Nočník ve 2,5 letech

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.10.21 07:54

Nočník ve 2,5 letech

Holky já už fakt nevím. Malý budou za chvíli 2,5 roku a s nocnikem a plenkama pořád hrůza. Za prvý vůbec na něj nechce a když už se mi podaří ji tam nějak posadit, aby mi tam chvíli vydrzela tak to je úspěch týdne ale stejně se mi tam v 99% nevycura! Teď ráno, kdy je největší pravděpodobnost, že se tam vyčurá tak taky nic. Dneska jsrm ji tam udržela hraním asi 15 minut. Zase, vubec se nevycurala, a pak už sama slejzala, tak jsem ji nenutila tam dyl sedět, dala plinku a oblikla jí. Samozřejmě za dve minuty jdu a koukám že je pocurana! Já už vážně nevim co mám dělat. Kamarádka co dělá ve školce, kde mají pět dvouletých děti mi říkala že ani jedno už nenosí pleny a my se jich pořád nemůžeme zbavit☹️ co dělám blbě???

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36800
3.10.21 08:00
@Anonymní píše:
Holky já už fakt nevím. Malý budou za chvíli 2,5 roku a s nocnikem a plenkama pořád hrůza. Za prvý vůbec na něj nechce a když už se mi podaří ji tam nějak posadit, aby mi tam chvíli vydrzela tak to je úspěch týdne ale stejně se mi tam v 99% nevycura! Teď ráno, kdy je největší pravděpodobnost, že se tam vyčurá tak taky nic. Dneska jsrm ji tam udržela hraním asi 15 minut. Zase, vubec se nevycurala, a pak už sama slejzala, tak jsem ji nenutila tam dyl sedět, dala plinku a oblikla jí. Samozřejmě za dve minuty jdu a koukám že je pocurana! Já už vážně nevim co mám dělat. Kamarádka co dělá ve školce, kde mají pět dvouletých děti mi říkala že ani jedno už nenosí pleny a my se jich pořád nemůžeme zbavit☹️ co dělám blbě???

Nic. Trpělivost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23446
3.10.21 08:02

Nic nedéláš blbě, dítě má svoje tempo vývoje. Něktetý děti to zvládnou v roce a půl, některý ve třech. A kamarádka je blbá koza. Jaksi ti neřekla, že do školky berou jen děti bez plen, tak je logický, že tam mají jen ty odplenkovaný. Neboj, dcerka ti dozraje a přijde to ze dne na den, sama budeš koukat. Ty to neuspěcháš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8654
3.10.21 08:03

Zkus to na chvili prestat resit. Nocnik at je nekde viditelne postavenej, ditko na doma jen v triku a fuskach, dole nic. A nic neres, nesoustred se na to, ani bych o tom nemluvila, nehubovala pri nehode. Ono se to podda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
3.10.21 08:03

Proč zase anonym? Tak především je špatně srovnávat své dítě s ostatními a to dlouhé sezení na nočníku a snaha zabavit vším možným, také nebývá nejefektivnější. Zkus na to tolik netlačit, dítě to vnímá. Nech holčičce nočník někde na dohled, jednou denně si spolu zopakujte, k čemu je nočník dobrý a jaké výhody přináší absence plenky. Hlavně klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2123
3.10.21 08:11

Syn má taky 2 a čtvrt roku a nočník bojkotuje. Pořád se ho ptám, jestli na něj nechce. Někdy řekne že jo, posadí se, vytlačí ze sebe 3ml a konec :D
Nebudu to lámat přes koleno…prostě k tomu dřív nebo později sám dojde. Minule mi tu říkal, jak chce do školky, tak jsem mu řekla, že dokud nechodí na záchod, tak nemůže do školky. No to ho naštvalo a pak se často dožadoval nočníku, ale nikdy ze sebe nic nevypustil. Ono je to složité. Pokud člověk nejde cestou „mám několik dní počůraný celý byt,“ tak je to těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
3.10.21 08:11

Nektere dite to zvladne ve dvou, nektere ve dvou a pul, nektere ve trech letech. A neni to zadna olympiada - cim drive umi dite na nocnik, tim lepsi matka :roll: Jeste na to evidentne neni zrala. Dej ji s tim pokoj, nech ji plinu a za mesic to zacni zkouset pomalu znovu. Taky muze pomoct doma ji nechat parkrat pocurat se do kalhot. Treba ji to zacne vadit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3065
3.10.21 08:17

Ano, nesrovnavej s jinymi detmi apod…, ale ja naprosto chapu, ze te trapi, ze takhle velke ditko nosi plenku..asi nedelas nic blbe, jen si treba nevyzkousela vse? Nevim, treba dcera rada chodi na zachod, protoze si muze po sobe splachnout…venku vybirame, jakou kyticku chce pocurat…vlastne hrozne dlouho proste chodila doma dole bez…joo bylo u toho spousta nehod, i bobek byl na zemi, a potom to jeste bylo dost pocuranych teplaku…,ale pak uz ji to nejak docvaklo…kazdopadne neboj, naporad ji mit nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
3.10.21 08:27

Děláš blbě to, že ji tam nutis a držíš i když ona nechce. Holt není zralá, každé dítě má jiné tempo. Nabízej, nech nočník v dohledu, nebo nabídni velký záchod, ale necpi ji tam násilím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2502

Davas plinu, to delas blbe. Musis se ve sve hlave smirit s tim, ze tu plinu uz nedas a pristich ctrnact dnu budes prat jak cvok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8654

Si tak vzpominam, jak jsme kdysi byli na dovce v Madarsku. Prostredni dite zacinalo autistictet, coz jsme jeste netusili. Jecelo v jidelne hotelu, napriklad. A zadnej problem, pani co dohlizela nam vzdycky hned nesla ikeackou zidlicku a usmivala se. Nemci u sousedniho stolu se usmivali. A pak jsem si venku vsimla, kolik je tam na nase pomery vetsich deti v kocaru, s plenou, nebo oboji. A nikomu to nepripadalo divny, nikdo necumel. V nas jako by zustala ta socikovska touha nevybocovat a pokud ano, tak jedine udernicenim. A pritom jsou proste veci, ktery maj svuj cas a netreba je lamat. Lamani je dobry akorat na zbytecnej stres. Howg :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2487
3.10.21 08:40

@Tarjei tohle je úderně přesné. Stále se tu někdo snaží vychovat zdatné geroje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 08:40

@VitaminC V létě jsem ji plinku vzala, ne teda na dva týdny, ale na cca týden. Jedině na noc ji teda dostávala to jo. Každopádně přes den ji neměla a ani to vůbec nepomohlo. Že si nacurala do kalhot ji bylo úplně jedno, to samý s bobkem. Vůbec si neříkala a byla by schopna být v tom mokrom celej den! A copak to čůraní, to mi nevadí, že jsrm pořád prala obleceni, ale ty hovínka ☹️☹️☹️ když udělala párkrát hovínko na koberec, a nebylo zrovna tuhý, tak jsem ji tu plenku zase dala. Venku to ještě šlo, tam si maximálně zadelala boty, kalhotky a ponožky, ale doma? ☹️ takže to jsem taky zkusila

• Citovat
  • Nahlásit
8654
3.10.21 08:44

@JanaDaR me to tak desne rozciluje :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.21 08:44

@Kriss Tina nenutím ji jen se jí snažím přesvědčit, aby tam aspoň seděla. Vezmu hračky, lákám ji na hraní, zkusila jsem i sladkost jak tu někdo jednou psal, to zabralo párkrát, pak už ne. Ono kdybych měla čekat až si sedne uplne dobrovolne, tak nevím jestli se dočkám. Poslední půl rok prostě na nočník sama chtěla tak dvakrát a víc nic. A když ji nebudu vůbec zkoušet přesvědčovat, tak to nebude sedat na nočník vůbec a když nebude sedat vůbec, tak to se na něj nikdy nenaučí, nebo jo? Nebo mám čekat až sama bude chtít a vůbec ji neposazovat?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat