Jídlo pro 15 měsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Simik12
Povídálka 47 příspěvků 03.08.19 14:18
15m jidlo

Dobry den, poradíte mi někdo.. Syn 15m obtížné něco do něj něco dostat. Trvá to snad už od 10m. Někdy je to dobrý, ale převládá to, že nechce jist a někdy je i často hlady. Už si nevím rady. Vím, že každej napíše zoubky no něco takového. Ale kdyby jste viděli, jak tak strašně málo ji a jak je hubeny ???? na snídanu sní jogurt a sem tam přesnidavku a to je vše a na zakousnuti krupky. Připadá mě to málo, ale nic nechce a takhle je to kazdyrano. Jako aby jen snidal prostě jen jogurt a konec to je málo ???? Když jsem zkoušela rohlík namazany sýrem, chleba se sýrem šunkou a nebo vajíčko třeba tak vše vyflusne a nebo pokouse a pak vyflusne. Už nevím co mu mám dávat. Na večeři mu dávam kaši, ale jak to má často tak 4 lžičky a konec potom řev a jde spát. U jídla prorve i u obědu po pár lžičkach. Jak říkám většinou je fakt hlady.
Nějaký rady, tipy?… ????

Reakce:
Veerr
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.08.19 14:35

UM už nechce? Zkousite nové věci? Muže jist už téměř vše jako vy. U nás bodují bananove livance na snídani nebo svačinu. Co ovoce, zelenina? Smoothie? Už muže i sladké pečivo, nějaký kolacek, vanocka, něco upečte. Puding. Krupicova kase, polévky, omáčky. To je 5 měsíců jen na jogurtu a presnidavce a krupkach? :think: co doktorka na to?

Simik12
Povídálka 47 příspěvků 03.08.19 14:47

@Veerr.. Um jen jednou denně. To ovoce jen banány, někdy to taky vyflusne. Meloun taky ji ale potom taky fluse ven. Zelenina to ji ale taky pár. Soust a zbytek vyhazuje ven. Vaničku nechce, sladký pečivo taky moc ne. Puding jsem též zkoušela taky moc nechtěl. Krupixovou pár lžiček
Bída.. Od každého buďto nic nebo jen trochu, ale že by se toho najedl tak to fakt ne.
No říkala, že když nechce nemáme nutit, že to jsou většinou zuby apd.

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 03.08.19 15:02

Hele některé malé děti jsou prostě nejedlíci a přitom jsou zdravé a časem je to přejde. Evolučně jsme přizpůsobení spíš na nedostatek jídla, než přebytek, tak se nemusíš úplně nervovat.

Zkusila bych princip - nabídnout a buď si vezme, nebo ne. S tím že bych nabízela různé věci a sama je přitom jedla, nevař nic extra speicálního, dělej něco co bude chutnat tobě a přitom to bude přijatelné pro batole - což je většina věcí, co nejsou smažené, uzené a nebo moc kořeněné.

Teď určitě čerstvou ovoce a zeleninu, spoustě batolat to chutná.

Mrkni na tenhle přístup, třeba to zabere.

https://jidlodotlapky.cz/

hospodki
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 03.08.19 17:10

U nás měl od rána jogurt, suchý rohlík, půlku housky s tunakovou pomazánkou a pár krupek. U nás nejvíc jedou jogurty a pak má rád paštiku… Já zas do něj nedostanu syrovou zeleninu. To je Jak cpat cuketu do ucha jehly :zed:

Veerr
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 03.08.19 17:15

@Simik12 tak to nevím, je mi jasné, ze to musí být náročné se pak s něčím vařit, ale zkoušela bych pořad nové věci nebo se i postupně zase vracet k těm, co nechtel dřív. Držím palce, aby začal zase hezky bastit :palec:

Váš příspěvek
Reklama