2 děti stále kašel

1077
1.1.09 18:13

2 děti stále kašel

Jsem v koncích, můžete mi, prosím, někdo pomoci?

Starší dcera začala v září chodit do školky (bylo jí 3,5) mladší v tém době měla 8 měsíců, v září jsme přestáli nějakou virozu s rýmou a teplotou. V polovině října dostala škaredý kašel, přeléčená spiropentem, po 14 dnech se vrátila do školky, onemocněla mladší, následoval hedelix, mucosolvan.
Po týdnu ve školce zase teplota, kašel, nechala jsem doma, dala hedelix, po týdnu návrat do školky, mladší spiropent, klacid, fenistil, po 3 dnech opět doma dostala ventolin, a atb - byly teploty, diagnostikován počínající zápal plic, malá po spiropentu dobrá 14 dnů poté opět, od 10.12 starší zdravá, bez nálezu na průduškách, ale nedávala jsem ji do školky, nechávám to až ted od 5.1. mladší od 23.12. na ventolinu. v neděli dobíráme poslední ventolin, kašle trochu, v noci vůbec, jen ráno, jak je zahleněná, přes den vůbec. Podotýkám že spiropent, ventolin a atb nasazovány až po nálezu na průduškách
ted je starší ok, nekašle nic, malá - to jsem už popsala, podotýkám, že se denně nedostaneme ven, manžel celý den v práci, bud jedna nemocná nebo druhá, já ani manžel nejsem alergici
naše doktorka nám chce dát v lednu pro malou foukátko, ale jsem proti tomu, v lednu se asi budeme objednávat na alergologii, jestli není na něco alergická, roztoče nebo prach, či co a podle tooh uvidíme, ale chtěla bych poradit co s tím, jsem z toho už bezradná a vyčerpaná, už těch léků ty moje sluníčka ted tolik napolykali, čím jim pomoci, homepatika bych dávala, ale při teplotách a nálezech na průduškách mi nebyly doporučeny homeopatkou, ta říkala, že raději ne a volila by léky
malá je jinak veselá, leze, chodí, stojí povídá , stolice normální, normálně jí, kojená byla jen 3 týdny - poté jsem ztratila díky stresu mléko
můžete mi poradit nebo napsat, jestli jsme vyjímka nebo to má někdo taky tak a co zabralo, pokud je příspěvek chaotický, tak se omlouvám, lezou po mě děti

Moc Vám všem děkuji

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18639
1.1.09 19:01

my dávali jeden čas - cca 1,5roku - staršímu Zaditen. Je to něco na průdušky co dlouhodobě ovlivňuje, právě ty hleny. Teda aspoň tak mi to bylo vysvětleno. Bralo se 2× denně 2,5ml. Myslím že 100% lepší než foukátko, je to takový dobrý sirupek

Nám potíže úplně ustoupili a nyní jsme „bez“ potíží. Sezóní virózy velmi zřídka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
1.1.09 20:15

Ahoj, moje sestra i švagrová mají stejně děti od sebe jako Ty a měly obě naprosto stejné potíže, starší děti ve školce onemocněly, donesly chorobu domů, a na střídačku byly nemocné pořád, nakonec jim dr doporučila nechat straší děti doma, než ty mladší trochu dorostou a podporovat imunitu starších homeopatíí.
Podotýkám, každá má jinou dr.
Takže školku přerušily, jedna už dala starší do školky, sice onemocněla, ale průběh byl lehčí u obou, a teď to zvládají docela slušně. Švagrová bude starší dávat do školky od ledna.
Tak bych radila přerušit tak na půl roku školku, ale záleží jen na Tobě.
Tak přejeme hlavně zdraví a pevné nervy!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30305
1.1.09 20:51

AHOJKY…
muzes byt v klidu,to je naprosto!!!!bezne.....My dve mame deticky podobne,–ja ma navic jeste jedno…:.))))

Od doby,co ted zacala v zari Vikinka chodit do MS,je co tyden marod,bud s atb,nebo bez…A Anicka to chyta do tri dnu taky…A posledni pak taky......Takze---ma rada??PREZIT,NETRAPIT SE.....A-

KOUPIT SI ECHINACEOVY SIRUP PRO DETI,ZDA SE,ZE NA SNAD ZACAL POMAHAT!!!!!! :wink: :wink: :wink: :oops: KLEPU :! :! :! :! :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
1.1.09 21:20

Ivulko -koukám, že máš stejně doma veselo jako já..Klárka je od září taky hodně nemocná, do toho i Adélka, pak jsem měla ošklivou a dlouho neléčenou virózu i já a tak jsme se dokopali až do teď..Nejvíc to odnáší Klára, sice je bez teplot, ale pořád rýma, nakonec jsme to měli na průduškách, takže jsme měli kapky do nosu Pamycon a Nasivin, po výtěrech z nosu mi zjistila, že Klára má v nose nějakých blbýho bacila, ani já ani Adélka jsme ho neměli, takže dostala ATB Augmentin, potom výtěry ok, jenže zase rýma+zahlenění, takže Spiropent a Pamycon..No a o Vánocích zase rýma a kašel, takže zase Spiropent, na noc Sinecod, Odsávání a Nasivin..No a ven jsme taky přestali skoro chodit, Adélka sice chodí do Berušky, ale i tak..
Holky od nás z ledna už to taky tipují na nějakou alergii, jenže stejně jako vy ani my nejsme alergici a ani snad nikdo v rodině, po svátcích znovu naklušu k doktorce, Klára už si hodně stoupá, jí normálně, akorát nám rostou zuby, takže podrážděnost k večeru. Teď dělám to, že jí do nosu nastříkám mořskou vodu, vysaju co to jde, pak zase nastříkám a zase vysaju. Poté jsem buď dala Nasivin, nebo teď MAR. Přijde mi to o dost lepší, kašel už není suchý, není častý, takže pro mě malé vítězství. Přemýšlela jsem o moři teď po Novém roce, ale bojím se zase toho přechodu, chtěla bych zkusit solnou jeskyni, aspoň tu jednu kůru, do toho plavání, nevím, jestli chodit či ne, mám zaplaceno, ale můžu to stornovat. S doktorkou jsme v kontaktu skoro pořád, Adélka skoro vůbec nestonala, děsím se tedy, jak to bude s nástupem do školky.
Jo a Klára je kojená do teď, v období zubů i přes den, takže ti nevím, jak dál..
Pokud se to nezlepší, zkusím tu alergologii, omezila jsem procházky a doma víc oblékám, snažím se často větrat.
Tobě držím palce, zastav se v Lednu na pokec a drž se!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318
1.1.09 21:54

Ahoj, nevím, jestli Tě to uklidní, ale je to naprosto normální. My teda netrpíme tolik na kašle, zato na rýmy a neustále záněty středního ucha. Asi stačí, když Ti napíšu, že mladší stihnul za půl roku 6 otitid, pokaždé s atb, ucho praskalo, vysoký horečky, šílený bolesti. Už jsem myslela, že si to hodím. Přes léto dobrý, v zimě opět jedna polízanice za druhou. Pokud fandíš homeopatii, je potřeba děti léčit konstitučně, ne jen akutně. Posílí se jim imunita a nebudou pořád na hromadě. U staršího to u nás celkem funguje, u mladšího moc ne… Chce to pevný nervy a věřit, že jednou bude líp, musí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
2.1.09 10:45

Ahojky,
byli jsme na tom minulý rok asi velmi podobně a měla jsem pocit, že to snad tak bude pořád.
Starší měl čtyři a chodil do školky a když něco přinesl, tak to měl týden on, druhej týden mladší kubík 2 roky a třetí týden já a pak zase ten starší. S jednou takovou virózou jsme válčili skoro tři měsíce. Nikdy to ale nebylo nic vážnějšího, prostě jen pořád rýma a kašel bez nálezu a bez teplot.
Musím ale klepat, v září jsem nastoupila do práce a oba začali chodit do školky a ona je ta imunita asi fakt už trošku lepší, protože jsme celkem v pohodě.
Přeji trpělivost a pevné nervy
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
2.1.09 13:51

Cetla jsem jen letem svetem, ale pri dlouhodobejsim kasli doporucuju nechat udelat odber krve na cerny kasel, ja jsem ho prodelala (vubec nevim odkud jsem ho donesla) a deti to pry muzou dostat i pres ockovani - to mi rekla primo detska dr., hlavne v pripade, pokud od posledniho ockovani ubehl vic jak 1 rok anebo ditko nedostalo vsechny 4 vakciny.

Jana

• Nahlásit
  • Citovat
16.1.09 22:00

Ahojky, my mame doma to same akorat, ze mam jen jednoho chlapecka. V zari mucosolvan, po 14 dnech spiropent, pak cca zase po 14 dnech - 3 tydnech opet kasel - mucosolvan a pak opet po 14 dnech spiropent a zirtec. To docela zabralo ale porad kaslal v noci i 20 min. a nemohl usnout. Dr. delala krev. testy - vse ok, i predbezne alergie (manzel alergic - astmatik). Pred vanocema se malemu rozjela viroza- nalez na pruduskach, takze atb. Klacid. Pa opet cca 14 dni ok a pak suchy kasel - sinecod a dnes spriropet a mucosolvan. Musim rict, ze od zari chodime na vytvarku a cviceni, takze si to asi nosime odtamtud. Bohuzel se tam skoro vzdy najde nejake to chrchlajici dite. Zrusila jsem tedy vyutvarku a budeme uz chodit jen 1× tydne pouze na cvico. Maleho jsem kojila do 18,5m, snazime se dodrzovat protialergicky rezim (jidlo) a stejne je to asi k nicemu. Manzel pry byl jako maly take dost nemocny, ale pak skoro vubec. Tak mozna, ze se jen historie opaku. Jsem uz z toho ale zoufala, porad se bojim, kdy zase zacne kaslat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7198
17.1.09 06:48

Ahoj,
měla jsem na podzim to samý, dokonce se skoro stejně starýma dětma. Starší začala chodit do školky a hned po dvou týdnech začala kašlat. Trvalo to dva měsíce, měla hromadu sirupů apod.,ale nic nezabíralo. Dokonce měla jít na vyndání mandlí, ale ty jsme museli kvůli nemoci přesunout. Výtěry jí dr. nechtěla udělat, prý že tam nic mít nebude. Za pár týdnů jsem o ně požádala znova a ejhle, měla v nose pneumokoka. Takže dostala ATB na přeléčení a od té doby pohoda. Mladší to naštěstí nechytla, ta měla jen jednu malou virozu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama