Nástup do MŠ a strach z dětí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
deeni
Kecalka 457 příspěvků 14.10.14 12:42
Nástup do MŠ a strach z dětí

Zdravím vás :) mám problém. Syn začal chodit od 1.10 do školky (3 roky mu budou a na konci října). Jde o to, že tam chodí s brekem, což je asi i normální, ale problém je v tom, že i když je tam, tak se nezapojí. Sice třeba už nebrečí, ale nechce děti. Bojí se jich, nezapojí se, nenají se, nenapije se. Sedí bokem s knížkou v ruce a kouká. Maximálně tak chce k učitelce. Máte to někdo taky tak? Budu ráda za každou vaši zkušenost.

Reakce:
Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 14.10.14 12:46

Já to tak nemám. Já mám ohromně kontaktní dítě už od mimina, co kolektiv a děti vyhledávalo dříve, než nastoupilo do školky a teď je tudíž ve školce od začátku maximálně spokojený. Nicméně pokud nastoupil do školky 1.10., což jsou nějaké dva týdny, tak je to naprosto normální. Dítě se musí adaptovat, některé se adaptují rychleji, některé pomaleji, od toho je ve školce ta adaptační doba. A to není jen 14 dní. Dej tomu čas, je to přirozené.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 14.10.14 12:47

@deeni Ahoj, myslím, že to máme podobné. Moje dcerka chodí do školky už měsíc (tři jí budou za dva týdny) a je to hodně podobné. Ráno brek, že nechce do školky a když pro ní po obědě přijdu, sedí většinou stranou od dětí. Nejvíc se baví s učitelkama. Ty se snaží ji zapojit do her, když jsou tam ony, hraje si, když ne, jde za nimi. Minule ale už brousila mezi dětma, když jsem pro ni přišla, i když se vyloženě nezapojovala, ve smyslu nekomunikovala s nimi. Tak doufám, že se to bude postupně zlepšovat. Jediný co poradím je vydržet :nevim: Ono se to zlepší, tříleté děti jsou malé na to, aby si s někým hrály, když to dosud neznaly. Ale přijdou na to. Určitě se to brzy zlepší, i já v to doufám :kytka:

deeni
Kecalka 457 příspěvků 14.10.14 12:51

Já v to doufám. Navíc mi nesedla jedna z učitelek. Syn ráno vejde do třídy s brekem, uteče do kouta a tam brečí a ona se ani nezvedne ze židle aby za ním došla. Což mi rve srdce, pak brečím když vyjdu ze školky ještě i já. :zed: Ve školce byl za ty dna týdny 5×, pak byl nemocný a nebo jeli někam na výlet, takže jsem ho nechala doma, to by nezvládl. I učitelka mě poprosila abych si ho nechala doma.

zupe
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 14.10.14 12:59

Ja myslim, ze to muze byt i proto, ze je tam az mesic potom, co ostatni deti, ze ty uz si na sebe nejak zvykly. Ale je mi Te teda lito. Mne staci, ze dite breci rano, ze do skolky nechce, ale pak je tam cely den stastne a spokojene…

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 14.10.14 13:00

Tvůj syn byl ve školce 5× - je normální, že se nezapojí, je ještě maličký.

Potřebuje si zvyknout - každému to trvá jinak dlouho a projevuje se to jinak. Navíc má velkou nevýhodu v tom, že přišel do již zaběhnutého kolektivu - děti jsou v pohodě, on ne. Tohle je vždycky těžší. Navíc, ne každý tříleťák je automaticky zralý na školku - to maminky nerady slyší, ale ono to tak je. Může to být případ Tvého syna - nebo nemusí. Řešit to teď nemá smysl.

Dej tomu čas - a nestav se apriori na zadní vůči učitelkám, které nedělají to, co bys zrovna v tu chvíli od nich čekala. Nech na jejich úvaze, jak budou v tu chvíli reagovat - to Ti vůbec nepřísluší řešit ani posuzovat. Situaci můžeš nějak hodnotit nejdřív za 3-4 týdny - jestli je tam nějaké zlepšení nebo jestli se syn naopak ještě víc blokuje.

deeni
Kecalka 457 příspěvků 14.10.14 13:06

Já jsem si říkala, že tomu dám minimálně měsíc a uvidím jestli bude nějake zlepšení. Když ne, nedá se nic dělat a školku odsuneme. Vím, že když tam byl 5× je to málo na to, abych z toho dělala nějaký závěr. Na jednu stranu je fakt, že nějaké „trauma“ z toho zatím snad nemá. Když ho vyzvednu a jedeme dom tak už je úplně v pohodě. Jen já z toho mám nervy na pochodu, každý den na to myslím, a když je ve školce tak nejsem pomalu ani schopná normálně fungovat. Furt jen myslím na to, co tam asi dělá, jestli nebrečí atd. Jaká je adaptační doba?

zupe
Ukecaná baba ;) 1663 příspěvků 14.10.14 13:09

@deeni A máš nějaké knížky o školce? Já teď půjčilajednu v knihovně (nějaká příšerně blbá o bobříkovi, co se bojí školky) a malý ji žere! Pořád si ji nechává číst.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 14.10.14 13:22

@deeni Já nevím, jak jinde, u nás ve školce to jsou 3 měsíce.

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 14.10.14 13:40

@deeni, myslím, že hlavní problém máš Ty, ne Tvůj syn.

On cítí, jak jsi vystresovaná - i když máš pocit, že mu to neříkáš a že to dáváš najevo jenom, když je ve školce, takže to nevidí.

Především zklidni sama sebe - srovnej se s tím, že syn chodí do školky. Všechno je tak, jak má být. Je normální, že na začátku pláče - to dělá valná většina dětí. O ničem to nesvědčí, nic to neznamená. Nech ho, ať se v klidu s kolektivem sžije, ať si zvykne… a doma (nebo v práci nebo co po tu dobu děláš) si najdi víc práce, ať pořád nedumáš o tom, co tam asi chudinka dělá, jestli se zapojuje a jestli za ním paní učitelky jdou nebo nejdou.

Nastoupil do školky, začíná se osamostatňovat - pusť ho.

Lucinka.z.brna
Kecalka 129 příspěvků 14.10.14 14:08

Moje dcera nastoupila do školky minulý týden (tři jí budou teď o víkendu) a taky ráno pláče když vidí, že tatínek odchází ze školky (mám tu výhodu, že ráno vodí manžel, protože jinak bych z toho taky byla špatná) a chodí jenom na půl dne. Ale učitelka se snaží jí zaujmout, aby toho tatínka neviděla odcházet. Kdyby ji nechala plakat a nevšímala si jí, taky by mi to vadilo. Taky si spíš hraje sama, ale třeba dneska mi říkala, že si hrála s holčičkou. Myslím, že se to postupně zlepší

deeni
Kecalka 457 příspěvků 14.10.14 22:56

@Lucinka.z.brna Jo, tak tak. Já beru, že brečí, ale že se učitelka nemůže zvednout a jít tam, to nechápu. A je mi to líto. Zítra jde po týdnu do školky, tak uvidíme. Taky jsem říkala, že asi začne vodit manžel, abych u toho nebyla :palec: já budu vyzvedávat, zatím po obědě. Na spaní to bude nevím kdy.. Ale nic mě až tak netlačí, tak tomu nechám volný průběh.

Lucinka.z.brna
Kecalka 129 příspěvků 15.10.14 07:11

@deeni Já ji tam právě taky nechci nechávat na spaní, aby tam nemusela být celý den a taky kvůli tomu, že na spaní má ještě plínku.

RyBANA
Neúnavná pisatelka 18952 příspěvků 15.10.14 07:15

Syn je stejný, teda byl. Taky nastoupil před třetím rokem a jediný co dělal - že visel na učitelce. Děti ho teda milovaly a milují - nechápu proč :-D (vůbec s nimi nemluvil, nereagoval na ně, nehrál si s nimi, jen je pozoroval z kouta). Až letos, druhej rok se to obrátilo a mluví jen s dětmi a zase ignoruje učitelky.

deeni
Kecalka 457 příspěvků 16.10.14 10:30

Tak uvidíme dál jak to bude probíhat. Každopádně včera šel ráno s brekem, ale ve školce mi řekne ahoj, dá mi pusu a jde dovnitř. Prý nebrečel. Ale visel u učitelky, občas někam odběhne. Dneska ráno tragédie, nasnídal se jogurtu, pak jsme se strojili, že pojedeme a brečel až se pozvracel. :-( Tak jen doufám, že to nebylo z nervů, aby neměl nějaké trauma. Po obědě pro něj jedu, tak uvidíme co řekne učitelka, jak to probíhalo.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to,... číst dále >

Tip na výlet: Liberec a okolí

Tentokrát zveme na výlet do Liberce. Projeďte se vlakem, vyjeďte lanovkou na... číst dále >

Články z Expres.cz

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >

Blonďatá raketa večer namol: Příběh Marly Růžičkové (†28), neznámé dcery Česka

Energii by mohla rozdávat a pro rodiny nevinných obětí válek na Blízkém... číst dále >