Extrémní únava až deprese

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.9.21 15:59

Extrémní únava až deprese

Krásný den maminky,

zajímá mě, jestli nemáte některá zkušenost se stejnou situaci, ve které se já nacházím.

Mám dcerku, které je 19 měsíců. Můj vztah k mateřství je takový, že mám pocit, že jsem se pro to narodila. Uvědomuji si, že je to obrovský dar, že je třeba užít si každou chvíli. Přesto mě trápí jedna věc. Extrémní únava.

Jsem na tom tak, ze už je pro mě běžné fungování par měsíců opravdu náročné. Probudim se, jsem vyčerpána. Chodím spát s dcerou po obědě, po probuzení jsem do hodiny zase hodně unavená. Je to ten stav únavy, kdy na mě chodí smutky, depresivní stavy a bolí mě tělo. Citim se jako v těhotenství. Možná hůř. :(

Nutno podotknout, že dceru porad kojím a hodně. V noci někdy 1× jindy i 8×. Přes den třeba 10×? Prostě jak si řekne. Kojení máme rady obě, takže ho nechci ještě ukončovat.

Taky spíme s mužem a dcerou všichni na manželské posteli. Říkám si, že kdybych se alespoň v noci opravdu 100% vyspala, únava by odešla. Dcera je někdy v noci opravdu hodnekrat, myslím si, ze je to i tím, že se navzájem budime, jak se hybeme. :lol: To teď tedy řešíme a zkusíme, jestli to pomůže.

Také mě napadlo, jestli mi nemůžou chybět nějaké živiny? kojení skoro dva roky mi prijde pro tělo zahul. Máte někdo zkušenost?

Citim, že už nemůžu a potrebuju změnu.

Pomohla Vám někdy v podobně situaci něco?

Dekuji za rady.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8693
29.9.21 16:15

Odstav dite, dopln si vitaminy a ionty a obcas si udelej cas jen na sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
342
29.9.21 17:48

Stereotyp dokáže člověka unavit i když ho to mateřství baví.
Chce to relax, pomoc od manžela, babiček. Udělej si pauzu na sebe, své koníčky co dlouho zanedbavas protože na ně není čas, vypni mateřský radar a snaž se věnovat i něčemu jinému než být dokonalá máma.
I když nechceš, tak ti odstavení dcery taky hodně pomůže. Kojila si ji déle než polovina matek a zasloužíš si po té době svůj osobní prostor a intimitu. Podle mě jsi odevzdala celou svou podstatu bytí dceři, což je super, ale teď už je čas na to vrátit se zpět k jádru sebe sama. Člověka hold někdy ubíjí i to co miluje a přijmout to je těžké.

Sama jsem si tím prošla, kojila jsem 18 měsíců, vše přizpůsobovala synovi. Jednoho dne jsem se probudila s obrovskou bolesti celého těla, hlava byla prázdná a cela jsem byla bez emocí. Týden jsem nebyla schopná vylest z postele. Doktoři nenašli žádnou nemoc, byla jsem zdravá jako rybka. Pak mi došlo, že ztrácím sama sebe a duše strádá. Naštěstí jsem měla oporu v tchýni, která sama chtěla abych byla víc bez syna a doteď s nim tráví mnohem víc času než normální babicky.

Mám ještě jednu radu.. čím dřív přestanete spát v jedné posteli, tím líp. Rozhodně je to lepší pro tvůj klidný spánek, hlava nemusí myslet na to že ji máš vedle sebe a tělo má více mista. My máme sice vedle postele dětskou postel, ale syn ( 3 roky) si tak zvykl že musíme každý den přenášet 18ti kilovy šutr a ten strach ať se náhodou nevzbudí je hrozný 😂. U druhého dítka tohle nedopustim.
Navíc i manžel ocení jen tvou přítomnost.

Snad ti tohle nějak pomůže. Vždycky se u tohohle tématu rozkecam že ani nevím jestli to všechno dává dokupy smysl 😂 😂
Kdybys chtěla pokecat, klidně napiš, i ten pocit že ma někdo stejný problem pomůže 😇 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1095
29.9.21 17:58

Dvě ze svých děti jsem kojila každé 2,5 roku. A byla na tom na konci jako ty. Unavená nevyspala. Kojení mě vycerpavalo, ani vitaminy s minerály nepomohly. Pomohlo odstavení, i když jsem to obrecela. Tot ma zkušenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat