prokašlaná noc

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Magi
Kecalka 421 příspěvků 17.12.08 06:37
prokašlaná noc

Ahoj holky, náš Martínek dnes celou noc prokašlal, jinak je bez rýmy a teploty. Kašel má dráždivý, suchý. Už včera pokašlával, tak jsem mu dala mucosolvan a na noc kapky proti kašli a hrudníček jsem mu natřela tymiánovou mastičkou od Justu. Ty kapky teda moc nepomohly. Nemáte nějaký třeba i babský recept, co pro takového cvrčka na noc, aby tak nekašlal? Existuje nějaká prevence kašle? Už má za zimu kašlík podruhé. Někdo tu psal, že jednou týdně homeopatika oscillococcinum jako prevence na dobrou imunitu. Nevím, jestli do toho jít… Každopádně děkuju za vaše zkušenosti.

Reakce:
Angua
Hvězda diskuse 50730 příspěvků 17.12.08 07:50

Ahoj, zkušenost vlastní zatím nemám, ale na imunitu je ještě dobrá echinacea, popř. bych dávala hodně vitamínů v přírodní podobě a otužovat (to spíš z dlouhodobého hlediska a až bude zdravý a rozumně, samo :D )

Jestli třeba nemáte v pokoji suchý vzduch…? Co třeba zkusit večer hodně vyvětrat a dát na noc vodu do odpařovače, popř. mokrý ručník na radiátor? Ještě mě napadl eukalyptový aroma olejík do lampičky nebo do toho odpařovače, ale to nevím, jestli je pro mimča vhodné…

V každém případě přeju, ať se Martínek brzo uzdraví :wink:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.08 08:08

Ahojky,

no Mucosolvan je spíš na vlhčí kašel a podporuje vykašlávání…
Na suchý hodně větrat, zvlhčovat vzduch - rozvěsit mokré prádlo v ložnici… Taky můžu doporučit jitrocelový sirup nebo Sinupret (jsou to kapky na bylinné bázi, celkem účinné).

Já jsem teda srabík a vždy, když dítě kašle jdu raději k doktorce, aby ho poslechla… Většinou je to sice OK, ale chci případný zánět průdušek nebo laryngitidu podchytit včas…

Tak ať je brzy líp.

Jana

akinorev
Kecalka 321 příspěvků 17.12.08 09:08

Ahoj,
Mám dobrou zkušenost s kapkama Sinecod…jsou na suchý dráždivý kašel.Mucosolvan jsme dávali spíš na odkašlávání.A je i už pro takhle malé.Jinak jsem k tomu ještě vlhčila vzduch.Obložila postýlku mokrýma plenama a byl klid.U nás to takhle popadá hned s příchodem zimy.. :(

liška
Echt Kelišová 7559 příspěvků 17.12.08 09:10

Ahojky!
Tak zkus, vyvětrat, vlhčí vzduch, jak už psaly holky.
Já na kašel používám babskou osvědčenou metodu, i dr mi to schválila.
Složím látkovou plínu na šířku hrudníčku, na to igelitový sáček, na sáček silnější vrstvu papírových ubrousku, toto poliju teplým, ne horkým, rozpuštěným sádlem, vyzkoušej rukou, a zabalím celý hrudníček dokola a zavážu obinadlem nebo prubanem, a nechám do rána, ráno dám nový, průdušky a průdušinky se tím teplem roztahují, dochází k uvolnění hlenu a zlepšení dýchání.
A teď mě neukamenujte, nejlepší je psí sádlo, nebo od myslivců sehnat pod pultem jezevčí sádlo. 8)
U větších dětí, nakrájet na kolečka cibuli a vrstvit do sklenice, vrstva cibule, vrstva cukru, a opakovat, cibule pustí šťávu a tu dávat po lžičkách.
Do čaje sirup z černého bezu, dělám si doma. Čaj od Lerosu proti kašli.
Tak ať se daří!
Ale pro jistotu bych šla k dr., pádím tam s každým prdem, Peťka moc nemocná nebývá, tak plaším vždy! :roll:

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.08 11:35

Ahoj,

holky tu psaly skoro vše, tak jsem jen chtěla zdůraznit, že kombinace Mucosolvanu (který podporuje vykašlávání) a kapiček tlumících kašel je OPRAVDU CHYBA, nemůže tak zapůsobit ani jedno ani druhé.
Takže pokud je kašel vlhký (při zakašlání slyšíš zahlenění), pak dávej Mucosovan nebo jiný prostředek podporující vykašlávání (většina jich již obsahuje složky, které pomáhají uvolňovat průdušky a hlen pak lépe odchází).
Pokud je kašel dráždivý suchý (při zakašlání spíš jen chrastí v krku), pak má smysl dávat přípravky na tlumení kašle - kapičky nebo sirup.
Jen ve vyjímečných situacích, kdy se dítko při vlhkém kašli nemůže v noci ani vyspat se doporučuje dát poslední dávku léku na odkašlávání odpoledne a na spaní pak dát tlumiče kašle, ale jak mi bylo řečeno, je to jen nouzovka a léčba se tím brzdí.
Ať se toho brzy zbavíte!
 Petra

Magi
Kecalka 421 příspěvků 17.12.08 11:44

Holky, díky moc všem, jste zlatíčka. Tolik věcí by mě samotnou nenapadlo.Malej měl zatím jen dvakrát několikadenní rýmečky a teď ten kašel, takže taky jsem z toho špatná, nejsem zvyklá, že mu něco je. Přetopený nikdy nemáme a vzhledem k tomu, že bydlíme u lesa, tak máme v bytě zvýšenou vlhkost, takže suchý vzduch nehrozí. Chodíme často ven, otužuju ho, jíme vitamíny. Ale asi se tomu člověk někdy nevyhne ať dělá co chce. Dávám teď Sinecod, čajík, olej do aromalampy, tymián na hrudník (o sádle jsem taky slyšela, že je dobrý). Kdyby se přidala teplota, tak půjdu k doktroce, ale zatím vyčkám. No ať už je to za námi… Děkuju a přeju všem krásný zbytek adventu.

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 17.12.08 13:19

Ahojky s kašlem v noci bojujeme už druhý týdena u nás jde o laringitýdnu, dojdi raději k Dr,.. Jistota je jistota.

capinka
Kelišová 7461 příspěvků 17.12.08 13:30

S timto mame velke zkusenosti, holky na to trpi obe od mala. Takze mi mame zvlhcovac, strikame do vzduchu eukalyptovy sprej od Justu, mazeme tymiankou od Justu, a kdyz uz je kasel opravdu davivy, tak jsme davali 1/4 Dithiadenu na lzicce rozpusteny s cajem.Ten nam vetsinou zabira, jinak nic moc. Se siruem na kasel jsem nejvic spokojena se Stodalem, je na vscehny druhy kasle a holkam prave hodne zvlhcuje a umoznuje vykaslavat. Ale davat naposled v 17:00,pak uz ne.Na noc nam DR doporucila kapky Dithustat, ale mam pocit, ze nam nejak nezabiraji.

oskaria
Kecalka 168 příspěvků 17.12.08 15:32

Ahoj,nám zrovna skončil kašelAle pomohly až antibiotika.Mu­cosolvan u nás spíše kašel roztočila a malá prokašlala celou noc.Nám zabírá jen Sinecod.Ten zklidnňuje kašel.Renata :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Dobrý den, prsa ven: Vnadná Štěpánová ukázala víc, než chtěla

Herečka Bára Štěpánová (59) sice filmy, v nichž hrají prim její vnady, nemá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >