Glycerinový čípek

Anonymni
18.12.08 11:52

glycerinový čípek

Vím, že na téma zácpa tu bylo už spoustu přspěvků, ale nikde jsem se nedočetla o tomto čípku. Naše 3 letá dcerka má zácpu, no teda asi ani tak zácpu, jako že dvekrát kakala se slzičkama, měla hodně tuhý kakání a teď prostě nechce, má blok. Je na ní vidět, že se jí hcce, ale zadržuje to v sobě, už 3 dny ( jinak kadí třeba i 3× denně). Naříká že jí bolí bříško, ale prostě nekeká. Napadli mě tyto čípky, ale můžou se dávat i dětem, nebo poradíte mi něco?

Jinak jí zeleninku, hroznové víno, jogurta, kompoty, ale nevím proč jí to nejde.

Moc děkuji za rady. Monika

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1687
18.12.08 12:07

S čípky neporadím. Vím, že dospělým pomáhají, taky jsem parkrát kdysi vzala. Teď jsem koukala na leták k tomuto léku http://www.lekarna.cz/…-06gm-cipek/ a uvádí se tam, že není pro děti do 10 let. Takže pro tvou malou to není :cry:

Jen si vybavuji, že jsem kdesi četla, že příliš tuhá stolice může být i v případě, že se málo pije. Tak jestli ti malá dost pije.

Jinak z kompotů vždycky doporučují švestkový (a nebo i sušené švestky).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.12.08 12:12

Jojo, to ona pije dost, fakt už nevím co teda vyzkoušet.....

• Nahlásit
  • Citovat
956
18.12.08 12:31

glycerinové čípky

Ahoj, zkus si zajít do lékárny zeptat se, třeba ti poradí něco konkrétně. Malý měl jeden čas podobný problém, takže jsem taky vyzkoušela co se dalo, ono čípek ji sice donutí jít na záchod, ale nezměkne to.Malému jsem ho taky zkusila dát, ale jen půl, nebo čtvrtku. U nás se velice osvědčilo nastrouhané jablko na malé slzičky a do toho pár piškotů, pokud je jablko kyseljší. Nebude to hned, trvá to nějaký den,tak dva,tři dny, ale většinou po týdnu už měl stolici celkem dost řídkou a chodil pravidelně každý den. Nebo zkuste hrušku, třeba i bez těch piškotů, ale MUSÍ to být opravdu nastrouhané a nepřidávat, žádný cukr, nic,ani banán apod. Od hippu se dá koupit nějaká štáva, a mám dojem že je i proti zácpě. Víc bohužel neporadím, musí to být strašné, sama na tento problém dost trpím a je to velmi nepříjemné :oops: :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
18.12.08 13:00

Ahoj. Můj Vítek má tyto problémy v podstatě od narození. Běžná zde zmíněná optaření nepomáhají, vše máme konzultované s doktorkou.
Vítek užíval dlouhodobě Lactulosu, je to celkem bezpečný, nechemický sirup. Změkčuje stolici. Teď už ji nasazujeme jen, když se situace zhorší.

Pokud jde o akutní situaci, že má velké tvrdé hovínko v konečníku a nejde mu to, pláče a je to prostě beznadějné, tak dáváme malý klystýrek. Dříve mlékem, dneska vodou. Hrozilo totiž, je budeme muset jet na chirurgii. Jednou to bylo obzvláště děsné, bobek na půl cesty, Vítek řval, já bulela, doktorku na telefonu na uchu..... teď už to zvládáme v pohodě.
Vy ale určitě doma nemáte pomůcky na klyzma, takže je na místě promazat mastičkou. Namaž si malíček mastičkou a strč jí ho do konečníku, co to půjde (než narazíš na ten bobek). Nemusíš se bát, když tamtudy projde velké hovínko, tak i tvůj maliček. :wink:
Když to bude mít namazané, tak jí to půjde líp vytlačit.

Jinak glycerínový čípek použít můžeš, stačila by i půlka. Tam se píše do těch deseti let i proto, že u tak malých dětí je to třeba řešit komplexně a ne jen dávat čípky. Myje máme od doktorky dovolené.

Tak přeji hodně štěstí!!!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
18.12.08 15:09

tAK JSME DALI ČÍPEK, MALÁ SETROŠKU VYKAKALA, VYTLAČILA I ČÍPEK, NO ALE ASPON NĚCO. MANŽELOVI DOPORUČILI V LÉKÁRNĚ TU LACTULOSU. PORADÍTE MI, JAKÉ MÁM ZVOLIT DÁVKOVÁNÍ A ZA JAK DLOUO SE DOSTAVÍ ÚČINEK?

MÁM SPÍŠ STRACH, ŽE TO JE I PSYCHIKA, JEN MALÁ UCÍTÍ ŽE SE JÍ CHCE NA VELKOU, TAK TO ZASTAVUJE A BREČÍ, ŽE TO BUDE BOLET.......

MONIKA

• Nahlásit
  • Citovat
123
18.12.08 15:50

ahoj, my mame i pro emcu doporuceny od pana doktora tento cipek, ale jenom pulku. spise ale uzivame tu laclosu, protoze cipek nechce. na druhou stranu cipek ma u nas o moc rychlejsi ucinek.

ivana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6149
18.12.08 17:47

Ten glycerýnový čípek je vyráběn pro dospělé, takže je dost velký, ale stačí ho kousek uříznut a v ruce rozehřát, aby se rozpustily ty ostré hrany a kousek může i malé dítě, z čípku se do těla nic nevstřebává, čípek svým rozpuštěním jen naměkčí tvrdou stolici ve střevě.
Za sebe můžu doporučit heřmánkový čaj, nám vždycky zabral…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
435
19.12.08 06:56

V tomhle oboru mám zkušenosti bohatý - trápila se tím jedna z dvojčat skoro rok a půl a pak to přešlo samo - prý je to věkem a stahují na sebe pozornost. Což asi není Váš případ, ale mohl by být pokud by to trvalo déle. Byli jsme s tím i u proktologa. Dostali jsme Lactulosu nebo Duphalac - jsou na úpravu stolice v kombinaci s hodně tekutiny a nejsou návykové. Taky probiotika a samozřejmě úprava stravy - nic co by stavělo a tak…jinak glycerinový čípky řekli, že maximálně půlku u takhle malýho dítěte když už to opravdu nejde jinak (tak po týdnu) jinak že to je silně návykový a pak už by se mrňous nemusel vůbec snažit a mohly by z toho být problémy. Takže tolik u nás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dilina
12.8.12 19:42

Ahoj holky zkuste dava svesky suseny nebo stavu ze svestek to pomaha moji mali

• Nahlásit
  • Citovat
dili
19.11.12 19:18

Podle me muzete dat glyc. cipek cely protoze se temer nerozpusti nebo jsem aspon nezazila ze by se rozpustil aspon z pulky a to i po 2 hodinach… :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
19.11.12 19:27

Glycerinový čípek se dává na doporučení lékaře.. podélně se rozpůlý a nahřeje v ruce, jen na akutní stavy.. Lactulosa se dá brát dlouhodobě a je šetrná, dávkuje se 1-2kávové lžičky..dá se smíchat s vodou čajem..Určitě bych vyzkoušela probiotika, zvýšit příjem tekutin, Hipp švestkový nápoj a upravit stravování.. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
50
19.11.12 19:56

Naše dvouleťanda má taky psychickou zácpu, nebo jak to nazvat - jednou si trochu natrhla zadek a teď to v sobě drží, takže na doporučení doktorky dáváme Lactulosu a pokud se do tří dnů nevykadí, tak Easylax - je to takové glycerinové klyzmátko určené pro děti. Čípky doktorka povolila, ale ten se obvykle nestačí rozpustit, Easylax je rovnou tekutý, usnadní vyprazdňování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka22222
28.2.13 20:35

nwm

Moje sestrenice ma ten sam problem, se me ptala, jestli ji neporadim, jestli dite muze cipek.. ale..mi osobne se teda jako dospelemu cloveku nejaky cipky hnusi, mela sem s tim dycky problem.. urcite bych to necpala chudackovi diteti..tak nevim..pro dite to musi byt stres… :?

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama