Miminko 5,5 měsíců

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janulka007
Povídálka 12 příspěvků 08.03.19 16:53
mimčo 5,5 měsíce

Zdravím maminky, měla bych pár otázek.. máme holčičku, teď je jí 5,5 měsíce, je naše první a já si nejsem úplně jistá, jestli dělám všechno správně.. :(
Malá byla do 4 měsíců na MM, ale bojkotovala kojení, vřískala, jen viděla, že ji chci nakojit, i když jsem odstříkávala, najednou mléko nebylo, takže je na UM. Chvilku před 5.měsícem jsme začali dával nemléčnou rýžovou kaši na noc do flašky. Kaše jí chutná, ale v noci s sebou začala strašně házet, je neklidná (a to ji musíme svazovat podle Karpa.. jinak nespí) a pořád dávám dudlík. I přes tohle jedla jednou v noci, kolem 4 nebo 5h. Pak vstala kolem 7:30 a jedla v půl 9 nebo 9, dřív nechtěla. Potom dostala kolem půl jedné nebo 1h mlíko, pak kolem 16-16:30 další a po vykoupání po půl 8 kaši s mlékem na noc.
Teď ale začala zase jíst v noci 2×, ve 2h a v 6h, někdy už v 1h a v 5h, ale když jí v 6, vstane třeba po 8h, takže v 9 jíst nechce, a když jí chci kolem poledne dát příkrm, je na pití mezi tím málo času.. jestli mi rozumíte. Ze začátku jedla příkrmy vcelku pěkně, ale i teď jen vidí židličku, řev a řev a jíst nechce. Po obědě občas vypije trošku UM, ale ne moc. Další má až kolem 16h a pak kaši před spaním a u toho už většinou usíná, protože i spaní přes den má tak nějak zvláštní. Dopoledne usíná tak 2× na cca půl hodiny, a to druhé spaní má těsně před obědem. Po obědě se ji snažím dávat každý den stejně kolem 13h spát do postýlky, zatažené závěsy. Někdy usne hned někdy za chvíli a spí od 20min do hodiny. Pak si chvilku hrajeme a jdeme ven, kde se dospí v kočáře a po krmení v 16h už nespí až do večera, kdy je pak už ukňouraná a spí u jídla.. dělám něco špatně? :( :( díky za Vaše zkušenosti a rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kaci89
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 08.03.19 16:55

Ja nevim ale kase na noc se moc nedoporucuje,je tezka na brisko ale mozna se mylim? :nevim:

Rive
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 08.03.19 16:57
@Kaci89 píše:
Ja nevim ale kase na noc se moc nedoporucuje,je tezka na brisko ale mozna se mylim? :nevim:

Jojo, kase spise pres den.

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.03.19 17:00

U nás naopak kaše synka zasytila a spal krásně. :nevim: Každý dítě je jiný, těžko něco radit, no. :nevim:

lampicka11
Závislačka 3615 příspěvků 2 inzeráty 08.03.19 17:02

Kaše se dávají právě před spaním (né těsně) aby to mimco zasytilo. Já dávám synovi um s kaší mezi 6-7h a spát chodí po 8. Vydrží do 2-4rana kdy si řekne o prso a vstává v 7-8rano. Je mu 6mes.
Pro rypalky…nevidím nic špatného na um a kojení :jazyk:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 08.03.19 17:04

A co ti presne vadi? ze ji v noci? ale to je normalni..muj syn ma cerstve 6 mesicu a ji mezi 3-5 rano v 9,ve 12 prikrm ve 13 mleko, v 17 mleko a ve 21 mleko v rozmezi 150-200ml

Příspěvek upraven 08.03.19 v 17:06

Anitramm
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 08.03.19 17:06
@lampicka11 píše:
Kaše se dávají právě před spaním (né těsně) aby to mimco zasytilo. Já dávám synovi um s kaší mezi 6-7h a spát chodí po 8. Vydrží do 2-4rana kdy si řekne o prso a vstává v 7-8rano. Je mu 6mes.
Pro rypalky…nevidím nic špatného na um a kojení :jazyk:

Taky jsem jeden cas zaroven kojila a davala UM :palec: :lol: I to je tady duvod k rypani jo?Aha :lol: :lol:

Kaci89
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 08.03.19 17:07

Coooo vy jako davate um i kojite jo??ale to se nesmi! :mrgreen:

lampicka11
Závislačka 3615 příspěvků 2 inzeráty 08.03.19 17:13

:lol: mlíka mám dost… Možná až moc… Od narození si pediatricka dělala srandu že mám smetanu :mrgreen:.
Ale prostě jen mi nepřijde že ho to tolik zasytí…přeci jen ty mimca už jen neleží a mají pohyb..ten můj se plazi a peruje na kolenou už… Příkrm sní celý (svačinu a oběd) a pak se stejnak docpe večer 210 :lol: plus přez den mu dám to prso x krát…
Na to uspávání mě pomohlo do svázat ruce osuskou dětskou, pak rychlozavinovackou, a soupnout do kočáru a pustit bílý šum na YouTube…jak je vysavač…to 2minut tuhej..jinak peklo…
Hlavně si z toho zakl. Nic nedělej…dcera byla pravý opak syna…s ní sem si užila :?

janulka007
Povídálka 12 příspěvků 08.03.19 17:19

No kdyz jedla jen jednou bylo to lepsi, ale to mi az tak nevadi. Spis to jak nechce jist prikrm, a kasi ze lzicky? No to bylo peklo kdyz jsme to zkouseli :( Proto ji ma z flasky. Navic ji ted nasli atopicky ekzem, takze vriska pri natirani kremem, pri jidle, pri myti a oblekani.. jeden den ji prikrm chutna, druhy den mi ten stejny plive na hlavu :(

lampicka11
Závislačka 3615 příspěvků 2 inzeráty 08.03.19 17:38
@janulka007 píše:
No kdyz jedla jen jednou bylo to lepsi, ale to mi az tak nevadi. Spis to jak nechce jist prikrm, a kasi ze lzicky? No to bylo peklo kdyz jsme to zkouseli :( Proto ji ma z flasky. Navic ji ted nasli atopicky ekzem, takze vriska pri natirani kremem, pri jidle, pri myti a oblekani.. jeden den ji prikrm chutna, druhy den mi ten stejny plive na hlavu :(

Těžko říct. Já dávám kaši z um z flašky…

prejeta_zaba
Kecalka 127 příspěvků 11 inzerátů 08.03.19 17:48

No a co teda chceš vědět? :nevim: Prostě miminko není stroj, co do něj naliješ kaši, položíš a spí. :nevim: Tak se jí prostě mění potřeby a chutě. Třeba ji z té kaše bolelo bříško nebo byla víc vyspaná nebo jí rostou zuby nebo tisíc jiných faktorů. Že ti párkrát snědla příkrm nebo spala celou noc neznamená že to tak už bude dělat celej život. :nevim:

janulka007
Povídálka 12 příspěvků 08.03.19 18:00

ptam se na ruzne nazory a jak to delaji jini.. kdyz se zeptam naseho doktora, dostanu listecek s odkazem na internet a brozurku, na prikrmy z obchodu. Ja ji jidlo varim doma. Jejich denni jidelnicek a 2 vecere? Co mam brat jako snidani, jeji nocni jidlo v 6 rano? Proste ze vsech tech informaci a prectenych diskuzi uz nevim co a jak :zed:

BetyBet
Povídálka 11 příspěvků 11.03.19 12:39

Nějaký noční vstávání neřeš, mléko ať už UM nebo MM není jen na jidlo, ale taky na žízeň :) A s příkrmy to dělej podle selského rozumu, to stejné s mlékem, když si řekne, udělej a pokud ti z dávky vypije jen menší část, dej třeba za půl hodiny dopít :) A zkus třeba kaši dát kolem té 4 s mlékem kaši a místo v 8 kaši jen mléko :) To by mohlo pomoct :)

janulka007
Povídálka 12 příspěvků 11.03.19 21:06

Děkuju za radu, dneska jsme to tak zkusili. Ale dostat do ní oběd nebo tu kaši lžičkou.. to je tyátr, křiku :/ a to jí příkrm už od 20.2., už by mohla být zvyklá a spíš to vypadá, že ji to víc a víc nebaví. Noční krmení mi až tak nevadí, spíš jak každý píše ty časy, spaní a tak.. to u nás nějak nefunguje, v 9 ráno prostě jíst nechce, pak taky ne, na oběd by radši flašku.. no budu to s ní pořád zkoušet, co mi taky zbývá :-D

Příspěvek upraven 11.03.19 v 21:08

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama