MŠ a ZŠ Moravská, Havířov - Šumbark

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mondík
Kelišová 5119 příspěvků 10.10.14 22:09
MŠ a ZŠ Moravská, Havířov - Šumbark

Zdravím všechny maminky z Havířova. Příští léto se stěhujeme do Havířova - Šumbark, tak pomalu vybírám MŠ a později i ZŠ pro naše dvě děti. Zajímaly by mě zkušenosti ostatních maminek s touto MŠ a ZŠ. Děkuji!

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Skally
Stálice 52 příspěvků 11.10.14 00:19

Osobní zkušenost nemam, jen co si pamatuju, na Šumbarku bylo vždycky hodně „černo“… třeba bude mít někdo osobnější zkušenost

Bemula
Kecalka 355 příspěvků 11.10.14 09:42

Ahoj, já bych na vašem místě rozhodně raději vybírala nové místo na bydlení a Šumbarku se obloukem vyhnula :mrgreen:. Já kdybych měla kam jít, jdu hned odtud pryč.
Jinak zkušenosti nemám, manžel chodil na ZŠ Moravská a byl spokojený, ale to bylo před 25 lety, jinak my se chystáme na adaptační program do MŠ, který by měl začínat od února, tak uvidíme.
Ještě tak před 2-3 roky to tu bylo fajn, nebylo tu „černo“ jak píše @Skally (to je jiný Šumbark :D ), ale co zrekonstruovali ubytovnu hned naproti zmiňované škole, jde to z kopce :(.

Mondík
Kelišová 5119 příspěvků 14.10.14 22:26

Diky, holky. No, pritel z tama pochazi a tvrdi, ze to s temi „cernymi“ neni zase tak hrozne. Budeme na Letni, kde on tvrdi, ze moc nejsou, tak ja nevim :-(.

Bemula
Kecalka 355 příspěvků 15.10.14 10:27

@Mondík Nebyli, to má pravdu, ale poslední dobou a navíc s tou ubytovnou, kdy tu byl naposledy? Jen tak mrkni sem http://www.mapy.cz/zakladni?…řov%2C%20letní, je to kousíček od ubytovny, ta 3 mezi školou a Letní je ta ubytovna. Mě se tu taky líbilo, bylo to tu fajn, já jsem z Jedlové, nejsem žádný rasista, to fakt ne, ale třeba 2 dny zpátky jsem šla s dětmi na procházku a u vedlejšího vchodu jeden tahal násilím svoji těhotnou ženu (přitom jí úplně mačkal břicho) do paneláku a přitom na ni neskutečně ječel, ona úplně hystericky řvala, brečela a snažila se mu vysmyknout a utéct, bylo mi z toho úplně špatně :poblion:.

Druby
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 15.10.14 10:41

Já taky pocházím ze Šumbarku, ale pod kopcem… a tam je to teda dílo :lol: Za tmy bych nešla ani se psem. Naštěstí jsem se přivdala na vesnici.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.10.14 13:07

@Bemula Pokud vím, škola má jen 20 let, takže asi chodil na Generálku.

Bemula
Kecalka 355 příspěvků 16.10.14 10:27

Anonymní, sice nevím proč jako anonymní, ale chodil na Moravskou, chodil tam asi od 4.třídy. Těch 25 let, jsem myslela celkově co začal chodit na ZŠ a jen tak odhadem, nepočítala jsem to přesně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.14 13:07

@Bemula Protož nechci, aby se vědělo, že jsem odtud.

Mondík
Kelišová 5119 příspěvků 16.10.14 23:13

@Bemula, diky moc. No, naposledy jsme tam byli na par dni u znamych pred rokem. A tmave spoluobcany jsem teda nepotkala, ale to clovek nemuze soudit. Pritel tam nekde na Sumbarku delal stredni, ale maturoval uz v roce 2004. Pochazi ze Sobesovic. A s tou tehotnou, to je teda sila :zed:. Pritel prave rikal, ze jich je hodne na Anglicke ulici. Tama jsme projizdeli a clovek by si to i tipnul :poblion:.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.10.14 00:27

@Mondík neni,do skolek jich chodi malo. Mamka taky uci v jedne ms na sumbarku. Taky bych se nestehovala zpet na sumbark a nechteka bych, aby tam vyrustaly me deti. Prozila jsem tam 22 let a jsem stastna, ze bydlim ve meste. Problem je, ze v malem mra byte. Na sumbarku bychom si mohli dovolit byt do vlastnictvi, to je pravda. Ale je fakt, ze tam jsou nejlepsi a nejvetsi byty v havirove za dobre penize. Skolka je dobra. Mamka tam zna par ucitelek. Tak neboj

Bemula
Kecalka 355 příspěvků 17.10.14 22:41

@Mondík No Anglická :mrgreen:, ta má i spoustu přezdívek :). A podobně jako tam, to začíná vypadat i u té ubytovny :roll:. Jak říkám, kdybych mohla, šla bych hned odtud, ale je fakt, jak píše anonymní jsou tu velké byty za rozumnou cenu. Já sama jsem zvědavá, můj chlapeček by měl jít příští rok do školky. A co se týká základní školy, tak to fakt nevím, uvažovala jsem i nad školou ve městě, ale to ještě máme čas a uvidíme, jak se to tu bude vyvíjet, třeba se to zlepší. Ted zrovna vystěhovali sousedy, protože pořád dělali hluk, samé hádky, bitky, prostě alkoholici co pořád dělali problémy, a to byli normální češi, takže kdo ví třeba se to zlepší :D.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.10.14 01:34

@Bemula jdete od tam a co nejdříve.

Mondík
Kelišová 5119 příspěvků 20.10.14 22:40

To je prave ten duvod, proc jsme tam koupili byt. Je to prave lepsi cast Sumbarku, mame byt v osobnim vlastnictvi za peknou cenu. Po tom pekle, co jsme si tu v Anglii za posledni roky zazili, uz fakt neresime „cerne“, ale chceme mit konecne klid v podobne vlastniho zrekonstruovaneho a nove vybaveneho bydleni… Holky, vite co, ja pochazim z vesnice, kde byla taky velka kupa Romu a nepamatuju si, ze bych nekdy byla v ohrozeni nebo mela problemy. Zrovna tak muze mit clovek problemy s bilymi… A s tou ubytovnou: Prave jsme se ptali naseho dobreho kamarada, co zije na Sumbarku uz roky (pochazi z Havirova) a ten nam odpovedel, ze nechape lidi, co porad siri drby o te ubytovne, ze snad polovina ubytovanych jsou duchodci a ze tam je docela prisny rad, takze to vubec neni tak hrozne, jak kupa lidi rika.

hanes007
Nováček 3 příspěvky 01.12.14 10:46

Já na Šumbarku bydlím, není to tam vůbec špatné. Cigáni tam jsou, ale že by tam bylo úplně černo to zase ne. Já bych neměnila :). Co se týká základní školy, určitě hlasuji pro Zš Moravská. Kvalitní výuka, učitelé vybavení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >