Syn se osypal po šesti dnech horeček - je to 6. nemoc?

347
23.12.08 12:44

6. nemoc

Ahoj, dobry den…
mam dotaz - prosim, malej mel asi 4 dny horecky,pricitala jsem to zoubkum,ktere nam rostou,ale dnes 6. den se osypal na zadech a brisku.Je to sesta nemoc?Osype se mimi na celem tele nebo jen takhle ten trup? Nevim, jestli to nemam pricitat reakci na praci prasek…
Dekuji mockrat, hezke Vanoce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
23.12.08 12:52

Re: 6. nemoc

lupita píše:
Ahoj, dobry den…
mam dotaz - prosim, malej mel asi 4 dny horecky,pricitala jsem to zoubkum,ktere nam rostou,ale dnes 6. den se osypal na zadech a brisku.Je to sesta nemoc?Osype se mimi na celem tele nebo jen takhle ten trup? Nevim, jestli to nemam pricitat reakci na praci prasek…
Dekuji mockrat, hezke Vanoce :-)

6ta nemoc jako vysita.
Za par dni vyrazka zmizi, nemusis to nicim patlat.
Jeste se to teda muze zhorit, ale myslim, ze uz je to konecne stadium.
Ted uz maly bude OK.
Krasne vanoce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
VERONIKA
23.12.08 12:59

Určitě to byla 6. dětská nemoc!!!
Taky jsme ji měli a moc příjemné to nebylo, ale malý byl osypaný jen na bříšku a na zádech!
Určitě máte nejhorší za sebou, jak se udělá vyrážka tak už je v podstatě po nemoci - už budete jen trošku nevrlí a možná budete mít ještě teplotku, ale určitě se to bude zlepšovat!

Krásné Vánoce a do Nového roku jen zdravé dětičky!!!

• Nahlásit
  • Citovat
2431
23.12.08 14:06

Ahojky tak to asi bude,ale já bych teda 2 dny co měl horečku šla k mudře :wink: nikdy nevíš jestli jsou to zoubky :wink: krásné vánoce a at už je dobře :!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2681
23.12.08 21:10

Ahoj, šestou nemoc jsme měli před měsícem, 4 dny teploty, k dr. jsme nešli, protože jsem tušila, co to je. Druhá možnost zuby, samozřejmě. Osypal se taky na těle a druhý den se to trochu přemístilo na nožičky. U dr. jsme nakonec skončili, protože ta vyrážka ho svědila a probrečel noc, obdrželi jsme Fenistil v kapkách. Dr. říkala, že když se vysype, už to není nakažlivé a vyrážka trvá tak 3 dny. Takže budete mít flíčky pod stromečkem, co? :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
24.12.08 13:05
lucka25 píše:
Ahojky tak to asi bude,ale já bych teda 2 dny co měl horečku šla k mudře :wink: nikdy nevíš jestli jsou to zoubky :wink: krásné vánoce a at už je dobře :!

My jsme u MUDr. byli… vecer dostal teplotu, rano mel skoro 40,tak uz jsem letela ;-) …no prohlidla ho,poslala nas na usni, nosni…tam nic nenasli.Vzala mu krev jestli nema zanet a zkonstatovala, ze ot tedy asi budou zuby nebo 6. nemoc:-) Tudiz mi jen potvrdila moji teorii.
Dnes uz jsme bez teplot,ale s malym toneni k vydrzeni.Porad knoura,poplakava,leze po me,vubec si nehraje, nic ho nebavi.Uz aby to bylo za nami!!!
Myslim, ze to je 6. nemoc i zuby dohromady.Mame nahore prorezany spicak a dasnicky natekle uplne vsude. Roste mu snad 6 zubu nebo co :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
24.12.08 13:06
Emanka píše:
Ahoj, šestou nemoc jsme měli před měsícem, 4 dny teploty, k dr. jsme nešli, protože jsem tušila, co to je. Druhá možnost zuby, samozřejmě. Osypal se taky na těle a druhý den se to trochu přemístilo na nožičky. U dr. jsme nakonec skončili, protože ta vyrážka ho svědila a probrečel noc, obdrželi jsme Fenistil v kapkách. Dr. říkala, že když se vysype, už to není nakažlivé a vyrážka trvá tak 3 dny. Takže budete mít flíčky pod stromečkem, co? :lol:

my se taky v noci budime, knourame, nespime… :-(
obdivuju matky, ktere maji „nespaci“ deti, pac my az doted spali prakticky porad celou noc zhruba od tech 2 mesicu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
11.9.09 14:59

6 nemoc

ahoj,nám zrovna 6 nemoc končí!v sobotu začal bejt protivnej,v neděli začal mít horečky,ve středu horečky přestaly a celej se osypal,okolo čiček,trup a v nezy noží,dochtorka nám dala recept na fenistil 3*denně 5 kapek a už to skoro nemá :P taky jsme si nejdřív mysleli že jsou to zoubky ale ale bylo nám to divné,protože na bolesti od zubů zatim netrpěl!!!tak přeji brzké uzdravení :D

• Nahlásit
  • Citovat
1695
24.11.10 15:35

Holky nevíte někdo, je ta 6. nemoc nakožlivá? Tedy přesně má sestra hlídá holčičku a ta tu nemoc má. No a sestra také má teď o víkendu přespávat u jedné mladé maminky, která má dvou týdenní miminko, no a teď mi volala, bojí se, aby tam něco třeba nepřenesla. Díky za Vaše případné reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55583
24.11.10 18:26
Bobiše píše:
Holky nevíte někdo, je ta 6. nemoc nakožlivá? Tedy přesně má sestra hlídá holčičku a ta tu nemoc má. No a sestra také má teď o víkendu přespávat u jedné mladé maminky, která má dvou týdenní miminko, no a teď mi volala, bojí se, aby tam něco třeba nepřenesla. Díky za Vaše případné reakce.

Pokud se nepletu, tak šestá nemoc se u dětí vyskytuje až po 4.-6. měsíci, protože do té doby jsou chráněny mateřskými protilátkami, které získaly přes placentu.

Jinak dospělí se s ní snad všichni již setkali, neměli by jí tedy dostat a snad ani přenášet. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1695
24.11.10 21:43

Děkuji za názor. Sestře to řeknu. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
323
23.9.12 14:20

Ahoj, mám dotaz ohledně 6.nemoci. Malej se mi dnes ráno osypal, teplotu už nemá druhý den, můžu s ním na krátkou prochajdu? :nevim: Zítra ráno skočím k mudře, ale ptám se i :nevim: tady… :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
23.9.12 15:01

Ahoj, dcera měla 6tou nemoc nedávno a jakmile byla bez teplot normálně jsme chodili ven :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5758
23.9.12 15:08

Taky jsme ji prodělali ;) Na prochajdu klidně běžte :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3364
23.9.12 16:34

Vyrážka už značí konec nemoci, na procházku jděte :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama