2 leté dítě ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Popkopp
Povídálka 20 příspěvků 15.10.14 22:39
2 leté dítě ve školce

Zdravím,
Chtěla jsem se zeptat, komu tady chodí dítě od 2 let do školky? Jak to probíhalo? Jak to dítě zvládalo? Jak často jste ji/jeho tam dávali a na jak dlouho?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
louskacek2
Kelišová 5523 příspěvků 15.10.14 22:47

My jsem chodili na pulky dnu a nekdy po spinkani od 2 let a 3 mesicu do soukrome a od 2,5 let do statni na cele dny. Dnes je nam o rok vice a chodime do jine statni skolky nez predtim a podivam-li se zpet…tak musim rict ze zvladli jsme to nicmene ve trech letech je vice pripravena. i kdyz ona byla samostatna i predtim. Jenze predtim jsem ji chybela vice ted uz po dvou dnech chce do skolky a ne byt doma se mnou napriklad pri nemoci. Ze zacatku v te skourome to bylo horsi nechtela moc komunikovat i kdyz tam byla zvykla chodit na cviceni atd, jeste se mnou od 1 roku. Ale myslim ze to bylo tou skolkou a tim system atd. Ve statni to v tech 2,5 letech dala lepe bylo videt ze se ne jen hlida ale i vychovava, jen se ji ze zacatko nechtelo moc spolupracovat:-). A i ke konci proste vycuhovala z davu, zlobila, zkousela ucitelky. Ted jak jsme nastoupili jinam do statni z duvodu lepsiho vyzvedavani atd. tak je jak vymenena, ucitelky ji chvali, spolupracuje atd. hura hura hura :mrgreen:

martice
Ukecaná baba ;) 1606 příspěvků 15.10.14 22:52

Moje dítko chodí na jeden den v týdnu a zvládá to skvěle (jsou jí dva a dva měsíce). Moc se tam těší a i v klidu spinká po obědě. Je tam od osmi do tří. Ale nutno podotknout, že tam chodí už asi od roka nepravidelně a na začátku (tedy cca před tím rokem) to byl mazec. Hodně tam ze začátku plakala. Bylo mi jí líto, ale zvykla si a jak říkám, teď tam chodí moc ráda. Zvládá to lépe než leckteré tříleté dítě. Hodně to bylo o hlídacích tetách, které jí utěšovaly a snažily se zabavit, aby se zklidnila. U nás je malá skupina a cca 12 dětí a dvě hlídací „tety“. Nosím jí tam její jídlo (je to bez stravy), takže tam jí hezky a bez problémů.

LucieSy
Kecalka 439 příspěvků 15.10.14 22:55

Dcera chodi od zari do soukrome skolky na 2dny v tydnu. Pri nastupu ji bylo 27m. je tam velice spokojena. Dle meho nazoru ji chybel detsky kolektiv a ted si to uziva. Uz od prvniho dne chodi od 8 do 16hod a pri vyzvednuti se ji ani nechce domu. Ale je pravda, ze Daja neni typicke dvoulete ditko ;-)

mooch
Extra třída :D 13851 příspěvků 15.10.14 22:57

Od 2 let chodila na pul dne, od 2 a ctvrt na 2 puldne, od 2 a pul na 3 puldne, postupne jsme to zvysovali, po tretim roce 2plne dny a dve puldne, pred ctvrtym rokem se dostala do statni skolky a tam je na plnej „uvazek“. Od zacatku v pohode, ale mam spolecensky dite, kdybych vedela, ze to neda, tak ji nikam necpu.

Fíková
Kelišová 5778 příspěvků 15.10.14 23:30

Malá chodí od 26 měsíců na jedno dopoledne do soukromé školky. Nebyl žádný problém, od začátku je tam ráda, žádné drama se nekonalo.

veria
Generální žvanilka 24686 příspěvků 1 inzerát 16.10.14 00:00

Tak moje chodi od 2 a ctvrt na jedno dopoledne a za ty sceny rano by se nemuseli stydět v Národním divadle. Jednak doma pred odchodem, jednak pak tam pri předávání. Pak uz to tam docela zvládá. Ale neni to uplne nejlepsi. A to se jevila velmi společensky. Kazde dite je jine, to ti nikdo neřekne jak zrovna tvoje bude reagovat. :nevim:

Run
Generální žvanilka 20652 příspěvků 16.10.14 08:29

Malá teda malinko později, ve dvou a půl, na jedno dopoledne víc nebylo bohužel volno, až později na dvě. Totálně nadšená, zamávala a běž, nikdy neplakala. A to předtím nikdy nebyla beze mě. Parkrát max na dvě hodiny, které prořvala na rohožce před dveřma.

lazy_cat
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 16.10.14 12:49

Můj malý chodí od srpna, takže od cca 20měs. na tři hodiny dopoledne třikrát týdně. Ze začátku plakal při předávání - cca měsíc. Tam byl vždycky hodný a spokojený. Teď už vejde dovnitř sám, ani se za mnou neotočí a žádné scény se nekonají. Je tam moc rád, tety jsou hodné :)

HelcaDE
Kecalka 182 příspěvků 16.10.14 14:32

Moje chodi do skolky od 2 let. Začínala po chvilickach, kazdy den. Cca po mesici, tam byla kazdy den do obeda. Asi po 2 mesicich tam zacala i spat, po pul roce nechce jit ve 3 domu :-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.10.14 22:12

Nám je 28 měsíců, začali jsme v září, ale to jsme byli 2 a půl dne, nějak jsme furt stonali, pak říjnu pár dní, minulý týden jen ve středu, poté jsme chytli pusu ruku nohu, ted už je to ok, dnes jsme byli.
Posledně a předposledně mi malá už nechtěla do školky, že nepůjde, ale nakonec šla, i když pláč nebyl jen tak tak, dnes taky moc nechtěla, ale šla. Sestra pro ni byla a prý se počůrala a pokakala(ted ve školce už po 2) a nějaká cikánka se ji prý smála, při koupání ji vyzpovídávám co ve školce a malá mi povídá, že ji kluk udělal bebí, miluje společnost, ale je ted nějaká tichá, taková zamklá, Zítra jdu vyzpovídat učitelku osobně, nevím, zda třeba ještě měsíc počkat s tím, že si snad zvykne, nebo to vzdát, jelikož se bojím, aby nervíkama se mi nezačínala počůrávat, což se dneska doma už 1 stalo. vždycky když jdeme třeba po pár dnech, tak 1.den si ji beru po obědě, poté další den tam spí(když odpo nespí, tak je protivná)

Popkopp
Povídálka 20 příspěvků 21.10.14 22:12

Nám je 28 měsíců, začali jsme v září, ale to jsme byli 2 a půl dne, nějak jsme furt stonali, pak říjnu pár dní, minulý týden jen ve středu, poté jsme chytli pusu ruku nohu, ted už je to ok, dnes jsme byli.
Posledně a předposledně mi malá už nechtěla do školky, že nepůjde, ale nakonec šla, i když pláč nebyl jen tak tak, dnes taky moc nechtěla, ale šla. Sestra pro ni byla a prý se počůrala a pokakala(ted ve školce už po 2) a nějaká cikánka se ji prý smála, při koupání ji vyzpovídávám co ve školce a malá mi povídá, že ji kluk udělal bebí, miluje společnost, ale je ted nějaká tichá, taková zamklá, Zítra jdu vyzpovídat učitelku osobně, nevím, zda třeba ještě měsíc počkat s tím, že si snad zvykne, nebo to vzdát, jelikož se bojím, aby nervíkama se mi nezačínala počůrávat, což se dneska doma už 1 stalo. vždycky když jdeme třeba po pár dnech, tak 1.den si ji beru po obědě, poté další den tam spí(když odpo nespí, tak je protivná)

BabyBella
Závislačka 2874 příspěvků 22.10.14 06:51

@Popkopp to je mi líto. Uvidíš co ti řekne učitelka.

DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 22.10.14 11:17

Holky a můžu se zeptat, ve většině příspěvků to psáno bylo, ale přece. To vám nechali děti ve státních školkách už okolo 2let? Já právě, žë tady je beznadějně plno a jestli bych se mohla přiznat, tak bych byla pro aby šel taky dřív, protože kolektiv miluje a já bych mohla zase do práce. Jak jste postupovali? Všechno jste si obešli nebo zjišťovali jinak? Jaké jsou kritéria pro přijetí v takhle malém věku? Nebyl někde s něčím nějaký problém? Ostatní děti, učitelky, ředitelky…

Tunrida
Hvězda diskuse 49274 příspěvků 22.10.14 11:21

@DeTer Já jestli prolezu zkouškama na škole, tak kluk půjde ve dvou a něco taky do školky, a to stoprocentně do soukromý. Ve státní to asi nehrozí.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >