Stálá únava 15 měs. dítěte

486
13.7.13 21:07

15m dítě, spánek a únava.

Hezký večer,

mám 15m holčičku. Zhruba od jejích 11 měsíců s ní mám trápení ohledně denního spaní a únavy. Po tom, co vstane, je za dvě hodiny zase unavená. Jde si tedy lehnout, spí hodinu, hodinu a půl. Vstane, dáme oběd a za hodinu po probuzení už si mne oči, chce si ale hrát, tak jí nechám. Cca 2,5 - 3 hodiny po dopol. spánku jde na spánek odpolední. To spí hodinu. Vstane, dáme svačinu a pak se v podstatě promžourá a prozívá do večerního spánku.
Nejde mi o to, že spí (to je samozřejmost), ale o to, že si pořád, v podstatě celý den mne oči a zívá. Trvá to už takhle ty čtyři měsíce. Do té doby měla režim, 2 hodiny vzhůru, hoďku spánku, ale mezitím byla v pohodě.
Na roční prohlídce jsem to konzultovala s pediatrem. No, konzultovala. Nechal jí udělat krevní obraz, který byl naprosto v pořádku. Sám mi nedokázal odpovědět, z čeho ta častá únava pramení. Nakonec došel k tomu, že je to asi jen vývojové období.

Manžel a vlastně celá rodina mě uklidňovala tím, že je to z počasí, pak ze zubů, pak zase počasí. Ty zuby jsem obviňovala taky, ale 4 měsíce??? Je fakt, že má tak jednou do týdne napřesdržku náladu a ty dásničky nateklé. Má už venku jedničky a dvojky nahoře, dole, tak třeba stoličky… Já už fakt nevím.

Abych to shrnula, chci se zeptat, jaký spánkový režim přes den mají mimča v těch 15 měsících, popřípadě, jestli někdo nemá stejnou zkušenost. Já už jsem z toho fakt na nervy. Nepřipadá mi normální, aby dítě bylo takto unavené. Ona je jinak usměvavá, spokojená (má své vrtochy jako normální batole), ale to žmoulání očí a zívání mě dohání k šílenství. Mám strach, že jí něco je (třeba jsem jen paranoidní hysterka).

Děkuji moc za případné odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

302
13.7.13 21:20

Já teda mám naopak nespavce. Takže ti závidím :). Vůbec tě nechci děsit, ale mohl by to být příznak chudokrevnosti, zeptala bych se pediatra, tím nic nezkazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
13.7.13 21:20

No, ja tohle mela s dcerou od lonskeho zari (bylo ji tez 15 mesicu). Unavena, moc nejedla, obcas teploty..i mi prisla bleda. Co ti budu povidat, mela jsem nervy v pr..pediatricku jsem otravovala, udelala vsechny mozny vysetreni a mala pry v poradku. Trvalo to presne do 24.12., kdy ji vyrazily spicaky..to mela posledni teplotu a od ty doby je klid. Podotykam, ze na zuby nikdy vyrazne netrpela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1228
13.7.13 21:31

My jsme to taky tak měli. Ale spíše tak, že malá polehávala, cucala si prsty a furt chtěla čajík. Nakonec se z toho vyklubaly špičáky a teď to taky občas dělá, ale zas ji rostou stoličky. Takže zubům zdar. Neboj, zase bude vše ok :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
13.7.13 21:35

@LaternaM Krevní testy měla v pořádku, takže předpokládám, že chudokrevná není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
13.7.13 21:37

@jjaneck Takže fakt ty zuby můžou zlobit takhle dlouho? To by mě trochu uklidnilo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
13.7.13 21:38

Ještě mě napadla kvůli té únavě cukrovka, ale to doufám, že je to jen výplod mé choré mysli… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
302
13.7.13 21:40

Tím líp, tak to budou ty zuby. Většině dětí prořezávají ty první mezi šestým a osmým měsícem. Našemu prckovi je devět a nemáme ani jeden. Vůbec mě to netrápí, každý dítě je jiný, určitě ji to může trápit dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10538
13.7.13 21:41

Hele dcera spala na tři spaní denně do cca 17 měsíců - spát chodila v devět, v poledne a ve tři (to jen za chůze v kočárku), vždycky tak na hodinu až 1,5 hodiny… A já to neřešila, klidně bych takhle spala taky ;) A se začátkem zimy přešla na dvě spaní, což mi vyhovovalo, že jsem nemusela odpoledne v kose ven s kočárkem… Jako pokud jí doktor nic nezjistil, tak bych to neřešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
305
13.7.13 21:54

@anahry jojo, fakt zari az konec prosince. Ja videla dost divoky scenare, moc jsem se bala. Nastesti vse bylo ok, ale spad mi kamen ze srdce.. Neboj, bude dobra, drzim palce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22404
13.7.13 21:54

@anahry Já myslím, že některé děti mají větší potřebu spánku. Jedno takové mám doma- v roce mi spal ještě 3×, tak po hodině. Přechod na méně spánků byl vždy docela komplikovaný, musel si sám natáhnout ten první spánek. Přešla dcera na 2 spánky sama? Syn už teda spí jen jednou, teprve 3 měsíce (teď má 22 měsíců) a ten první měsíc byl krušný.
A ty zuby na to vliv mít určitě můžou, syn spal taky vždycky ještě víc. Loni mu někdy v listopadu začaly růst stoličky, lezly tak do února, pak navázaly špičáky, od dubna má konečně klid. Takže to mlže trvat i takhle dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
13.7.13 22:02

@Susanna Na dva spánky přešla sama. Když jí chci dát spát častěji, tak se vzpouzí, takže jí nenutím ( to ani nejde, že..). Ale ikdyž odmítá usnout, tak si mne oči a zívá… Z toho mám právě hlavu jak pátrací balón.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
486
13.7.13 22:02

@jjaneck Uklidnila jsi mě, díky :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
13.7.13 22:08

Ahoj, my budeme mít za pár dní 13 měsíců a vstáváme kolem 8 a chodí spát po obědě a spí, tak 3 - 3,5 hod a taky si až do večerního spánku tře oči a dělá to i ráno, ale ne moc často a nijak to neřeším..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10538
13.7.13 22:15

PS: A mezi dvěma spánkama a jedním naše mladá kolísá doteď (22,5m). Když vstane před osmou, tak se po desátý mudlá a v poledne mi jí oběd vleže na kolenou (aktuální zkušenost z dovolené - prostě se v sedačce vyvrátí do boku a je úplně vyřízená) - a během odpoledního spaní to nedožene (spí max 2h tak jak tak), takže u večeře vypadá stejně. Fakt si nedělej starosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama