20 měsíců - Nechce chodit samo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
láďa
Kecalka 113 příspěvků 02.04.09 15:33
20 měsíců - Nechce chodit samo

Ahoj,

můžete mi prosím někdo poradit. Filípkovi bude tento měsíc 21 měsíců a nechce chodit sám. Lezl asi od 6měs., v postýlce sám stál asi kolem 10měs a pak první krůčky za ruce a to mu vlastně vydrželo až do teď.
Vlastně stát samostatně ani sám neumí. Zkoušeli jsme si ho mězi sebou pouštět, to udělá 3-4 kroky, ale hned křičí Bác.
Vloni v létě, když lezl, tak upadl a uštípl si 3 zuby :(
Už jsme navštívili i neurologa a ten nic neobjevil, máme přijít v červnu na kontrolu. Může se jednat o trauma z toho pádu.

Nemáte někdo podobné zkušenosti nebo nějaký trik jak začít chodit.
My už jsme z toho nešťastní

Reakce:
Aghata
Ukecaná baba ;) 1101 příspěvků 02.04.09 16:23

Ahoj Láďo,
u nás to probíhalo tak, že malej chtěl chodit za ruce, když ještě nebyl schopen stát samostatně v prostoru, vehementně se o to dral, já z toho měla psychotrauma, že mu zakládám na zničenou páteř do budoucna - a to trvalo asi tři týdny.

No a potom jsem ho prostě jednou doma postavila doprostřed pokoje, odskákala dva metry od něj, on stál, valil oči a já naproti němu na bobku zvedala ruce do výšky a vykřikovala „stojí, stojí lípa v širém poli“ jako cvok. On kulil oči a držel - asi překvapením - ve stoje. A potom jsem natáhla ruce směrem k němu a on se rozeběhl, dva tři kroky a svalil se mi do náruče.

Asi po čtyřech dnech se ode mne odpoutal venku a začal chodit.

Takže moje rada je: vymyslet nějakou blbinku, kterou ho rozptýlíte a on se rozejde jakoby omylem :) Jestli je jediným problémem, že se bojí, tak by to mohlo zabrat.

Katcha
Ukecaná baba ;) 2249 příspěvků 02.04.09 16:45

Ahoj,
dejte mu něco do obou ručiček, bude mít pocit, že se drží a nebude se bát. Ideální jsou mobily, ovladače - „podej tatínkovi (mamince)“ :wink: Nebo samozřejmě hračky, nejlepší něco, o co se neuhodí při případném pádu, ale stejně budete stát u něj a chytíte ho pokud by padal. Prostě jde o to jen překonat strach ze samostatnosti pokud je v tom ten problém.
 Katka

stazka
Kelišová 5515 příspěvků 02.04.09 19:06

Jestli aspon sam stoji, zkuste nalakat na jidlo (pokud je „jedlej“ :lol: ). U nas zabralo vyborne! :oops: :lol: :lol:

leila
Neúnavná pisatelka 16742 příspěvků 02.04.09 19:53

Naše holčička taky byla hodně opatrná. Ale ta pozdě i seděla, lezla až v 10,5 měs a postavila se týdn před rokem. Chodit začala v 16m a to ještě když jsme cvičili vojtu kam nás poslala pediatrička. U ní to taky bylo hodně o strachu, do teď je hodně opatrná. A myslím že i u tvého chlapečka to souvisí s tím pádem. Nalákala sjem jí stejně jako holky přede mnou na jídlo a na to že jsem si stoupla malinkej kousek od ní, tka tři, čtyři kroky a ´volala a dělala blbiny a ona šla a pak se pustila na delší kousek a delší a pak už prostě chodila :lol:

Haidule
Zasloužilá kecalka 764 příspěvků 02.04.09 21:17

uprimne nevim jak to ty deticky maji do kdy by asi tak mely zacit chodit samy.....kazde ditko je jine ale do urciteho veku tam je samozrejmne nejaky limit moznosti neresit dany problem…asi bych se optala pediatricky co si o tom mysli a i jeste nekoho jineho nejakeho odbornika at nemas ciste nazor jen jednoho cloveka

Jinak co choditko???Tam je vlastne jakoby sam a presto ma oporu,myslim ze mu chybi trocha sebevedomi dle toho co pises…pak taky jeste nalakat na neco uzasneho,dobrou­ckeho,oblibene­ho aby mel na ocich jen TU vec…a ne to ze ho drzis drzis a najednou ho nikdo nedrzi…Ale to choditko bych zkusila,treba i takove to interaktivni jak tlaci pred sebou,dost to drzi stabilitu ze se ditko muze pevne opirat

http://www.mimibazar.cz/foto.php?…

Danylea
Ukecaná baba ;) 1852 příspěvků 02.04.09 21:39

Ahoj, ja si myslim ze je to fakt psych. razu. Maminka meho expritele mi vypravela, ze zacal chodit uz v deviti mesicich, ale kolem roka pry skarede upadl a poradne si nabil a pak uz se bal, a zacal znovu chodit az po roce a pul… Co bych poradila, no asi co nejvice motivovat, lakat ho na hracku a tak, aby na to, ze jde sam, treba jakoby zapomnel :D Pak to zjisti a uvidi, ze mu to jde, a nebude uz se tolik bat… :)

Hodne stesti !

láďa
Kecalka 113 příspěvků 02.04.09 22:23

Ahojky,

děkuji všem za rady :)
Hned zítra vyzkouším a určitě napíši až se dostaví pokrok :lol:

BohunkaP
Extra třída :D 14969 příspěvků 03.04.09 12:43

No, já sama o sobě vím od maminky, že chodit jsem začala až ve dvou letech, ale samo stát ve 20 měsících by dítě podle mne mělo umět… Já osobně bych si asi pro vlastní jistotu zavolala ještě k jinému neurologovi, případně přímo na dětskou rehabilitaci - za optání člověk nic nedá…

Bohunka ______________
Helenka, 21 měs.

majky
Povídálka 18 příspěvků 05.04.09 16:44
majky

Ahojky, my máme podobný problém. Náš syn začal chodit před měsícem, kdy mu bylo 21 měsíců, ale chodit od něčeho k něčemu. Bojí se jít sám delší trasy - třeba přes celý obývák do kuchyně. On to dělá tak, že přejde obývák ke dveřím, tam se na chvíli zastaví a pak se zase vypraví přes chodbu do kuchyně, kde se zastaví u židle. V prostoru sám stojí, ale neumí se sám v prostoru postavit, zkouší to, ale upadne, takže si stoupá třeba u židle, stolu a tak. Musím ale ještě napsat, že jsme byli se synem taky na neurologii, protože zjistili, že má na mozku cystu (což by prý ale nemělo vadit) a řekli nám, že má pomalejší vývoj motoriky, ale po psychické stránce by měl být vpořádku. Chodítko jsme měli od té doby, co se sám postavil a chodil kolem nábytku, což bylo od 14.měsíce, ale v 16.měsíci jsme ho do toho už dávat nemohli, protože bylo nebezpečí, že z toho vypadne, když se naklonil, už to pro něj bylo zkrátka malý.Taky chce často chodit za ruku, ale když vidí, že mu tu ruku prostě nepodáme a říkáme mu, že máma i táta taky chodí sami, tak už kolikrát přešel sám celý byt, ale to je třeba jednou za den, jinak chodí od něčeho k něčemu, jak už jsem psala.Chybí mu zkrátka ta odvaha, bojí se, že spadne. My jsme ale každopádně rádi, že chodí a věřím, že to nebude trvat dlouho a rozchodí se úplně a už nebude chtít podat ruku.

láďa
Kecalka 113 příspěvků 07.06.09 14:41

Ahoj holky,

tak už to konečně přišlo :D Malý se asi před měsícem sám pustil, když jsme byli na hřišti a viděl tam asi roční holčičku…asi se zamiloval…a když se mu říkalo, že také chodí sama, pustil se a následoval ji. Sice to bylo jen pár krůčků, ale my byli moc šťastní, že překonal ten svůj strach.

Pak už to chtělo jen trénik. Koncem května, zrovna na svůj svátek, se úplně sám od sebe pustil a šel.
Dnes už bez problémů sám chodí a myslím, že i on vidí jaké to má velké výhody, že to jde i bez mámy.

Byli jsme na kontrole u neurologa a ten řekl, že je Filip o cca 6měsíců s motorikou pozadu. Ale já věřím, že to brzy dožene

Takže všech maminkám, které mají stejný problém vzkazuji, nebojte se, chte to jen trpělivost a čas, každé dítě je jiné a hoďte za hlavu tabulky a vše co mají lékaři a odborníci zprůměrováno.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >