2. screening - pronatal

10
25.6.21 22:58

2. screening- pronatal

Dobrý den,
byla jsem na 1. screeningu v pronatalu, po vyšetření jsem podstoupila test prenascan, protože mi vyšel DS 1:414. Naštěstí, test prokázal, že dítě je zdravé. Teď jsem v 19 TT a na druhý screening (placený) jsem se tedy už neobjednávala, jsem jen „normálně“ objednaná ke své Mudr. Nevadí to?
Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
823
25.6.21 23:07

Vadi. Test z krve nevynahradi vysetreni organovych zmen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
25.6.21 23:09

2. screening je ten nejdůležitější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2372
25.6.21 23:22

Být tebou se objednám na 2 screen je celkem důležitý neznamená že první máš ok že druhý bude taky… 🤦🏻‍♀️Platila jsem si oba a nelituji i kdyby to stako 10tis. Šla bych 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10
25.6.21 23:23

Jsem pouze objednaná ke své Mudr na velky UT v 21 TT.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2372
25.6.21 23:26

Jo ale tam nic moc nezjistí pokud ten ult nemá kvalitní… Radši bych se objednala tam. Kde tomu rozumí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3487
25.6.21 23:29

@pavlaaa25 záleží jak dobrý UTZ tvoje dr má a jak moc zdatná je v odhalování VVV. Já byla vždycky na všech v Prenatalu, plus trisomy test v druhým těhotenství. Příští týden mě čeká 3. screening, sám dr mi říkal že by mi ho mohl udělat na pojišťovnu, ale že doporučuje si to zaplatit v Prenatalu, že on to tak dobře neudělá :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1414
25.6.21 23:56

Tak jestli to nevadí tobě…
Já teda chtěla vědět jestli náhodou to malý nemá nějaký roštěp, nebo srdeční vadu a dobře se mu vyvíjí mozek, jen abys pak nebyla překvapená, když ta možnost je, přijde mi jako blbost to odmítat :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
327
26.6.21 07:00

Pro srovnání - u prvního těhu mi dělal 2.screening můj gynekolog - trvalo to 3 minuty? Absolutně tam nemohl nic vidět, v podstatě to dítě jen přeměřil.
U druhého těhu - 2.screening v Pronatalu - minimálně 30 minut, detailní kontrola srdíčka, mozku, páteře, končetin a všech orgánů. Sice placené, ale za ten klid to stojí.
Neříkám, že někteří gynekologové toto vyšetření nedělají kvalitněji než ten můj, ale s jistotou lze říct, že to u normálního gynekologa nebude tak poctivé a detailní a na tak dobrých přístrojích jako ve specializovaném centru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat