Dcera nic nejí , kdy to přestane a začne jíst?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PAN66
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 13.02.19 11:30
dcera nic nejí

Dobrý den,

moje 3 letá dcera nic nejí, jsme už z toho frustorvaná, nevím z čeho je živá, jediné co by jedla, je sladké, ale jen čoko tyčinky a bonbony, ale to má smůlu, občas to ochutnala na hčišti od jiného dítěte, občas u babičky, neříkám, že jsem ji občas něco nekoupila, le rozhodně to není pravidlo, zvlášt, když nic nejí..

Trvá to už odmala, i když cca do roka a půl docela jedla, vše, jen maso moc nechtěla, byly to malé porce, ale něco jedla, dnes?

nic, nejdřív se zuzil okruh na pár jíděl, rajská, kuře na paprice, rizoto, bramborovo batátová kaše a pár dalších podobných, ne moc..

dnes? nejí nic, když už, tak jen suchou rýži, suché těstoviny, nedejbože ji k tomu dát omáčku či neo, netkne se toho..suchou housku, jen ale ten prostředek, vydloubává to..

ke snídani jí jen křupky kakaové s mlékem - jen jeden druh, koupim trochu jiné už to nechce, posledních pár dnů už to nechce ani s mlékem..

svačina nastrouhané jablko s mrkví, štáva z mandarinky, nebo jen jablko či jiné ovoce

z ovoce jí jen jablko, jahody a meloun červený, občas žlutý, jedla banán, ale ten poslední dobou nechce, dělala sjme ji ho rozmačkaný s jogurtem nebo tvarohem, to už vůbec ne..

jogurty - dřáv jedla jen bílé, pak ve školce ochutnala ty slazené, od té doby bílé nechce, občas, ale jen občas si dá jiný - slazený

k večeři - já vlastně ani nevím, skoro nic nechce, jídávala chleba se žervé, ted už taky ne, občas šunku - kvalitní - ale zas bud sní jen housku nebo šunku..

jinak co jí občas, kukuřici, mrkev - syrovou, ovoce - jablko, jahody, meloun, houska, těstoviny a řýže, kuučičné křupky..

z vařeného jídla nic, opravdu nic do ni nedostanu..vše samostatně, namazt housku se šunkou nejde, musí to mít zvlášt, když upeřu třeba koláč, nejí, max babovku, ale taky jak kdy..polévk vůbec, no prostě jídla vůbec..

má dny kdy nejí ani tu řáži, ani těstoviny, ani ovoce, od všeho třeba sousto..

ve školce taky nejí, max kousek jablka..jo co jí jsou hranolky - ty ji ale nedělám, ochutnala je, když sme si šly sednou s kamarádkou a měla s sebou dceru - 8 let a objednala ji hranolky, tak to jedla s ní, nebo párek - aůe to jsou věci, které prostě nebudu cpát do 3 letého dítěte..neříkám, když jednou za čas si to někde dá, ale jako aby to měla místo normálního jídla ne..

ale už nevím co s ní, ona nejí nic, obedy a večeře defacto nemá…

dle doktorky je zdravá, je hubenější, el není podvyživená, má 14 kg a měří 102 cm

občas ráda pije mléko, z pití pije vodu, doted pila ráda i čaje - neslazené, ted ne, má zas období, kdy se vztekne, když ji nedám čistou vodu, občas ji idělám fresh - ale opět, ne vždy to vypije, občas žřekne ble i na tohle..

měli jste to s dětmi podobně, kdy je to přešlo a začly jíst, jak se tím nestresovat, já už občas ani nevařím, nemá to cenu, nic si nedá..pak mám vyčitky, že jsem neuvařila nebo uvařila jen těstoviny, jenže když pak uvařím, nedá si ani sousto..

zkusili jsme i, že když sní jídlo, dáme ji nějakou sladkost, ale dala si lžičku a hotovo..

Příspěvek upraven 13.02.19 v 11:43

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
astoret
Ukecaná baba ;) 1417 příspěvků 13.02.19 11:39

@PAN66 nenaděláš nic, holt je to takové to nejedlé dítě, já byla stejná, moje dcera je taky taková, já prý nejedla vůbec, jen ybch jedla sladké a taky jsme byla hubená, ale ne podvyživená, děti jsou zajímavé, vyžijí i ze vzduchu, můj bratranec cca do 6 let jedl jen rohlíky, nic jiného nechtěl, sem tam nějaké ovoce..a dnes? krásný, mladý muž, co sportuje… :nevim: nenacpeš to doni, když i doktorka řekla, žeje ok..nabízej ji, dávej na stůl věci co ji, ovoce, mrkev, křupky at si zobne a něco do sebe dostane..když si nedá obed, nedá, kdyby mla hlad, sní ho, jen ji místo toh nedávej sladké a blafy jako párek..já to chápu, taky když mi nejí, bych ji nejraději dala cokoliv, abych mela pocit, že neco snědla, ale tím se pak nauří jen na ta nezdravá jídla..

třeba se časem rozjí ve školce, když uvidí ostatní děti jíst,..

a že pije vodu je dobře

elen-ka
Extra třída :D 12934 příspěvků 17 inzerátů 13.02.19 11:48

@PAN66 moc ti asi neporadím, dcera měla takové nejedlé období od roka do cca 3 let, ale oproti tvé dceři jedla krásně. Ale rozjedla se až ve školce, ne sice že by snědla vše, alespoň něco snědla. Nyní je ve škole a už jí cca 70% všech potravin. Něco nejíme ani my s manželem, tak to ani neděláme, ale ani z toho co doma děláme nesní vše.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 13.02.19 11:48

Jen bych poradila vařit i kdyz nejí a dát na talíř.. buď sní nebo ne. Syn byl vybíravý a i měl období kdy nesnesl, aby měl na talíři maso, špenát a podobně.. vysvětlila sem mu, že to k tomu jídlu patří a když to nechce ať to nejí.. když byl starší nechal si říct a zkusil..(aspoň oliznul lžičku) a spousta věcí mu zachutnala. Ale nebyl to až takový nejedlik. Nicmene si myslím, že by měla mít i ten vzor u vás.. že prostě večeřite omáčky atd. .
Jinak držím palce …musí to být náročné :(

cverunka
Závislačka 2783 příspěvků 13.02.19 11:52

Mám to samé doma i přes všechny snahy je prostě nežravec a problém s jídlem je pořád a všude. Nemůžeme si užít ani dovolenou se stravou, pač by tam nic nejedla :roll: Někdy mám už nervy na pochodu. Je jí 6 od toho batolecího věku se to mírně zlepšilo. Něco jíst začala a něco zase přestala… Neuděláš nic. Naše ani nepije. :nevim:

lolink
Ukecaná baba ;) 1200 příspěvků 13.02.19 11:57

Svagrova byla podobny dite. Ma to tak do dnes. Funguje pouze na rychlych cukrech a coca cole. Ma krevni testy nejlepsi z rodiny. Jeji teda jede uz 40 let jen na salku s rozpustnym kafem a na croissantech. Je ji 96. Je uplne v pohode, az na oci. :nevim:

Russet
Extra třída :D 14061 příspěvků 13.02.19 11:57
@PAN66 píše:
Dobrý den,

moje 3 letá dcera nic nejí, jsme už z toho frustorvaná, nevím z čeho je živá, jediné co by jedla, je sladké, ale jen čoko tyčinky a bonbony, ale to má smůlu, občas to ochutnala na hčišti od jiného dítěte, občas u babičky, neříkám, že jsem ji občas něco nekoupila, le rozhodně to není pravidlo, zvlášt, když nic nejí..

Trvá to už odmala, i když cca do roka a půl docela jedla, vše, jen maso moc nechtěla, byly to malé porce, ale něco jedla, dnes?

nic, nejdřív se zuzil okruh na pár jíděl, rajská, kuře na paprice, rizoto, bramborovo batátová kaše a pár dalších podobných, ne moc..

dnes? nejí nic, když už, tak jen suchou rýži, suché těstoviny, nedejbože ji k tomu dát omáčku či neo, netkne se toho..suchou housku, jen ale ten prostředek, vydloubává to..

ke snídani jí jen křupky kakaové s mlékem - jen jeden druh, koupim trochu jiné už to nechce, posledních pár dnů už to nechce ani s mlékem..

svačina nastrouhané jablko s mrkví, štáva z mandarinky, nebo jen jablko či jiné ovoce

z ovoce jí jen jablko, jahody a meloun červený, občas žlutý, jedla banán, ale ten poslední dobou nechce, dělala sjme ji ho rozmačkaný s jogurtem nebo tvarohem, to už vůbec ne..

jogurty - dřáv jedla jen bílé, pak ve školce ochutnala ty slazené, od té doby bílé nechce, občas, ale jen občas si dá jiný - slazený

k večeři - já vlastně ani nevím, skoro nic nechce, jídávala chleba se žervé, ted už taky ne, občas šunku - kvalitní - ale zas bud sní jen housku nebo šunku..

jinak co jí občas, kukuřici, mrkev - syrovou, ovoce - jablko, jahody, meloun, houska, těstoviny a řýže, kuučičné křupky..

z vařeného jídla nic, opravdu nic do ni nedostanu..vše samostatně, namazt housku se šunkou nejde, musí to mít zvlášt, když upeřu třeba koláč, nejí, max babovku, ale taky jak kdy..polévk vůbec, no prostě jídla vůbec..

má dny kdy nejí ani tu řáži, ani těstoviny, ani ovoce, od všeho třeba sousto..

ve školce taky nejí, max kousek jablka..jo co jí jsou hranolky - ty ji ale nedělám, ochutnala je, když sme si šly sednou s kamarádkou a měla s sebou dceru - 8 let a objednala ji hranolky, tak to jedla s ní, nebo párek - aůe to jsou věci, které prostě nebudu cpát do 3 letého dítěte..neříkám, když jednou za čas si to někde dá, ale jako aby to měla místo normálního jídla ne..

ale už nevím co s ní, ona nejí nic, obedy a večeře defacto nemá…

dle doktorky je zdravá, je hubenější, el není podvyživená, má 14 kg a měří 102 cm

občas ráda pije mléko, z pití pije vodu, doted pila ráda i čaje - neslazené, ted ne, má zas období, kdy se vztekne, když ji nedám čistou vodu, občas ji idělám fresh - ale opět, ne vždy to vypije, občas žřekne ble i na tohle..

měli jste to s dětmi podobně, kdy je to přešlo a začly jíst, jak se tím nestresovat, já už občas ani nevařím, nemá to cenu, nic si nedá..pak mám vyčitky, že jsem neuvařila nebo uvařila jen těstoviny, jenže když pak uvařím, nedá si ani sousto..

zkusili jsme i, že když sní jídlo, dáme ji nějakou sladkost, ale dala si lžičku a hotovo..

Příspěvek upraven 13.02.19 v 11:43

Syn tohle taky občas zkouší. Nabízím, jíme společně, za snědené jídlo sladkost později dostane, jinak má smůlu. A to jako batole doma jedl vše a nebyl s ním problém. Hádám, že s příchodem do školy (teď mu jsou 4) se to změní, bude déle pryč z domova, hlad mít prostě bude.

Janina_81
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 13.02.19 12:15

Mám doma takového staršího, ale musím tě uklidnit, lepší se to. Ve věku 3,5 let měl cca 14 kg a 103 cm, kolem 6 roku se rozjedl, přes léto minulý rok přibral a jí relativně normálně. Ale v tomhle věku taky jen těstoviny suché, rýži vůbec, rohlík nejlépe suchý. Teď třeba jí i mozarellu, ale zase k ní nesní pečivo. Dá si těstoviny, zakápne olejem a zasype sýrem. Ale furt toho sní asi tolik jako jeho mladší brácha. Ten vždycky jedlo hodně, teď se 3 rokem taky jeho zájem upadá a je vybíravý, ale není to tak strašné.

pannda
Kelišová 6798 příspěvků 36 inzerátů 13.02.19 12:30

Nasad „béčko“, někdy pomuze..

welovefashion
Zasloužilá kecalka 632 příspěvků 92 inzerátů 13.02.19 12:34

Zkus ji krmit, syn má občas taky takové období, když to do něj doslova nenacpu, tak to nesní :)

Zelnicka
Ukecaná baba ;) 1456 příspěvků 13.02.19 12:38
@Russet píše:
Syn tohle taky občas zkouší. Nabízím, jíme společně, za snědené jídlo sladkost později dostane, jinak má smůlu. A to jako batole doma jedl vše a nebyl s ním problém. Hádám, že s příchodem do školy (teď mu jsou 4) se to změní, bude déle pryč z domova, hlad mít prostě bude.

Když si vypíše vedle sebe vše, co jsi tady napsala, tak zjistíš, že toho tak málo nejí, že ji od všeho něco.. Jen prostě nejí takova ta klasická jídla, co podle většiny lidí ji každý.. Dcera je na tom podobně a to už je jí 8 let.. Za to je jediná, kdo ji ve škole čočku :-)

chs.jasmin
Echt Kelišová 8555 příspěvků 13.02.19 12:47

@PAN66

Ahoj,

já bych řekla, že to tak má docela hodně dětí a netlačila bych na ni. U nás dcera (v dubnu 4r) také hodně rozlišuje a chce omáčku vedle těstovin/rýže/bram­bor, a i te přílohy moc nesní a jí více méně jen maso. Má ráda tedy palačinky, tak to dělám z vloček :nevim: ona má pocit, mnááám palačinky (s domácí marmeládou).

Jinak zkusila bych ji zařadit do výrobního procesu - zasvětit do vaření. U nás to má úžasný účinek - jak se chválí, že je dobrá kuchařka, a jak nám to všem chutná a že si všichni přidáme. Pomáhá mi umývat zeleninu, krájet (příborovým nožem), koření (dám jí to do panáku a ona to tam sype) skládat na pekáč, do koláče skládá ovoce, je pak vrchní ochutnávač, apod.

A musím ale také uznat, že první dva měsíce z ní byly učitelky ve školce neštastné, stále se mě ptaly co doma jí, že tam nechce nic. Já ji odpoledne vyzvedávala s jídlem v ruce (banánem, jablkem apod.), došly jsme domů a ona jen jedla a jedla (tehdy měla období rohlíku s medem). A ted je to půl roku a ona opravdu hezky jí, začala jíst i zapečené těstoviny - což nikdy nejedla, protože to nebylo suché. Jo sní toho málo, ale alespon něco. V necelých 4r má 15kg, ale je docela drobná, nehladoví, :mrgreen:

PAN66
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 13.02.19 12:59

@Zelnicka to jsou od všeho ale mini porce, pár soust, jablko třeba nikdy nesní celé, tak třetinu, ale už je to uspěch a beru to, že se nasvačila..jogurt taky nikdy nesní celý a když už si dá k obědu alespon suchou rýži, tak považuji, že se naobedvala, když si dá 2-3 lžíčky,
třeba včera ke snídani hrstka těch kakaových křupek bez mléka, dětská hrstka, zapila to mlékem - asi 2 x si lokla ze sklenice, ke svačině si kouskla párkrát jablka a jednou si kouskla do mrkve, k obědu nechtěla nic, snědla 2 těstoviny - penne, odpo si 2× kouskla do banánu a snědla ani ne půlku malého jogurtu, pak nic nechtěla, večer si dala plátek sunky - snědla půlku plátku, 2× si dobla do housky a kousla si mrkve a to bylo vše, dnes od rána měla pár lžic nastrouhané mrkve s jablkem, chtěla trochu mléka, párkrát si cucla, víc nic, obed nechce jíst, nic jiného taky ne.. hrůza :roll: :lol:

@chs.jasmin jo to zkoušíme a dělá to ráda, občas i chce ochutnat, ale většinou ne a když ochutná, tak na špičku jazyka a u toho to končíé, nejí ani taková ta dětská jídla jako palačinky, lívance, krupicovou kaši..

Hlaholice
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 13.02.19 14:52

@monzaj Já bych zase radši dala jen to jídlo, které ji. Jako dítě jsem jedla dost podobne a dostávala jsem jídlo se vším a akorát to u mě vedlo k tomu, že jsem se v jídle mimrala, vybírání toho, co jim mě nebavilo a raději jsem nejedla vubec, než abych se v tom musela prehrabovat.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 13.02.19 15:14
@Hlaholice píše:
@monzaj Já bych zase radši dala jen to jídlo, které ji. Jako dítě jsem jedla dost podobne a dostávala jsem jídlo se vším a akorát to u mě vedlo k tomu, že jsem se v jídle mimrala, vybírání toho, co jim mě nebavilo a raději jsem nejedla vubec, než abych se v tom musela prehrabovat.

Ja byla taky nezravec ,nikdo mě do jídla nenutil,ale seděla jsem u stolu a na talíři měla vše a stejně jsem to udělala u syna a fungovalo to. :nevim: každý jsme jiný a každýmu funguje něco jiného + se mění i věkem. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Odeberte jí děti, zní hlasy na poslední Výměnu! Co se dělo pak? Potrat a stěhování do ciziny

Česko má za sebou jednu z nejskandálnějších Výměn manželek. Diváci nestačili... číst dále >

Nejotrávenější fanynka: Jágr na ledě zářil, Kopřivovou ale příliš nezajímal

Ačkoliv se toho o – na první pohled – vlažném vztahu mezi Jaromírem Jágrem a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >