Syn odmítá jakékoli jídlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
syslomil
Nováček 9 příspěvků 16.06.19 08:47
Syn odmítá jakékoli jídlo

Maminky, setkaly jste se s tím, že by vám dítě nechtělo nic jíst? Syn (19 měsíců) v březnu vyhlásil bojkot a dva dny nic nechtěl, pak vzal na milost alespoň obědy a večeře. Před týdnem se opět sekl a najednou ze dne na den nechce vůbec nic. Dnes je to 7. den, kdy je na 100 % kojen. Jak vidí jídlo, prská a odchází. A ano - rostou mu zuby :D 4 stoličky najednou, ale všechny už se prořízly a žádná změna. Nic ve zlém, ale nepište mi prosím, že vaše dítě také nic moc nesní, jen suchou rýži, těstoviny, jogurt a pečivo. Můj syn nejí vůbec NIC, potřebuji maminku(y) ve stejné situaci. Díky moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Capretta
Zasloužilá kecalka 521 příspěvků 16.06.19 08:58

Mam to podobne (stejne tak kdyz prijde silnejsi ryma). Kojil by se porad, ackoli normalne uz jen vecer a v noci. Netrvalo mu to tedy nikdy tak dlouho, ale taky mu nerostly ctyri stolicky najednou, to je narez. Zkusila bych mu udelat napr domaci jahodovou dren, neco na chlazeni. Drzim palce, ty zuby jim jednou vyrostou :hug:

warita
Extra třída :D 11352 příspěvků 16.06.19 09:03

Ja to mela s dcerou cca v tom stejnem veku v lete. Nejedla prakticky skoro nic. Ani nechtela pit. Byla schopna rano vypit 200ml UM a tim skoncila.

Jenze ja na to nereagovala tak, ze jsem misto toho nabizela mleko. Prave naopak. Z jidla jsem nedelala vedu, nechces? Nemusis. A zkrouhla jsem ji to mleko na necelych 100ml a ejhle, apetit se nam vratil. Sice pomalu a nadale s tim byly problemy, jedla malo a neskutecne vybirava, ale jedla.

Tobe doporucuju prestat kojit a uvidis.

syslomil
Nováček 9 příspěvků 16.06.19 09:31
@warita píše:
Ja to mela s dcerou cca v tom stejnem veku v lete. Nejedla prakticky skoro nic. Ani nechtela pit. Byla schopna rano vypit 200ml UM a tim skoncila.

Jenze ja na to nereagovala tak, ze jsem misto toho nabizela mleko. Prave naopak. Z jidla jsem nedelala vedu, nechces? Nemusis. A zkrouhla jsem ji to mleko na necelych 100ml a ejhle, apetit se nam vratil. Sice pomalu a nadale s tim byly problemy, jedla malo a neskutecne vybirava, ale jedla.

Tobe doporucuju prestat kojit a uvidis.

Tohle je pro mě moc radikální řešení. Já jsem ráda za cokoli, co do sebe dostane. Neumím si představit, že bych mu vzala i poslední živobytí. Navíc v hicech. On z hrnečku nepije, vodu nasaje do pusy a zase vypouští ven. Zůstal by i bez tekutin. A když na mě visí a pláče, nedokážu ho odstrčit a nechat o hladu a žízni. Navíc v jiných diskuzích některé maminky psaly, že odstavení jim nepomohlo a pak měly opravdu velký problém.
UM se může kdykoli nasadit znovu, ale mateřské se už nevrátí, když to nezabere. A to se stát může, nepomáhá to každému. :(

warita
Extra třída :D 11352 příspěvků 16.06.19 09:50
@syslomil píše:
Tohle je pro mě moc radikální řešení. Já jsem ráda za cokoli, co do sebe dostane. Neumím si představit, že bych mu vzala i poslední živobytí. Navíc v hicech. On z hrnečku nepije, vodu nasaje do pusy a zase vypouští ven. Zůstal by i bez tekutin. A když na mě visí a pláče, nedokážu ho odstrčit a nechat o hladu a žízni. Navíc v jiných diskuzích některé maminky psaly, že odstavení jim nepomohlo a pak měly opravdu velký problém.
UM se může kdykoli nasadit znovu, ale mateřské se už nevrátí, když to nezabere. A to se stát může, nepomáhá to každému. :(

mela jsem to taky tak. Delala jsem cirkusove cisla, prosila, zadonila, premlouvala, hrala divadylko s manzelem, jak nam to papani chutna, vyhrozovala tim, ze zase vypnu pohadku, co bezela v TV, kricela a zase prosila. Nepomohlo NIC. Cim vic jsem se snazila, tim vic to slo do kytek.

Po nekolika mesicich (ano, trvalo to cca pul roku) jsme se dopracovali prave do stadia, ze dcera vypila rano 200ml mleka a po cely den uz nesnedla NIC. Ona mela hlad, obcas to i hlasila, ale jakmile jsem vytasila jidlo, tak rekla fuj a nedostala jsem do ni ani sousto.

Takze, ac se to zda radikalni, krasne to pomohlo. Neboj se, on hlady neumre. I kdyby tyden nejedl, tak neumre.

Silne zredukuj mleko. Uz neni miminko, ma zuby, ma jist normalni pevnou stravu. Jakmile mu utnes to mleko, tak at chce nebo nechce se bude muset preorientovat na normalni stravu. Nabizej ovoce na talirku. Pokud si vezme, super, pokud ne, jeho volba. A netlac na pilu. Ono se to samo podda.

Jana206
Nadpozemská drbna 27872 příspěvků 16.06.19 10:01

@syslomil Máš dvě možnosti, buď kojit, dříve nebo později to přejde a apetit se vrátí nebo nekojit a nabízet jídlo. Ani jedna možnost není vyloženě dobře nebo špatně, záleží jen na Tobě.

Alušáček
Závislačka 3823 příspěvků 16.06.19 10:25

@syslomil Moje dcera bývalá taky taková, ještě ve dvou letech byla schopna treba týden nic nesnist jen se kojit. Pravidelně se u nás střídaly období kdy nejedla nic, nebo jedla málo :lol: Kupodivu prospívala velmi dobře, byla spíš baculatá, než hubena, žádné nemoci, prostě zdravé spokojeně dítě, takže jsem to neresila, kojila jsem ji jak chtěla a potřebovala, normální jídlo samozřejmě měla stále k dispozici. Měnit se to začalo až po druhém roce, dnes je to skoro 5leta slečna a k jídlu má velmi kladný vztah :D

Kotatko03
Echt Kelišová 8746 příspěvků 16.06.19 10:26

Neji sice NIC, ale dostava mleko, tudiz hlad nema…je mozne, ze jak mu rostou zoubky, mleko se mu nejsnaz konzumuje. Souhlasim s @Jana206 . Ja osobne preferuji moznost sebrat mleko, velky uz je na to dost. :think:

Jana206
Nadpozemská drbna 27872 příspěvků 16.06.19 10:28
@Alušáček píše:
@syslomil Moje dcera bývalá taky taková, ještě ve dvou letech byla schopna treba týden nic nesnist jen se kojit. Pravidelně se u nás střídaly období kdy nejedla nic, nebo jedla málo :lol: Kupodivu prospívala velmi dobře, byla spíš baculatá, než hubena, žádné nemoci, prostě zdravé spokojeně dítě, takže jsem to neresila, kojila jsem ji jak chtěla a potřebovala, normální jídlo samozřejmě měla stále k dispozici. Měnit se to začalo až po druhém roce, dnes je to skoro 5leta slečna a k jídlu má velmi kladný vztah :D

Já to mám podobně, taky kojím podle potřeby, dcera má 20 měsíců a období nejedlosti. Ze zkušenosti se staršími vím, že to odezní samo a ve školce kojení vyžadovat nebude.

Ou
Echt Kelišová 8170 příspěvků 16.06.19 11:23

Varianta jedna je pokračovat v kojení a odstavit někdy v budoucnu. (kombinace zubů a vedra není úplně něco, co by člověka, byť mrňavého, motivovalo k jídlu)

Pokud to chceš vyřešit teď, tak odstavením.

Tj. sebrat mateřské mléko, vyměnit za náhražkové mléko a pití ve flašce. Nabízet věci co mu chutnají, ale nejsou potřeba kousat.

V tomhle počasí je klíčové to pití, na hlad (jako že fakt hlad) jsme evolučně přizpůsobení a trvá dlouho, než začne dělat nějaké větší problémy. Jen teda hladové dítě je pochopitelně protivné dítě…

Lenka_Hal
Echt Kelišová 9506 příspěvků 16.06.19 12:11

@syslomil Asi je to radikalni, ale Warita ma pravdu. U deti docela bezny problem, presto nebylo hlasene zadne batole, ktere se dobrovolne vyhladovelo k smrti. ;) Tim nerikam, ze to tak udelat musis, muzes dal pokracovat, jak to delas, pockat az se zase „chytne“ a zacne jist… :nevim: Jestli chces dal kojit, tak zatni zuby a vydrz. Ono to prejde.

syslomil
Nováček 9 příspěvků 16.06.19 16:06
@Ou píše:
Varianta jedna je pokračovat v kojení a odstavit někdy v budoucnu. (kombinace zubů a vedra není úplně něco, co by člověka, byť mrňavého, motivovalo k jídlu)

Pokud to chceš vyřešit teď, tak odstavením.

Tj. sebrat mateřské mléko, vyměnit za náhražkové mléko a pití ve flašce. Nabízet věci co mu chutnají, ale nejsou potřeba kousat.

V tomhle počasí je klíčové to pití, na hlad (jako že fakt hlad) jsme evolučně přizpůsobení a trvá dlouho, než začne dělat nějaké větší problémy. Jen teda hladové dítě je pochopitelně protivné dítě…

Jaký má smysl výměnit mateřské mléko za umělé? :think: Navíc když on nic z flašky nevypije. Dudlíky, savičky, brčka… to všechno má jen na kousání a hraní, nevypije ani kapku. Proto jsem ho začala učit pít rovnou ze skleničky. Šlo mu to dobře, dokud nezjistil, že se do vody dá krásně bublat pusou. Takže bublá a hihňá se.
Nabízím pořád všechno možné, nechce nic. Jen vystrčí jazyk, dotkne se jídla a zahodí ho.

syslomil
Nováček 9 příspěvků 16.06.19 16:10
@Lenka_Hal píše:
@syslomil Asi je to radikalni, ale Warita ma pravdu. U deti docela bezny problem, presto nebylo hlasene zadne batole, ktere se dobrovolne vyhladovelo k smrti. ;) Tim nerikam, ze to tak udelat musis, muzes dal pokracovat, jak to delas, pockat az se zase „chytne“ a zacne jist… :nevim: Jestli chces dal kojit, tak zatni zuby a vydrz. Ono to prejde.

Ano, asi potáhnu káru dál a budu doufat, že ho to přejde :( Já prostě nechápu ten zlom. Hladovku držel už několikrát, ale ne takhle extrémně. Dostala jsem do něj alespoň jedno pidijídlo denně, nejdéle byl bez jídla čtyři dny, a to měl horečky. Teď jeden den normálně snědl večeři a od rána příštího dne má pusu na zámek.

syslomil
Nováček 9 příspěvků 16.06.19 16:15
@Jana206 píše:
Já to mám podobně, taky kojím podle potřeby, dcera má 20 měsíců a období nejedlosti. Ze zkušenosti se staršími vím, že to odezní samo a ve školce kojení vyžadovat nebude.

A za jak dlouho to asi odezní? Mně ten týden připadá jako věčnost. Vím, že hlady neumře, ale stejně je to hrozný pocit, když už se konečně trochu rozjedl. Pokaždé, když začne něco jíst, přijde další stávka. Už celé měsíce je to buď nic nebo pár lžiček. Jak na ně teď vzpomínám…

syslomil
Nováček 9 příspěvků 16.06.19 16:21
@Capretta píše:
Mam to podobne (stejne tak kdyz prijde silnejsi ryma). Kojil by se porad, ackoli normalne uz jen vecer a v noci. Netrvalo mu to tedy nikdy tak dlouho, ale taky mu nerostly ctyri stolicky najednou, to je narez. Zkusila bych mu udelat napr domaci jahodovou dren, neco na chlazeni. Drzim palce, ty zuby jim jednou vyrostou :hug:

Studené už jsme taky zkoušeli. Marně. :( Jeden den prostě snědl večeři a přes noc se z jeho pusy stal nedobytný trezor, nic do něj nepronikne. Maximálně vystrčí jazyk, dotkne se jídla a zašklebí se, jako by to byl citron. Vím, že krátký půst nikoho nezabije, mě jen děsí, jak dlouho to potrvá.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama