2 lety HUBENOUR

157
20.1.06 22:18

2 lety HUBENOUR

Ahoj holky. Tak ta nase mala trpaslice (narodila se s vahou 2.2 kg) bude mi za par dni 2 roky a vazi necelych 9 kg. S bidou.. :cry:
Vim, ze na jeji vek je oproti jinym detem hodne droboucka, jen by me zajimalo, jestli je to opravdu hodne velky extrem nebo jestli nekdo mate podobneho hubenourka taky doma.
Jen bych jeste chtela dodat, ze kratce po narozeni jsme prosli spoustou vysetreni, kvuli tomu, ze byla malinka (rozbory krve, srdicko atd.), vsechno vyslo v naprostem poradku. Je krasna, zdrava, vesela, sikovna… ale HROZNE DROBNA.
Ja s manzelem jsme oba vysoci. Tak nevim, jestli je to v pohode nebo jestli mam pozadat doktora at ji radsi opet posle na nejake testy..
Co myslite? Ja si osobne porad myslim, ze to vsechno jednou dozene, ze proste vsechny deti nemuzou byt cvaldove, ale manzela to hrozne trapi a ma strach, aby nebyla nejak nemocna..
Moc diky a pekny vikend vsem! :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

165
20.1.06 23:04

Čau, já mám dvojčátka, v únoru jim budou 2 roky, Eliška váží 11 kg a Klárka 10,8 kg. Tak si nemyslím, že jste moc hubený. V roce měli +-8 kg a v 18 měsících +-9,5 kg. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
140
20.1.06 23:05

Ahoj,já mám skoro 3.letá dvojčátka páreček.Když se narodili tak holčička měla 2.030 a kluk 2.40.V současné době je to u nás tak že holčička váží s bídou 12.kg a je o hlavu menší než kluk ten má 17.kg a je o hlavu větší než jeho sestra.Nikdo něvěří tomu že to jsou dvojčata,každý si myslí že jsou od sebe tak o rok.Jinak holčička je taky velice živá a myslím si že kromě toho že je menší a drobnější jí nic nechybí.Já bych to nijak neřešila,každé dítě je jiné a určitě to doženou zase jinak :-)).Jsem také zvědavá jestli se ozve někdo další s dalším malým trpaslíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5552
20.1.06 23:35

ahojky,

muj synovec byl naprostej vychrtlon, moje svagrova o nem rikala, ze je reklama na koncentrak - malinkatej s vystouplejma zebrama. spatne jedl a porad lital, ale všechno dohnal, tak zadny strachy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
21.1.06 02:55

Diky moc, holky, za super rychle odpovedi. Cloveku je hnedle lip, kdyz v tom neni sam.. :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
725
21.1.06 08:36

Ahoj Kačenko,

taky bych se netrápila, jestli roste a prospívá, je určitě v pořádku - předpokládám, že vaši dr. to taky netrápí :).

Kamarádky dcera měla ve 2 letech 9 kg, dneska je jí pět a dostala se na celých 12 :). A ta kamarádka, když šla do školy, měla 13,5 :D.

B.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
21.1.06 09:45

Vubec bych se tim netrapila…Moje dcera mela porodni vahu 3020g a ve 13ti mesicich vazi 7880g. Papa naprosto bezproblemove, ale porad se hybe…

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1005
21.1.06 10:27

Ahoj,
a já jsem si myslela (podle reakcí okolí), že mám široko daleko nejhubenější dítě :wink: .
Barča váží něco k 9kg a je jí 16 měsíců. Jí moc pěkně a taky lítá. Zase třeba budou mít pěknou postavu i v dospělosti (a když jí budu fandit, tr¨řeba i v pubertě) :D .
Já jsem byla taky strašně dlouho prťavec a dohnala jsem to až právě kolem 13 - 15 let. A je ze mě „normální“ :lol: ženská.
Druhá dcera má už ve 3m 6kg, tak počítám, že ji do půl roku dožene a pak možná přeroste........... 8)

Prostě jsou každá svá.

Zatím, Bubu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.1.06 11:51

JHIHKN

• Nahlásit
  • Citovat
173
21.1.06 13:57

Ahojky.

Taky mám drobnější dcerku. Porodní váha byla 2,45kg a délka 49 cm.

Koukala jsem do očkováku a v 18m měla rovných 10kg a 80 cm takže taky drobeček. Kolik měla ve 2 letech si bohužel nepamatuju, to nás nevážili, jdeme až na 3letou prohlídku. Je ale drobná a navíc ona jí jako vrabeček. Dá si tak 5-6 lžič a řekne mi ať to sním já :? a já s tím nic nenadělám, bohužel :?, navíc ji musím pořád připomínat,že má kousat, vždycky se nějak zasekne a nekouše.

Teď má 2roky a 3 měsíce a má 12kg, což nevím kde při jejích maličkatých porcích nabrala.Takže to že přibírá mě uklidňuje v tom, že ji zřejmě i to maličko stačí.

Netrap se tím, buď ráda, že je dcera ZDRAVÁ, vždyť to je to nejdůležitější a pokud to nedožene teď tak v pubertě určitě jo !!!

pa, Alusha

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
21.1.06 14:27

Ahojky ..tak já se přidávám také k maminkám co má dítě drobečka. Malá se narodila měla 2700g a 46cm, na roční prohlídce jsme měli 8460 a 68 cm… takže ona je hlavně malá…a tak nevypadá tak hubená… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
918
21.1.06 14:59

Moje dcera měla porodní váhu 3750 g, v roce okolo 2 kg, a teď ve dvaapůl letech má 10 až 11 kg :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
21.1.06 15:22

ahoj

:D Ahoj maminko, také si myslím, že Tvoje zlatíčko je na tom dobře. Mám kamarádku, která má hločičku a ve dvou letech vážila necelých 10kg. Je hodně droboučká a dětská doktorka pořád její mamce říkala, že je podvýživená, ale ona prostě jen málo papala a byla do roku a půl kojena. Je to krásná a zdravá holčička a myslím, že až víc povyroste, trošku se to změní......Teď je malé 2 a půl a váží 11kg..... tak se netrap, určitě to někdy malinko dožene… pa pa Janina a Tomášek (14m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
21.1.06 20:28

Ahoj, taky se přidáme do spolku drobínků - Aninka má něco malilinko přes 10 Kg, a to měla porodní váhu 3 240 g, což je myslím docela průměr. Papá opravdu hodně, řekla bych, že „žere“ celý den, ale prostě nepříbírá. Náš pediatr říká, že to ničemu nevadí, vyvíjí se normálně, je to veselé a chytré dítko, jen prostě nemě faldíky. Pokud je jinak všechno ok, tak si s tim hlavu nedělej.
Petra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
21.1.06 20:42

Jen tak pro odlehčení dodám, že mít drobounké dítě má výhodu - ostatní si myslí, že je mladší než ve skutečnosti je = je DĚSNĚ ŠIKOVNÉ „na svůj věk“ :-) My zas měli obříka, vlasatce, od 4m zubatce, který když nám bylo tak 8m, každý si myslel, že máme roční, ale zaostalejší dítě… :-)
Takže mít obříka, o kterém si okolí myslí, že je retarda, protože „v roce“ ještě nechodí, není taky nic moc :-)

Nyní je to obřík vážící něco mezi 12 a 13 kg.. já a manžel jsme vysocí, tak si snad říkáme, že je to OK a nebude to další dítko zralé na reklamu pro Michelin :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama