9 měsíční dítě nechce jíst

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NelcaZ
Stálice 83 příspěvků 2 inzeráty 29.04.19 13:42
9měsíční nechce jíst

Ahoj holky, už jsem zoufalá. Moje 9měsíční dcera nechce jíst. Jediné, co sní je Nutrilon, občas půlka Lipánka ke svačině (vím, že by to ještě neměla, ale jsem ráda za vše co sní), občas kousek naškrabaneho bananu. To je ze svačin vše. Nechce žádné jiné ovoce, ani presnidavku. :( Co mě ale trápí ještě víc, jsou obědy. Na příkrmech je už od 4.měsíců, ale je ti pořád bída. Snažím se pořád něco vařit, vše možné i nemožné, ale vždy ochutná tak 2 až 3 lžičky, pak našpulí pusinu a už nechce, přitom má hlad, protože když jí pak dám skleničku od Hami - jedinou, kterou je schopna sníst, tak jí půlku sní. Už fakt nevím co s ní. Máte někdo nějaké rady, tipy a postřehy jak do toho našeho nejedlíka dostat ovoce a zeleninu? Třeba jak ji ochutit, nebo nějaké další fígle? Budu ráda za každou radu. :dance:

Reakce:
kytkalenka
Zasloužilá kecalka 796 příspěvků 29.04.19 13:53

U nas plati na dceru jenom tata, proste se mnou jist nechce, ale je to tim, ze ji kojim, takze se dozaduje mlika. Jinak je to u nas podobny, ovoce, omylem nekdy neco jineho. Ale v 9 mesicich nema jeste zub, za to se jich hodne chysta, tak nekdy ani tu lzicku nesnese.

NelcaZ
Stálice 83 příspěvků 2 inzeráty 29.04.19 13:56

@kytkalenka u nás ani táta nefunguje… :( zuby také ještě nemá, ale vypadá to, že se ani žádný zatím nechystá… :? Ach jo…je to fakt boj s tím kamením. Tak třeba nám někdo poradí :)

GirlsNick
Kecalka 440 příspěvků 29.04.19 14:47

Ahoj, řeším to samé.
Stejný věk, stejný problém.
Přestala jsem ji dávat tolik mleka, dávám ji jen opravdu na “doražení” dopoledne a po obědě, když má jít spinkat. Malinko se to lepší, navíc jsem zjistila, ze už ji nebaví kašicky, ale kousky které si sama muže vzít do ruky a sníst. Navíc nechce nic ze lžičky, takže ji krmím rukou, jinak by nesnědla už vůbec nic.
Má dole už dva zuby a do ty doby jedla hezky, takže si myslím, ze je to bolesti dásní.

Hrnekmleka
Kecalka 150 příspěvků 29.04.19 17:48

Ahoj. S dcerou byl problem ze mi nevzala zadny prikrm (kojena) az do 9 mesicu, vsechno z pusinky vyndavala strkala za vystrih :cert: pak jsem zistila, ze ji vadi lzicka a kasovita konzistence. Tak dostavala vsechno vcelku presto ze mela pouze 4 zuby - varenou zeleninu, celou varenou bramboru, testoviny, kousky masa, ovoce, pecivo. Krmila se sama z pultiku, byl to teda sileny bordel ale nakrmila se.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1404 příspěvků 29.04.19 21:25

Já tě asi nepotěším. Ale jak kdybych četla o dceři sestry. Od prvních příkrmu bída… zkoušela dusit, vařit, péct, nad párou…mixovat, mačkat vidličkou… tak i tak a obědy nula nula a jediné co jedla skleničky od HAMI, nevím tedy co do nich dávají… :D. Nyní jsou neteři tři roky a její jídelníček bída… co jí tak je sladké bílé jogurty, kaše, přesnidávky, ovoce tedy všechno ve velkém, ze zeleniny okurku, a na oběd těstoviny, rýži…občas polité štavou od masa ale spíše suché. Nejí ani polévky, ani maso, brambor nee nic. No a tedy umělé mlíko tím to dohání.

KryšpínaJetelová
Povídálka 17 příspěvků 29.04.19 22:00

Naše malá cácorka nesnese, když ji někdo krmí :roll:..takže od 7m jedeme blw metodu a jsme happy obě dvě :srdce:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 29.04.19 22:30

@NelcaZ vydrž, zlepší se to :hug: také jsem to tak měla. Nakonec jsem se na domácí vaření vyprdla a prcek byl cca do roka na skleničkách, nejdřív Hami, pak když je přestal jíst, tak Hamánek. Vše bez kousků, ty taky odmítal. Ovocné skleničky taktéž. Dávala jsem první HiPP, ty jsou malinké, a když si zvykl a snědl i třeba jednu celou, přešli jsme na Hami a až pak na banán/jablíčko do ruky. Tak do toho roku jsem krmila po malých dávkách, ale často. Teď teprve jí tak, jak bych si představovala (15 měsíců).

Pokud prospívá, neřeš a vydrž. A toho lipanka bych už nedala - zadelavas si na problém v budoucnu, když už teď pestujes chuť na sladké. To už bych radši zkusila nabídnout trošku skleničky (neslazené) a pak dokrmila mlékem :nevim: v 9 měsících to fakt není ostuda a spousta dětí spíš jen ochutnává, než baští :palec:

Bídžej
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 29.04.19 22:34

@NelcaZ ještě mě napadlo - dodnes prckovi u oběda zpívám. Mám už v hlavě kolotoč písniček a jedu, u toho ho krmíme. Také se to „nemá“, ale on se strašně snadno rozptýlí a je po jídle a těmi písničkami ho držím s pozorností na sobě. Když se hodně vzteká a nechce, nemám problém ho vyndat z židličky a krmit ho na zemi, zatímco si na čtyřech prohlížíme knížku - opět funkční a dlabe :mrgreen:

Nili
Kecalka 240 příspěvků 29.04.19 22:44

@NelcaZ Ahoj, náš syn se rozjedl až když jsem ho přestala kojit v 16 měsích. Před tím jídlu taky moc nedal, pár lžiček, spíš tak ochutnával. Neřešila jsem to, váhově byl mírný podprůměr. Mám zásadu, že hod do jídla nenutím, nemusí dojídat, že sám ví, kdy má/nemá hlad. Myslím, že tím nucením se dětem jídlo zprotiví. Něco jiného je samozřejmě, jestli jsou děti hodně pod váhových průměrem, podviživené, tam se do nich nacpat nějak asi musí.
Od těch 16 měsíců začal jíst víc a víc, teď ve 2 letech jí ukázkově. Lipánky bych zahodila, místo toho zkusila třeba bílý jogurt s pomačkaným banánem (kupuju bio holandia). Jestli není váhově nějak poc podprůměrem, jestli nemá s váhou problém doktorka, tak bych to vůbec neřešila. Držím palce.

MonaSun
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 26.05.19 19:01

Syn do roku plne kojeny. Ted ma 23mes a spis ochutnava nez aby jedl, kojeny stale. Neresim, az bude chtit bude jist ;-)

Váš příspěvek
Reklama