Když děti nechtějí jíst aneb máme doma malého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
peja1989
Nováček 7 příspěvků 09.05.19 11:05
Když děti nechtějí jíst aneb máme doma malého "nežerku"

Zdravím, maminky,
opět se na vás obracím s prosbou o vaše zkušenosti. Informace využiju k sepsání článku do magazínu Permoníček Krápníček a nikoho v něm citovat nebudu. Téma článku: Když děti nechtějí jíst aneb mám doma malého „nežerku.“ Věková skupina: menší děti a předškoláčci.

Jak jste situaci řešily, když u vás nastala? Tak jako za našeho dětství stylem „budeš u toho stolu tak dlouho, dokud to nesníš“? Nebo jste se nad mrňouskama slitovaly a dávaly jim to, co jim chutná, jen aby něco snědly? Jak dlouho u vás toto „období“ trvalo, než znovu začalo dítko jíst relativně všechno? Jak jste se děti snažily přesvědčit, aby jídlo snědly? Slibovaly jste jim třeba nějakou odměnu? A nebo jste to neřešily a řekly jste si, že jak to přišlo, tak to také odejde?
Díky moc všem za názory! :)

Reakce:
35ja
Kecalka 476 příspěvků 09.05.19 11:16

Je zajímavé že když jsem byla dítě tak jsem musela jíst to co máma uvařila, prostě to co je sníš. Po 36letech třem vnoucatum uvaří přílohu to co mají rádi…takže 3 jídla :lol:..jeden má třeba brambor, druhý rýži nebo těstoviny dokonce i hranolky…doma děti jedí to co je a babička jim udělá to co jim na očích vidí :nevim:

elen-ka
Extra třída :D 13644 příspěvků 12 inzerátů 09.05.19 11:37

Do jednoho roku dcera jedla hezky a v podstatě vše co jsem uvařila. V roce byl zlom, jako mávnutím kouzelného proutku a nechtěla nic doma vařeného. Opravdu nic. Jediné co snědla byla kupovaná sklenička. Jednu velkou měla tak na dvakrát až třikrát (a není to tím, že JÁ bych to takto korigovala). Dokonce poznala, když jsem námi uvařené jídlo dala do skleničky a zavařila, nebo když jsem námi uvařené jídlo smíchala s kupovanou skleničkou. Toto nejedla. Po 4 měsících na skleničkách jsem byla s kamarádkami na akci, kde ostatní děti jedli společně s maminkami jejich jídlo. Taky nic, jedině co jsem docílila, bylo, že ochutnala pár špaget - a měla po jídle. Zlom byl v roce a půl, kdy pomalinku začala jíst suché těstoviny a maso (bez omáčky). Ale i tak toho přes den moc nejedla, byl to omezený sortiment co byla ochotna do sebe dostat. Tak do 3 let jsem vařila tak, aby se částečně najedla, jak šla do školky, tak začala malinko jíst, ale heslo bylo „ve školce ano, doma ne“. V tomto okamžiku jsme zavedli doma heslo „je potřeba alespoň ochutnat“. Ale každé jídlo se skládalo z části, kterou byla ochotna sníst - maso, brambory/rýže/těstoviny a zeleniny, kterou musela alespoň ochutnat. V současné době (8 let) jí dobřea už to není takový stres a děs. Jinak pokud nechce i dnes jíst jakékoliv jídlo, nenutím jí, ale platí pravidlo, že další jídlo je to další v pořadí a v objemu vhodného pro další jídlo. Tj. pokud nejí oběd, další jídlo je svačina v době svačiny a v množství svačiny.

Jahudka82
Závislačka 2764 příspěvků 5 inzerátů 09.05.19 11:43

@35ja Hihi to je u nas podobne, i kdyz obcas taky varim 2-3 jidla, ale to spis proto, aby bylo i na dalsi den, nebo manzel ma obcas zachvaty zdrave vyzivy a vynechava maso, neji smažené atd.,mj. i ze zdrav. duvodu, kdyz chce zhubnout a tak. Nejvybiravejsi je asi syn, ale aspoň ze je omackovej, knedliky ma spis u babicky, ja se s nima patlam jen hodne vyjimecne, ale ma rad i těstoviny, jen na nich nesmi byt videt rajcata a snese je jen lehce postraseny omáčkou, syr a kecup vubec, žádný kydanec nejake smesi…ve skolce taky ji jak co, ale pry se aspoň uz snazi a par lzic polívky i druheho ochutna, no prijdu pro nej a hned hlasi ze ma hlad, a to kolikrat i kdyz jde po obede, coz ma ovšem smulu, max. neco maleho za odmenu kdyz ho pochvali p. uc., ze toho snědl hodne, to on jinak hlasi, ze si přidal, nebo naopak ze jedl jen brambory treba - jak maj neco napr. s kapustou, zelim, nesni ani maso bo je to pry od toho zeli umazany a zeli on nema rad. Ale segedin u babicky, to je jina!:)

katintheBOx63
Kecalka 297 příspěvků 09.05.19 17:12

Ja si pamatuji, ze kdyz jsem jako dite nechtela jist, tak mne mamka vzala k doktorce a tam mi pichli B12 nebo niakou takovou kombinaci a po ni jsem se hezky rozjedla. No nevim jestli se to dnes jeste taky dela :nevim:

peja1989
Nováček 7 příspěvků 11.05.19 12:53

Díkymoc! :)

Váš příspěvek
Reklama