18m jak jste na tom?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janac
Závislačka 3138 příspěvků 13.08.10 11:05
18m jak jste na tom?

Ahoj, zajímá mne kolik váží vaše 1,5 děti.
Můj syn žrout má dnes 9,5 kg - docela jsem se lekla. Na roční měl přes 10.
Druhá otázka : jak jste na tom s nočníkem? Chápou to děti? On obyčejně řekne a-a, ale to už má v plíně. Myslím, že rozumí tomu, co a-a je, ale neví že to patří do nočníku.
Nespěchám na něj, jen mě zajímá jak jsou na tom jiné děti a jestli třeba nedělám něco blbě.

Díky

J.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Livlin
Ukecaná baba ;) 1526 příspěvků 13.08.10 11:10

Náš syn váží taky 9,5 kg a jsme za to rádi, vůbec málo přibírá a nechce moc jíst. Co se týče nočníku - neumí si říct, když ho ale posadím, tak udělá, co se po něm chce. Naivně jsem si myslela, že třeba teď už bude odplenkovaný, ale když si neumí ani říct, tak to zatím nechávám být. Přiznávám bez mučení, jsem na to sama zatím líná, abych za ním pořád lítala s nočníkem.

Petra Z
Hvězda diskuse 52210 příspěvků 13.08.10 11:10

Tvůj žrout?????
tak 9.60 měl matyáš na půl roce..z MM :mrgreen:
na roce měl skoro 12 kilo :mrgreen:
a s nočníkem to máme úplně stejně..stojía říká EE…a už je to v plíně…
na nočník dávám pokaždé,když se vyspinká,když přebaluju,někdy se povede,někdy ne…

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 13.08.10 11:16

my jsme ještě nebyly na prohlídce jdeme až za týden,ale vážili jsme ho a má okolo 11,5 kila.
a nočník vůbec nechápe.párkrát jsem ho posadila a on byl do pár vteřin z něj pryč.no tak vůbec nevím kdy to pochopí,ale mě přijde že na to není ještě připravenej. :nevim:

klorane
Ukecaná baba ;) 1820 příspěvků 13.08.10 11:26

čau Janííííí…
tak mi měli v 1,5 kolem 10kg…no a je to absolutní žrout,sní všechno…!!! ale taky všechno z něj vypadne…
no a nočník ??? ten malej miluje i záchod,…ale nespěchala bych,mi v jeho věku byli v plínách ikdyž samo chodil na hrnec,ale bylo mu to jedno,dokázal by být celej den s bobanem v gatích a vůůůbec by mu to nevadilo…teď už jsem přes den bez plen,konečně když má čůrání letí ven se vyčůrat !!!! docela sranda !!! a když se vyčůrá tak si tleská ještě půl hodiny,…

Příspěvek upraven 13.08.10 v 11:27

mína77
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 13.08.10 11:27

Ahoj, tak naše malá bude mít za týden 17 měsíců a co jsem jí doma vážila tak měla téměř 12kg a měří 85cm. Taky sní na co přijde, ale přitom je hubeňour.
No a s nočníkem to je tak, že chápe co má udělat, káká tedy už jen na nočníku, to si řekne, ale s čůráním to je tak jak to vychytáme.

barbaraF
Kecalka 297 příspěvků 13.08.10 11:27

tak náš malej má 17m a váží 12kg,co se nočníku týče tak chápe ale aa do něj nedělá,jakmile z něj sesedne tak se vyčurá ale dokad na něm sedí tak to zadržuje,až bude na to připravenej tak tam to aa udělá sám,každý den ho ale nočník posazuju aby si na to zvykal.

Katrinka
Závislačka 3011 příspěvků 13.08.10 11:42

Naše Kačka má v roce a půl 15 kg :wink:
Co se týče nočníku, někdy si řekne sama a povede se, někdy řekne Fuj,ééé a už je to v plíně.
Nijak to nehrotím, syn taky začal až kolem 2.roku chodit na nočník.

agathka
Stálice 65 příspěvků 13.08.10 11:45

Madla měla necelých 10kg - je hubená, i když jí hodně a ráda.
Na nočníku v 18 měsících ráda poseděla, ale nic z toho. Pak měla pár týdnů, kdy už asi tušila, že se chystá čůrat, ale odmítala to dělat do nočníku. No a téměř přesně ve 20 měsících se to zlomilo a už 3 dny si říká a čůrá do nočníku.

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 13.08.10 11:51

Malá má střídavě období, kdy jí dobře a kdy moc nechce. Ale má ráda zdravé věci - masozeleninová jídla, zeleninu a ovoce v syrovém stavu, žervé, tvaroh a pomazánky z nich.Jí vše, skleničkové příkrmy vyjímečně, od začátku totiž chtěla kousat. Používáme je na cesty nebo když máme jídlo nevhodné pro ni a jí to, co jí uvařím.
Má ve 20 měsících necelých 10kg, je drobís, ale to nevadí.

Nočník - máme od 18 měsíců odplenkováno, teď i na noc. Ale sama od sebe se mi budí na čurání, když se večer moc napije, podmínkou je, že když volá - stále spí s v postýlce, musím rychle vstát, což není vždy uprostřed noci nejlehčí, tak ji plenkou jistím. A neřeším to, budu to tak dělat, jak to bude potřeba.

Není trénovaný jedinec, poprvé viděla nočník v 17 měsících, když začal mít o čurání zájem, napodobovala staršího. Potom stál na jednom místě až se do něj sama začala čurat. Běhala jednou v bytě bez kalhot, já jsem si něco dělala jinde, nočník plný. Několikrát po sobě.

Starší - v 18 měsících jedl ještě převážně skleničkové příkrmy, nechtěl kousat, nebavilo mě vařit a mixovat. Někdy v tomto období se to přelomilo a přešel na normální kouskovanou dětskou stravu.
Co se týče váhy, byl větší, měl kolem 13 kg

Nočník - kolem 18 měsíců nevěděl, co to je :oops: :lol: Někdy v tomto období jsem mu ho poprvé ukázala, nějak nejevil zájem, ani ve 20 měsících, tak jsem ho postavila na jedno místo a nehrotila jsem to. Odplenkoval se ze dne na den ve 2 letech a měsíci.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 13.08.10 12:02
Petra Z píše:
Tvůj žrout?????
tak 9.60 měl matyáš na půl roce..z MM :mrgreen:

Peto, myslím to tak, že to ROZHODNE není nejedlík. Sní ke snídani normálka celej chleba s necim + hrnek sladkyho kefiru, svacina - jogurt, tvaroh, ovoce, na obed dospelou porci oběda atd..tzn. - JÍ.
Nevím kolik teda váží ty děti, které nejí :nevim:
 J.

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 13.08.10 12:10
janac píše:
Petra Z píše:
Tvůj žrout?????
tak 9.60 měl matyáš na půl roce..z MM :mrgreen:
Peto, myslím to tak, že to ROZHODNE není nejedlík. Sní ke snídani normálka celej chleba s necim + hrnek sladkyho kefiru, svacina - jogurt, tvaroh, ovoce, na obed dospelou porci oběda atd..tzn. - JÍ.
Nevím kolik teda váží ty děti, které nejí :nevim:
J.

Holky, já si paradoxně myslím, že lépe jí drobné děti, jsou energické, pohyblivé, ani chvíli se nezastaví. Téměř vše beze zbytku zužitkují :-) Tuk se prostě nemá čas ukládat. Taky to může být geneticky, mají rychlé spalování..

Dcerka jí krásně, kde snídani sní klidně toust se šunkou, k tomu ještě jablko nebo jogurt. Před tím je ráno nakojena. Přitom je drobný, pohybově velmi šikovný, energický drobís. V roce měla 8,4 kg.

Starší byl oproti ní „cvalíček“, v uvozovkách, protože byl i dlouhý, ne zavalitý,v půlroce měl skoro 9 kg, jen z MM.V roce kolem 11 kg. To převážně z MM a dvou lžiček příkrmů nebo přesnídávky. Jíst nechtěl.
Co se týče pohybových dovedností, byl spíše pohodář, měl na vše více času, sám se posadil až v 8 měsících, chodit začal v 15 měsících.

Rozhodně sám nevylezl ve 20 měsících na obrovskou skluzavku a nesjel ji po břichu, jako dnes dcerka. Nepřelezl průlezku, pavouka.

Petra Z
Hvězda diskuse 52210 příspěvků 13.08.10 12:10

Jani…tak mates kolem 6 dá Sunar…
pak si ke snídani vyžádá rajčata :mrgreen: ty miluje…
kolem 10 jogurt,v poledne oběd…pak svačina a večeře…do postýlky Sunar.
Takže jí „normálně“miluje zeleninu a ovoce…
ale celý den vydrží řvát papí papí :mrgreen:
vlezeme do krámu…papí papí :mrgreen:
Ale jak jsem psala,od mala to holt nebyl drobeček :lol:

Petra Z
Hvězda diskuse 52210 příspěvků 13.08.10 12:12

Jani a asi je to jak píšeš…
sám si sednul až v 10ti měsících…je to takovej klidas…
Ještě dneska spí i 2krát denně :-D

Jana206
Nadpozemská drbna 26566 příspěvků 13.08.10 12:15
Petra Z píše:
Jani a asi je to jak píšeš…
sám si sednul až v 10ti měsících…je to takovej klidas…
Ještě dneska spí i 2krát denně :-D

Co se týče spaní, tak to starší byl nespavec od malička, stačilo mu méně. Už v 10 měsících spal denně jen jednou, asi hodinku odpoledne. Denní spánek zrušil ještě před druhými narozeninami a nezačal znovu spát ani ve školce..
Ale má tu krásnou vlastnost, která mu vydržela dodnes, sám večer brzy zalehne a vstává kolem půl 7, to mi vyhovuje.

Mladší spí více, do nedávna spala dvakrát denně, dnes už jen jednou, ale pomalu se to začíná taky zkracovat. Z původních 2 a půl hodinek je někdy sotva hodinka, ale jak kdy. Je to takové na střídačku.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Pařmenka měsíce: V jakém stavu opouštěla Schneiderová večírek StarDance?

Jitka Schneiderová nepatří jen k nejkrásnějším českým herečkám, ale bezesporu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >