2 a čtvrt roku a dudlík na spaní

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.10.21 09:42

2 a čtvrt roku a dudlík na spaní

Ahoj všichni :mavam: malému je 2 a čtvrt roku a na odpolední a noční spinkání potřebuje dudlík :oops: manžel říká že už by snat pomalu mohl přestat dudlikovat ale babičky a prababička zase říkají ať mu ho na spinkání ještě nechám když ho chce. Má ho tedy opravdu jen na to spaní když si hraje a prostě je vzhůru tak ho samozřejmě nemá. Myslíte že mám to odnaučování dudlíků na spinkání nějak řešit a nebo prostě počkat až ho sám nebude chtít? Zajímá mě jakýkoli názor a úhel pohledu na věc :kytka:
Jo a prosím o anonym občas sem moje rodina chodí :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12050
3.10.21 09:44

Dcera má 4,5 roku a má ho na spaní taky pořád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1406
3.10.21 10:13

Nechala bych ho. základ pro mě je, ať dítě nebrečí. Do 18ti ho mít nebude, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 10:15

@JancaS84 @LennyL1
Děkuji za názory. Trochu jste mě uklidnily :kytka: :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
386
3.10.21 10:24

Syn měl dudlik cca do 2let, měl je už rozkousany… Jednoho rána mi řekl že je fuj tak ho hodil a koše a bylo.. Zeptal se na něj druhý den tak jsem mu připomněla že ho vyhodil a už se neptal.
Ale jako dudlik ve 4letech je moc teda :nevim: synovi jsou 4ted a s dudlikem si ho tedy představit fakt nedovedu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2211
3.10.21 10:38

Naše malá ho měla taky docela dlouho. Na usínání, po usnutí jí obvykle vypadl :D dalo se podle toho poznat, jestli už definitivně odpadla. Když jí nevypadl, trošku zahýbat, buď si cucla nebo už ne. :mrgreen:
Někdy i přes den, dost a nimi dělala i kraviny. Tři do pusy najednou a podobně.
Nechtěla jsem jí ho brát „násilím“, aby si nezačala cucat palec, apod. To mi přijde na odnaučování těžší. :think:
Nakonec je taky všechny vyhodila sama do koše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
427
3.10.21 10:41

Nebrala bych ho, taky byste se už nemuseli vyspat. Nejlepší je samo-oddulíkování. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15463
3.10.21 11:13

My jsme u starší sebrali dudlík v necelých třech letech. Trochu neplánovaně, protože ho chůva zapomněla v jeslích a doma jsem nemohla najít druhý. Pár nocí byl řev, ale pak už OK. U mladšího jsme ho vzali kolem dvou a půl. Tam to přišlo tak nějak samo. Možná si ty dudlíky rozkousával a pak se vztekal, že jsou rozbité. :mrgreen: Nevím, nějak si to už přesně nevybavuji, už je to docela dávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
848
3.10.21 12:34

Synovi byly dva na konci sprna a dudlika na spaní (po o, v noci ) má pořad. Neřeším a nemám v plánu mu ho brát, když ho zatím chce. Přes den a když byly vzhuru u nás neměly děti dudlík nikdy, vyloženě jen na to spaní.
Dcera se ho zbavila asi ve dvou a třičtvrtě, možná o neco dýl. Byla u nás na návštěvě asi půl roční holcicka, tak jsem se s dcerou domluvila, ze ji dudlicek,,pošleme poštou “ jako dárek. Zalepila jsem ho do obálky, odnesli jsme do naši schránky a bylo :D Věděla, ze je u kamarádky a neshanela se po něm. Ale už byla rozumná a chápala to, myslím ze kluk by to ted těžce nesl …

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1336
3.10.21 23:48

Záleží, co na to třeba zubař. U starších dvou dětí mi zubařka od cca dvou let (možná o nějaký měsíc dříve) vyhrožovala předkusem, ať co nejdříve odstraním dudlíka. U dcery jsme to nejdříve zkusili radikálně, nedoporučuji - ona na něj ale byla v celku fixovaná, nebyla schopná bez něj usnout, já tehdy ještě těhotná, ale alespoň se dohodlo, že ho bude mít pouze na spaní. Později cca ve 2,5 letech si jediný dudlík vymáchala ve vazelíně, sama ho vyhodila do koše a od té doby byl klid. Syn měl po zkušenosti s dcerou dudlíka pouze na spaní již od jednoho roku, kolem druhého roku jsem mu začala vysvětlovat, že dudílka mají miminka (čekala jsem 3. dítě), a tak jestli ho nechce už vyhodit do koše. Překvapilo mě, že jednoho dne řekl, že ano a sám ho šel vyhodit. Asi 3 dny se po něm ptal (ale bez scén) a pak zapomněl…
Teď mě to oddudíkování čeká u našeho Benjamina a to bude asi jiné kafe…
Takže za mě je prostě lepší, když to dítě se dudíka zbaví dobrovolně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.21 15:01

Dcera měla dudlík do 2,5let a pak už ho sama nechtěla. syn má 2 roky a má ho na spaní. kazdy říká že je velký atd…já to ale neřeším 😊 pokud ho má jen na spaní tak ať. sam pak dospěje k tomu kdy ho nebude chtít. a říkat mu že ho pejsek snědl a další věci… stejně to nepochopí a bude řvát…na spaní je to ok. horsi když takový kluk 2-3roky chodí po městě a dudek v puse to neeeee a to jsem viděla nedávno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
68
8.10.21 21:09

Moje teta mela pry dudlik jeste v 6 letech 🤣 🤣 🤦‍♀️ jesteze ho dcera nikdy nechtela, co kdyby byla po ni, ze.. 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6160
9.10.21 11:57

Teta je dentální hygienicka a říká, že 100 krát lepší dudlík než palec nebo tak. Nevadí, přestane sám/a.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat