Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
Ahoj všem, mám za sebou 3× neúspěšný KET 5 denních blastocyst. Jedenkrát to vyšlo ale dopadlo to potratem v 5tt. Nyní mě čeká (zhruba na konci května) poslední KET, protože máme posledního mrazacka. Jedna se o IVF s darovanym vajíčkem. Je to naše poslední naděje. Mate nějaké tipy, rady, co dělat, aby se zvýšila pravděpodobnost úspěchu?
Je mi 29 let, mám po reprodukční imunologii, vyšetření štítné žlázy a vše možné a vše by mělo být pod kontrolou a stejně se nedaří…
Připadám si, ze uvnitř mě začínám být zoufalá. I když se moc snažím nebýt… jako my všechny tu si už přeji, aby to vyšlo, rada bych udělala maximum, jen už nevím co… bastim akorát kyselinu listovou a občas popijim kontryhelovy čaj, ale nevím, co víc mohu udělat ![]()
Pohlidej si, aby si před zavedením měla dobře narostlou sliznici. Na tu pomáhá drmek, ale ten se musí papkat alespoň 2 měsíce dopředu. Pokud budeš mít sliznici nízkou, tak je vážně malá šance, že se vajíčko zahnízdí.
Nic víc pro to asi neuděláš, možná ještě přemýšlet tak, že to vyjde a věř tomu ![]()
Myšlení taky dělá hodně.
Přeju hodně štěstí ![]()
@Markéta188 děkuji ❤️️ Já měla vždy vysokou sliznici, minimálně 11 mm🙂 ano, hlava děla hodně, kez by šlo ji vypnout 😊
3 pokusy nejsou zadna tragedie, ja mela tky veskery vysetreni, jsem naprosto ok, na nic se neprislo. Mame horsi spermie, ale embrya byla vzdycky krasna. Jsem mladsi nez ty a povedlo se na 7. pokus. Takze moje rada je proste zkouset a zkouset a nepochybovat o tom, ze by to nemelo vyjit, jednou to vyjde a musis tomu hlavne verit
… a na ten kontryhelovej caj bych se vyprdla teda, ne vzdy ma pozitivni ucinky
Co embryo glue? Ja vim, ze jsou na to ruzne nazory, mozna je to placebo, ale my si ho priplatili..
@Melodie91 ano, měla jsem i embryoglue, asistovanou hatching, vždycky a nic. 🤷🏻♀️
@DandátkoP naprd je co to stojí peněz, už jsme v tom za 110 tisíc a to teď vlastně další KET bude za 14000 plus každá infuzi intralipidu za 1000,–. Člověk by si řekl, ze za to bejby dá peněz cokoliv, hlavně ať už to vyjde. Ale i tak to je síla 🤦🏻♀️ Takže představa ze to vyjde až sedmý KET je nejen děsně dlouhá, ale i docela dráha 🙈 ale samozřejmě peníze jsou to nejmenší, nejhorší je ten stres a smutek z negativního testu…
@Bejbeeno28 Použití Gynexu:
podporuje detoxikaci těla, má antioxidační a regenerační účinky;
harmonizuje hormonální systém (hypofýzu, štítnou žlázu, slinivku, nadledviny a vaječníky), a působí tak na posilování imunity;
je vhodný při ženské neplodnosti hormonálního a psychického původu;
upravuje menstruační cyklus, předchází bolestivé, nepravidelné či silné menstruaci a premenstruačnímu syndromu; pomáhá při gynekologických zánětech, kvasinkových infekcích, vaječníkových cystách a onemocněních prsů, preventivně působí proti rakovině prsu a dělohy;
v období menopauzy stabilizuje psychiku, působí proti nervozitě, snižuje návaly horka a pocení;
je prevencí rozvoje osteoporózy a zubního kazu;
normalizuje činnost štítné žlázy a působí proti vypadávání vlasů;
je perspektivní jako doplněk při léčbě roztroušené sklerózy;
zlepšuje zdravotní stav diabetických pacientů;
stabilizuje psychiku, eliminuje negativní účinky stresu a zlepšuje energetický stav organismu; posiluje organismus při fyzickém a duševním vyčerpání, při žaludečních neurózách, depresi a problémech s adaptací na nové podmínky;
zlepšuje stav kůže, sliznic a plic a má ochranný vliv na cévní systém;
u dětí s LMD pomáhá při poruchách řeči (dysfázie, opožděný vývoj řeči).
@Bejbeeno28 pomohl mi nastartovat cyklus po vysazeni HA kt jsem brala 7let. S prvni ovulaci jsem hned otehotnela pred 7lety. Na podzim mi pomohl s cystama, a v breznu jsem zase hned otehotnela po 17dnech po ZT. Je mozne ze ti udela peknou sliznici
ja ho muzu jen doporucit
@MonaSun píše:
@Bejbeeno28 zkus gynex
Gynex bych taky pri IVF vubec nebrala, celkove se setkavam s nazory, ze do IVF radsi bylinky nemichat. Je velky rozdil v tom, kdyz se nekdo snazi prirozene a v tom, kdyz nekdo podstupuje lecbu s hormonama. Samozrejme ti to vymlouvat nebudu, ale kdyz si najdes par diskuzi gynex a ivf, rady jsou spis nebrat.
mohl by nadelat vic paseky nez mit uzitku…
Gynex apod. nepovažuji rovněž za nejvodnější léčbu - odpoved doktora z CAR.
@DandátkoP dobře děkuji, já si zítra radši zavolám do Caru, ať si ještě neuskodim
Jak byli ženy a muži spokojení s lékařskou péčí?
Narodilo se vytoužené miminko? Přečtěte si hodnocení všech českých center asistované reprodukce nebo přidejte vlastní.