1.ET, jak se cítíte?

18.1.21 16:24

1.ET, jak se cítíte?

Ahoj holky,
dnes mám za sebou první ET, kdo jste stejně?
Jak se cítíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
45
18.1.21 17:09

Ahoj,

já měla ET v sobotu. :) V sobotu celkem v pohodě, jen nafouklé břicho, které mě trápilo od začátku hormonální stimulace. Včera to bylo ještě horší, večer už jsem nevěděla jak si sednout/lehnout a měla jsem trochu obavy, jestli je to ještě normální. Ale dnes už se cítím dobře, kromě únavy, ale to by mohlo být i tou zimou klidně. :) Jak se cítíš ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 17:36

No ja cítím lehké píchání v podbřišku, ale až teď posledních 15minut. Tak dobře, že už ti je líp, uvidím co čeká mě :)
A kolikadenni embryo jsi měla? Chystas se testovat nebo si počkáš až na krev?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
18.1.21 18:00

@Limetka2021 V úterý jsem byla na odběru vajíček a v sobotu na transferu, takže 4denní embryo. Testovat se chystám opravdu až po těch 14dnech, které mám doporučené. Nerada bych byla nějak zbytečně zklamaná, kdyby se tam vlivem hormonů objevily dvě čárky a pak to nebyla pravda. Nikdy jsem na to testování dopředu moc nebyla. ;) Jinak o krvi nikdo nic neříkal, kdyby byly dvě čárky, tak bych pak po dalších 2 týdnech vyrazila na ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.1.21 19:36

@simona2020 Já vím, je zbytečné s testováním chvátat, ale ta zvědavost :lol: je to tvoje první ET? Já byla na odběru ve středu, takže jsem jen den za tebou :lol: ve dvou to čekání bude lepší. A máte nějaká zamražená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
19.1.21 15:58

@Limetka2021 Ano, je to první ET. Tý jo, tak to jsme na tom opravdu velmi podobně. :) Máme zamraženy 4 páry embryí. Měla jsem hodně vajíček k odběru a i po oplodnění se jim hezky dařilo. Kéž by to bylo dobré znamení. Co ty? Jak si krátíš čas čekání? Já se asi do dvou týdnů zblázním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.1.21 17:12

@simona2020 takže máte 8 embryí? 8o
My mame schované 3ks. A kolik si měla vajíček? Já 19. A rozumíš té kvalitě? Byla jsem tak nervózní, že jsem půlku informací zapomněla 😂 přes den když jsem v práci (nic náročného na 3-4hodiny) tak dobrý ale jak přijdu domů, tak furt něco googluji a pozoruji se :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
19.1.21 17:26

@Limetka2021 Já měla taky 19 vajíček! :) Nám řekli, že máme všechna embrya (9) v „jedničkové“ kvalitě, což by měla být ta nejlepší, ale určitě je rozdíl v tom, jak to hodnotí která laboratoř… třeba jsou někde méně a někde více přísnější, tolik tomu nerozumím, nejsem embryolog. Tak to máš dobrý, že se aspoň na pár hodin zabavíš prací, já jsem teď úplně doma, takže já se pozoruji a googluji informace v podstatě celý den. :zed: Snažím se dělat i něco jiného, ale je to těžké… u ničeho moc nevydržím, nic jiného mě nezajímá.
Jak je ti dnes? Já v noci cítila pobolívání v podbříšku, ale dnes přes den už necítím v podstatě nic, cítím se dobře. 3 embrya = 3 pokusy, to je taky super. My jsme vůbec nečekali, že jich bude tolik, doktor avizoval, že zbyde cca 1/3 z oplodněných a nakonec to byla polovina. Ale budeme vždy zavádět jen 1, pokud budou třeba další pokusy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
21.1.21 17:29

Zdravím holky, snad nevadí, že se k vám přidám. V sobotu mě čeká první ET (1.IVF), poradíte na co se mám připravit.
Je to bezbolestné, prý jako vyšetření… :)
Ale víc nevím :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
21.1.21 18:29

@Barca2016 Ahoj. Je to přesně jak píšeš. Vnímala jsem to jako bežné gynekologické vyšetření. Samotný transfer trval méně než 5 minut, pak jsem ještě 20 minut ležela na pokoji a pak už jsem šla domů. Jestli se chceš dozvědět něco víc odbornejsiho, jak to probíhá, tak to je asi lepší vyhledat na stránkách CAR. Ale z pohledu klientky je to fakt takhle jednoduché. Hodně stesti. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.21 21:35

@Barca2016 ano, přesně jak @simona2020 rychla akce jak kontrola a pak 20minut poležení na pokoji. A pak 14 dní čekání…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
23.1.21 15:15

Ahoj @Limetka2021 @simona2020
Tak i já už to mám za sebou bylo to jak píšete, fofr transfer a pak jsem si polezela hodinku a šup domu :)

Jak se cítíte, vy už máte od transferu týden, že?  :)

Doufám, že se nám to klapne :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45
23.1.21 16:22

@Barca2016 Ahoj. No tak to je fajn, že jsi to měla taky v pohodičce. :) Jojo, já byla přesně před týdnem. Musím říct, ze první dny po ET jsem měla ještě dost nafouklé břicho, ale to bylo ještě doznivajici stimulací, cítila jsem vaječníky. Ze začátku me trochu pobolival podbrisek, ale spis nárazově, třeba po ránu. Ted poslední tak 3 dny už nic moc nepocituji, kromě změn nálad. Jeden den bych jen fňukala, druhý den celkem v pohodě, ale připisuji to proste tomu, že je to náročné na nervy. Je težké říct co je dobré znamení v tomto, musíme čekat. :think: Samozřejmě se pořád pozoruji. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
158
23.1.21 16:27

@simona2020 to je jasný, já se budu taky pozorovat, i když jsem si řekla, že ne :D
Jsem docela ráda, že půjdu od pondělí do práce a trošku zaměstnám hlavu, jinak bych byla schopná doma sedět a googlit :D :D
Mě bolelo hned po tom transferu, ale tak nějak si myslím, že je to kombinace vaječníků, které mě od OPU občas pobolivali, plného měchýře a toho transferu. Ale jako nic co by se nedalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.21 20:34

@simona2020 mám to taky tak, teď žádný zvláštnosti necítím.
@Barca2016 vítej po ET :D držím palce. A kam chodíš?
Holky, kdy plánujete testovat? Já už jsem jak na trní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat