chodíte někdo plavat sám s batoletem?

6429
20.1.06 21:19

chodíte někdo plavat sám s batoletem?

Ahoj,

napiště mi sím vaše zkušenosti s plaváním batolat bez instruktorky plavání = v době, kdy je koupaliště otevřeno veřejnosti…

Uvažuji o tom, že bychom to s Eliškou zkusili…

Díky,

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1128
20.1.06 21:31

Ahoj my jezdíme o víkendu do Neratovic, je tam dětský bazén, chodíme i do vířivky. Sice to tam v šatnách není přizpůsobený pro malý děti, je to zkrátka klasickej plavečák, ale v pohodě se to tam dá zvládnout. Jo a v létě jsme byli v aquaparku v Kladně. Takže bych se toho být tebou nebála. Lenka a Péťa (22m)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
20.1.06 21:43

Já bych teda taky s Ondrou ráda šla sama, ale ono je asi velký rozdíl, když to dítě ještě nechodí (Ondrášek a předpokládám že Eliška taky ne..) Ve 22 měsících už je to asi o něčem jiném??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19560
20.1.06 21:52

AHOJ,

my uz jsme taky nekolikrat byli plavat i s tatkou. Chodime ale do stejneho bazenu jako chodime na kojenecke plavco, jen v hodinach pro verejnost. Jsou tam stejne hracky jako o plavcu(jen je jich o neco mene) a v bazenku jsme sami. Jedinou nevyhodu vidim v satnach, musime klasickymi a ty nejsou pro takhle male deti vybavene, pujci nam jen podlozku na prebalovani. Da se to ale v pohode zvladnout, dokonce bych videla jako vyhodu, kdyz ti dite moc nezdrha :wink:

Mroe

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
20.1.06 22:34

Ahoj,
taky jsem už několikrát byla s malou plavat. Je chodící a dá se to zvládnout, sice je lepší když s tebou někdo jde a pomáhá při převlíkání. Je to pohodlnější, ale dá se to zvládnout ikdyž jdeš sama, jen to zabere víc času :lol:
A vířivka se nám taky moc líbí.
Poprvé jsem měla také strach, jak to zvládnu. Jde o to poprvé a když zjištíš, jak to chodí, jde to bez problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ET
87
20.1.06 22:36

ahoj, my chodíme na plavání kojenců, tam je to tomu přizpůsobené (přebalováky, gauč, kde si mohou hrát, hračky, protiskluzy ve sprchách) a pak ještě o víkendu do normálního bazénu: tady je to o dost horší-malá už sama chodí, ale všude kde je dlažba jí to příšerně klouže, takže jí ani na chvíli nesmím pustit ruku, ve sprše si ji po:,–(ím, umeju sebe, teprve pak jí sundám plavečky a umeju ji (naštěstí sedí a neutíká mi..), pak se osušíme, u skříněk je to krize, to chce utíkat, musím rychle oblíct sebe a pak ji.. ale moc se jí tam líbí-voda je sice studenější než v „kojeneckém“ bazénku, takže nevydrží tak dlouho, ale zase je tam živějc, víc lidí, tak je pozoruje, jezdí na skluzavce (po:,–(ím ji na konec a pak si ji chytím). Výhoda je, že mám z toho kojen. plavča nacvičené pohyby, takže si hrajeme stejné hry, říkáme básničky.. ale je to náročnější, opravdu to tam dětem není přizpůsobené a musím ji pořád hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
21.1.06 06:59

Ahoj, my máme za sebou právě 13 lekcí plavání, ale rozhodla jsem se zimní kurs neprodlužovat a do jara chodit s malou jen sama.
Právě že už člověk něco ví, ale dělal by jen to, co ji baví a to, co ji nebaví pomalejším tempem než na kursu, protože ten včerejší mi celý skoro profňukala… Prostě ležení na zádech v kombinaci s plavací tetou, které se již bojí, mi přijde ne jako ideální stav.. :-) Takže bych to vzala pomalejší formou, zábavnější, levnější… :-)
V Radlicích, kam se chystáme to zkusit, není voda chlorovaná, tak by to i na to potápění mohlo být fajn. S tím nemá problémy, neplaká, tak bychom se tam mohly rozvíjet dál bez problémů…
Ve spráchách a šatnách to už tedy známe, šlo mi o to, jak je veřejnost ohleduplná k miminům tam, kde není dětský bazén, tuším, že v Radlicích je jen jeden, kde na konci je 0.9m, takže OK, ale co ti lidi, co tam budou.. že… aby mne někdo neskočil na záda a nepotopil nás apod…
Jinak Eliška běhá jak o život, v tomj problém nevidím :-)
E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
21.1.06 07:14

Efi, jestli se chystáš do bazénu kde je i dětský bazén a navíc to tam znáš tak bych to fakt zkusila. Co chodíme my tak do toho dětskýho bazénu dospělí bez dětí nechodí, takže je to v pohodě a nemám strach, že by tam na mě někdo skočil. Lenka a Péťa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1535
21.1.06 07:39

Ahoj,

já chodím s malým a s taťkou od jeho 5-ti měsíců a pohoda. Kurzy jsem znala (co a jak s mimi vyvádět) od kamarádky- chodila jsem ještě před otěhotněním s ní a jejím mimi pravidelně, tak jsem se na to vrhla sama.
U nás na aquadromu je v šatnách i přebalovák, což mi fakt přijde pohodlné, když ještě nechodíme. Malý je zvyklý na chladnější vodu - chodíme do bazénu „pro velké“, než jdeme domů, dřepnem si do výřivky, abychom se ohřáli a je nám dobře :D Nebála bych se toho…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
21.1.06 09:24

s Bárou jsme poprvé ve veřejném bazénu byli v Aquaparku ve Špindlu, když bylo Báře 11měsíců a pár dní. Většinou s ní teda byl manža ve Whirpoolce (tam jim bylo oběma fajn - hlavně taťkovi teplo) nebo v dětském brouzdališti se klouzali. Uvažovala jsem o žlutém tobogánu, ten jel velmi pomaličku, nakonec jsme to odložili radši.
Podruhé jsme byli, když nám bylo asi 13-14měsíců v Kladně a šli jsme i do velkýho bazénu a v pohodě. Malá to snesla, jen se hůř pracuje v šatně právě díky tomu, že atm není místo na oblékání děti, takže na tý pidilavičce zvládnout sebe i dítě, který utíká, je mírně náročný a trvá to krapet dýl. Voda v pohodě, potápění v pohodě.
Ohleduplnost lidí ti nikdo nezaručí. Musíš si to hlídat sama. Dospělí se dělí většinou (z naší zkušenosti) na dvě skupiny: jedna, která na tebe kouká, co to tomu nebohýmu dítěti děláš (nedejbože, že ho topíš:))) a druhá, která naopak na to kouká se zájmem (pořád na to často lidi nejsou zvyklí). Děti, to je jiná kapitola. Ty si hlídat, pokud v okolí jsou, musíš. Protože často něco udělaj i bez rozmyslu, v nadšení z blbin (včetně puberťáků) a skáčou do vody často vedle nás. Takže to chce víc než očekávat ohleduplnost od ostatních velkou svoji obezřetnost a bude to v pohodě:)
Gabča a Bára

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
493
21.1.06 09:53
Efina píše:
Jinak Eliška běhá jak o život, v tomj problém nevidím :-)
E.

Omlouvám se, nějak jsem zaměnila 8 za 0 a myslela jsem, že je jen desetiměsíční.. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
227
21.1.06 11:24

Holky a kam se da chodit s 14 mesicnim prckem v Praze plavat pro verejnost, aby to byl ale bazen pro prtata? My jsme chodili na plavani, ale ted uz dal nechci chodit organizovane a zasla bych obcas sama. Mroe kam chodite vy? Romca a David

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama