1.IVF - květen 2021

555
4.5.21 09:08

1.IVF - květen 2021

Ahoj holky :mavam:

ráda bych se zeptala, zda-li je tady někdo, kdo právě podstupuje IVF? Ať už jde o první pokus či několikátý?

My akorát zkoušíme náš 1.pokus, stimuluji už 5.den Gonalem (225 jednotek) a zítra jdu na 1.utz, tak jsem zvědavá, zda folíci rostou. Přijde mi, že mě sem tam píchne na vaječnících, ale nic hrozného to není. Chvilkama mě dokonce napadlo, jestli nemám až moc dobrou reakci a jestli Gonal skutečně zabírá :D Pak jsem si zakázala toto řešit a spíš se z toho těším. Skutečně jsem se začala těšit na každou injekci, co si ráno píchnu. Beru to jako součást toho našeho vysvěného cíle.

Jak jste na tom vy? Budu ráda za každou zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53
5.5.21 11:34
@Gedžitka22 píše:

ráda bych se zeptala, zda-li je tady někdo, kdo právě podstupuje IVF? Ať už jde o první pokus či několikátý?

My akorát zkoušíme náš 1.pokus, stimuluji už 5.den Gonalem (225 jednotek) a zítra jdu na 1.utz, tak jsem zvědavá, zda folíci rostou. Přijde mi, že mě sem tam píchne na vaječnících, ale nic hrozného to není. Chvilkama mě dokonce napadlo, jestli nemám až moc dobrou reakci a jestli Gonal skutečně zabírá :D Pak jsem si zakázala toto řešit a spíš se z toho těším. Skutečně jsem se začala těšit na každou injekci, co si ráno píchnu. Beru to jako součást toho našeho vysvěného cíle.

My jsme nyní 8.pokus, ale mám vnitřní pocit, že asi nic :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
5.5.21 11:55

Ahoj, já právě stimuluji na první IVF, mám Diphereline a Pergoveris. Co zatím pociťuju, je bolest hlavy a únava, jinak nic. V pátek první ultrazvuk, tak snad to bude dobré :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
5.5.21 12:02

@Luuckaaa A proč si to myslíš? :( páni, 8. pokus, to už máš za sebou teda vážně dlouhou cestu. Ale moc ti držím palce, někdy, když to nečekáš, se zkutečně zázraky stanou :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
5.5.21 12:07

@feretka Taky 1.IVF? Tak to jsme v tom spolu :) Já byla dneska na 1.utz, tak paní doktorka říkala, že vidí pěkných 8 folikulů. Je možné, že ještě nějaké budou, ale ty jsou prý zatím menší. Velikostně jich odpovídá 8, tak jsem moc ráda :) Já mám ode dneška do zítra ještě nasazený Orgalutran, v pátek na 2.utz a v pondělí nebo úterý odběr vajíček :) Hrozně mě překvapilo, jak je vše rychlé. My budeme oplodňovat metodou MACS, jelikož fragmentace spermií nebyla nejlepší. A pak máme ještě objednané genetické vyšetření embryí, takže do tansferu ještě tak měsíc bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
5.5.21 13:33

@Gedžitka22 Ano taky 1. IVF, potěší když je na tom někdo stejně :D To je krásný počet folikulů, tak držím palce ať ještě nějaké dorostou :lol: U vás jsou problém jen spermie?
U nás jsou spermie v pořádku, ale problém je u mě, nízké AMH, protilátky na sperma a roli hraje i věk. Předpokládá se malý počet folikulů, tak doufám, že jich aspoň pár bude :D Genetické vyšetření embryí jsme taky zvažovali, ale pak jsme se i s doktorkou dohodli, že první pokus zkusíme bez a genetika až u druhého pokusu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
5.5.21 13:49

@feretka Já jsem si chvilku říkala, jestli to není nějak málo. četla jsem všude jak měly holky 20 a dokonce i více folikulů, ale doktorka říkala, že z těch 20 bývá stejně několik prázdných a jsou menší. Prý ty mé jsou dost velké, takže budou nejspíš i plné. Tak jen doufám :andel: Moc děkuju.

No ono se 100% neví, co je u nás za problém. Přítel prodělal 2× operaci varikokély v nejhorším stupni, prý to hodně ovlivňuje DNA spermií, takže jsme udělali test fragmentace spermií. Hraniční hodnota je, že může být do 30% poškozeno, pak už se to bere jako špatné. No a my máme 23%, takže hraniční. Právě tohle by mohl být problém, proč jsme již 3× o miminko přišli. Jednou jsem prodělala ZT ve 14. týdnu a pak 2 x afetální vejce v 7 tt. Prý by za to ty spermie s poškozenou DNA nejspíš mohly. Tak doufáme, že to vážně bylo tím a že teď, když vyselektují ty dobré, už bude vše v pořádku. Snažím se být optimistická :)

A je… tak ty sis to tedy taky vybrala… :roll: to mě mrzí. A na ty protilátky musíš brát nějaké léky? Určitě tam nějaké folíci budou :kytka: Říkáš o věku, kolik ti je, jestli se smím zeptat? Mně je 29 let.
My bychom do té genetiky embrya šli tak jako tak, ale doporučili nám to i doktoři. Prý to trvá pak 3-4 týdny na výsledky. Tak už vidím ten měsíc stresu :D Ono to začne už příští týden, když budeme čekat, kolik embryí se dopracuje k 5.dnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53
5.5.21 14:39

@Gedžitka22 no, protože jsem kromě 7 transferu byla těhotná ještě 6× přirozeně a tak nějak to na sobě poznám…zase mě přestala bolet prsa, ale uvidíme no, já to neočekávám, manžel věčný optimista naději neztrácí 🤣. Přeji, ať se zadaři, také sis prošla už vselicim koukam :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2
5.5.21 16:42
@Gedžitka22 píše:

Mě teď jede první pokus. Včera jsem byla na odebrání vajíček. Mě když rostli folikul tak mě neskutečně bolelo břicho doktorka mi říkala že je to tím jak rostou ať víc odpočívám… Pak se to uklidnilo když jsem si pichala ovitrelle (v neděli večer) no a teď po odebrání vajíček mě bolí bříško furt už ho Teda necítím každým krokem ale mám ho citlivý hodně. Takže držím palečky at ti to dobře dopadne. A mám radost ze má někdo první pokus se mnou zároveň skoro 👏 👏 👏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
5.5.21 16:51

@Gedžitka22 Já právě taky četla různé diskuze, kdy byl většinou velký odběr folikulů a byla jsem z toho ve stresu, když mi řekli, že u mě 5-7 folikulů bude výhra. Ale říkám si, že stačí pár hlavně ať jsou kvalitní.

To mě mrzí, že vám to tolikrát nevyšlo, prošli jste si toho taky dost, určitě to musí být náročné na psychiku. Ale teď už to určitě klapne, je to na dobré cestě a s tímhle už si v Caru určitě poradí :kytka: Je těžké být v takové situaci optimista, ale nic jiného nezbývá :)
Na mě to byla spousta informací, takže v tom mám pořád trochu zmatek, ale co si pamatuji o těch protilátkách, tak právě doktorka říkala, že i právě proto budeme dělat IVF. Léky zatím nemám, ale je možné, že na kontrole ještě nějaké dostanu.
To jsi ještě mladá :lol: Mně je 38, tak už nás tlačí čas, dokud přispívá pojišťovna. Pokusy o těhotenství jsme museli odkládat i kvůli prodělané konizaci čípku, táhlo se to skoro dva roky, tak chceme zkusit stihnout dva pokusy a právě až ten druhý tu genetiku. Čekání na výsledky bude hodně stresující, ono už od začátku je člověk ve stresu :D Budu zvědavá jak ti v pátek dopadne 2. ultrazvuk :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
5.5.21 18:21

@Zuzankkaa a můžu se zeptat, kolik jsi měla odebraných vajíček? To je zvláštní, že tě břicho tak bolelo… mně právě nic není. Možná sem tam píchne na vaječnících, ale není to nic hrozného.
To už snad za chvíli přejde, je to holt pořád zákrok do těla ;) A ty už půjdeš na transfer, nebo taky ještě dáte PGD?
Moc děkuju, já tobě taky moc držím palce, aby se vše povedlo :hug:. Aspoň máš pře de mnou pár dní náskok :D
Je to super vědět, že je někdo v té samé fázi, taky jsem ráda za to, že o tom s někým můžu mluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
5.5.21 18:28

@feretka Přesně, hlavní je kvalita, ne kvantita :)

Děkuju, ono je to zvláštní, ale nejvíc mě zasáhl první potrat. Ty další dva už byly takové, že jsem s tím trochu počítala. Nevím proč. Teď jsem hrozně ráda za to, že jsme už v CAR a já nemusím nic řešit. Teď už za mě řeší doktoři a je to neskutečná úleva.

Já se ti nedivím, že si nepamatuješ vše. On je to takový šok, dozvádat se o všech metodách a co s tebou budou dělat, viď? Člověk by si nepomyslel, že i on sám jednou bude muset na IVF…

to mě mrzí, že jsi měla ještě takové komplikace… to snad není ani možné, jak si to někdo vše vybere. Ale teď už bude jen dobře ;) Budeš taky pod dozorem doktorů a opadne spousta obav, které bys jinak měla.

No už přemýšlím, čím se ten měsíc zabavím :D musím naobjednat nějaké knížky a budu tvořit, aby to uteklo. Ale zase si nemyslím, že by se to nějak táhlo. už teď ten čas strašně letí, tak si myslím, že s následujícím měsícem to nebude jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
6.5.21 08:26

@Gedžitka22 Někdy je ta cesta hodně trnitá než se dojde k cíli. Věřím, že pokud se to má stát, tak se to povede :kytka: A teď když jsme takhle pod dohledem a pomáhají nám doktoři, tak jsou šance mnohem vyšší a člověk je opravdu klidnější.

Bylo to opravdu hodně informací a šlo to všechno tak rychle, že jsem to ani nečekala. Plno otázek mě samozřejmě napadne vždy po konzultaci, když už jsem doma a nemám se koho zeptat :D Jsem ráda, že už se něco děje a budeme vědět na čem jsme. Já to mám navíc komplikované v práci, tak pokud nevyjde IVF čeká mě změna práce.

Chodíš normálně do práce nebo jsi na neschopence? Knížky mám připravené, ale ještě jsem se k nim nedostala :D Při tom čekání je to stresující, ale zároveň se těšíš a doufáš :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
6.5.21 09:22

@feretka Taky si myslím, že ty šance jsou vyšší. I že se to pak povede dovést až do porodu :D Člověk se na to už necítí sám. Není tam to, že musíš vědět, kdy je ovulace, pak se tak nějak trefit atd atd… Mně naprosto vyhovuje si jen lehnout na to křeslo u doktorky a nechat si nadiktovat, co mám dělat :D říkám si, když už takhle přivedli na svět spoustu dětí, tak proč ne o další navíc ;)

To znám :D to nejdůležitější tě napadne až doma a pak je hloupé tam zase volat a doptávat se. Ze mě už v CAR musí taky růst…včera jsem tam ještě po tom utz 2 x volala a večer psala douhý mail, abych si vše ověřila :D Ale zas si za to člověk platí, milá na ně jsem, tak co…

Upřímně bych ti víc přála, aby vyšlo IVF než změnu práce, ale věřím, že ta práce dělá hrozně moc.

Já mám obrovskou výhodu, že jsem na home office. Nadřízeným jsem o naší situaci řekla, čím si momentálně procházíme, a nadále mi ponechali z toho důvodu home office, takže u mě to tak složité není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
555
7.5.21 13:18

@feretka Ahoj, tak jak jsi dopadla na ultrazvuku? :)

Já už mám prý krásných 10 velkých folikulů ( 23 mm je největší a nejmenší jsou 17 mm). Prý jich je tam ještě více, ale ty jsou už menší, takže s těmi raději nebudeme počítat.

V pondělí jdu na OPU, tak se už těším :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat