrnožková to mate pravdu, 2× denne kasi, to je trochu moc, k tomu to mliko po 210ml, to tak vypada jak cely denni jidelnicek:D…ale treba tomu tak není

Kdepak. Rano ma UM a pak ma bud detsky puding s obsahem chlebiku a nebo vicezrnnou ovocnou kasi 90ml. V poledne normalni obed (zelenina maso atd) a odpoledne ovoce a detske susenky. Pozdeji to mleko a vecere ryzova kase a v noci mleko. Bydlime v zahranici tak proto se ptam. Stravu ma rozmanitou, ale jedna se mi o to, aby treba nebyl z UM previtaminovany a podobne. Kdyby nemel to mleko tak bych do nej tekutiny nedostala. Vypije max 50ml vody. Diky za vsechny odpovedi

Příspěvek upraven 05.07.20 v 22:03

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
5.7.20 22:00

@PaníKadrnožková
Tak jak jsem napsala… Rano ma UM a pak ma bud detsky puding s obsahem chlebiku a nebo vicezrnnou ovocnou kasi 90ml. V poledne normalni obed (zelenina maso atd) a odpoledne ovoce a detske susenky. A samozrejme i jogurty na svacinu. Pozdeji to mleko a vecere ryzova kase a v noci mleko. Bydlime v zahranici tak proto se ptam. Jedna se mi spise o ten velky prisun vitaminu v Um. Ale tady se zase nedoporucuji vit kdyz je to v UM. Jinak jeste, ty dve ruzne kase pisou vsude v jidelnicku od 12m. Kdyz si to zadate do googlu. Treba tady… https://www.hipp.cz/…o-12-mesice/. Tak jsen se tak nejak timhle ridila a obnenuju. To mleko je fakt jen misto tekutin.
Bydlime v zahranici a pediatr tady neni, jen do 9mesicu midwife.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
5.7.20 22:57

A jeste teda Diky za stranky nahore, @PaníKadrnožková prvnich 1000dni… vim o nich prave. Kdyz uz se to teda pretocila otazka tekutin :) na stravu, tak o tech kasich, taky prikladam stranku. Chleb treba do 3 let vhodny neni a prave obilne kase na snidani jsou nejlepsi. https://zeny.iprima.cz/…vo-zapomente

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
122
6.7.20 09:32
@Jasy19 píše:
Zdravim vsechny
Chci se zeptat jestli ma nekdo zkusenost kdyz v 15 mesicich (Batole) stale pije 600-700ml UM za den a jestli to vadi? On mi totiz maly nechce pit zadne jine tekutiny, jen si cucne a to je vse. Takze ma 3× denne po 210ml UM a plus jeste 1-2 x kaši z UM. Coz je tak 800ml UM. Dekuji predem za odpovedi :kytka:

Tak nas pije denne 4×180 Um a to.ma jeste i prikrmy i ovoce, dr nam vzdy jenom rekne budte radi:grinning:je pravda ze cajem a vodou taky moc nepohne, ale dehydrovanej opravdu neni :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
6.7.20 09:42

@Kasita Dekuji za odpoved :kytka: a kolik je mu? Ja taky vcera jeste vycetla, ze nekteri dr prave doporucuji 500ml do 3 let :) a prave UM nez normalni mleko. Akorat teda nevim jestli jeste davat vitaminy nebo ne. Hlavne teda D. Tady nekteri lekari rikaji, ze davat a nekteri zase, ze kdyz ma dite pul liteu UM tak, ze ne…tak nevim

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama