22 a nemám řidičák, úzkosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 20:10
22 a nemám řidičák, úzkosti

Ahoj, chtěla bych se objektivně zeptat na názor. Je mi 22 a ještě jsem nebyla v autoškole. Mám za sebou úspěšně VŠ studium, pokračuju dal, k tomu práci ale z domu. Ale k autoškole jsem se ještě nedostala, resp. se tomu vyhýbám. Všude jsem se naučila jezdit busem, vlakem. Vím, že až třeba budou děti, bude potřeba, ale problém je ve mně..
Uz 2 roky se snažím zvladat hlavně terapiemi úzkosti a panicke ataky a na řidičák se prostě necítím. Jsem až moc zodpovědná. Kolikrát mám úzkost, záchvat jen sedím v autobuse a prostě si říkám, že mi to za to nestojí, abych na silnici pak v autě bláznila a někoho neohrozovala. Jde taky o to, že se všichni okolo už ptají, tlačí na mě a já jsem z toho na prášky. Rodiče neví, že úzkosti mám.
Je podle to podle vás zodpovědne nebo se mam prostě seknout a zkusit to?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 11.07.19 20:12

Ne, každý prostě řídit nemůže. A je fajn, když si to přizná.

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 11.07.19 20:13

Tak mít řidičák není žádná povinnost.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.07.19 20:14
@pikola píše:
Tak mít řidičák není žádná povinnost.

Jo to není, ale na posledním pohovoru na mě skoro kriceli, že by je nenapadlo, že v dnešní době někdo nebude mít řidičák. To samé moje okoli, i když už bydlím sama, mamka mě tam chce bez souhlasu přihlásit…

fera21
Kecalka 301 příspěvků 11.07.19 20:16

Podívej, zkusit to samozřejmě můžeš. Buď si ověříš to, co se domníváš, tedy, že nejsi schopná řídit a nebo zjistíš, že to není taková tragédie a že se chováš jako běžný začátečník, který si jenom nevěřil. Je potřeba ale najít autoškolu s trpělivým zkušeným instruktorem a takovou, kde by ti v případě tvého předčasnýho dobrovolnýho ukončení, vrátili nevyužitou část peněz. Ale jinak souhlasím s tím, že ne každej patří za volant a řidičák je jenom velká výhoda, nikoliv povinnost.

Verun83
Extra třída :D 10144 příspěvků 11.07.19 20:16

Jestli se necitis, tak se nenut. To nema smysl. A lidem, co te tlaci do ridicaku, bych proste rekla, ze ridicak nechces!

pikola
Generální žvanilka 21419 příspěvků 1 inzerát 11.07.19 20:19
@Anonymní píše:
Jo to není, ale na posledním pohovoru na mě skoro kriceli, že by je nenapadlo, že v dnešní době někdo nebude mít řidičák. To samé moje okoli, i když už bydlím sama, mamka mě tam chce bez souhlasu přihlásit…

A maminka to i zaplatí? :P

Filanda
Závislačka 4579 příspěvků 11.07.19 20:20

Já dodělala řidičák loni, ve 32 letech. V okolí mám poměrně dost lidí, kteří řidičák vůbec nemají a je jim přes 30 let. Takže tvůj zážitek z pohovoru nechápu. Opravdu to není samozřejmost. Ono například v Praze ho nepotřebuješ, protože je mnohem jednodušší jezdit MHD. A popravdě pokud nebudeš pravidelně jezdit nebude ti řidičák k ničemu. V autoškole se řídit nenaučíš, je to o praxi. Já pořád hodně bojuju, protože mám málo možností řídit. Rozhodli jsme to vyřešit tak, že jsme koupili před měsícem druhé auto (rodinným jezdí manžel každý den do práce, protože to jinak nejde).

smutny klaun2
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 11.07.19 20:20
@Anonymní píše:
Jo to není, ale na posledním pohovoruna mě skoro kriceli, že by je nenapadlo, že v dnešní době někdo nebude mít řidičák. To samé moje okoli, i když už bydlím sama, mamka mě tam chce bez souhlasu přihlásit…

Nenech se do ničeho nutit a upozorni všechny okolo, hlavně takhle netaktní blbce, že je to výhradně Tvá věc, kdy budeš mít papíry na Boeing 747 nebo kdy budeš moci řídit Fabii. A maminku upozorni, že jsi dospělá a že Ty sama nejlépe víš, kdy na to dozrál čas.

Betyssek
Kecalka 162 příspěvků 11.07.19 20:20

Ja ridicak mam, a neridim a ridit nebudu. Mam z toho to co ty, takze si s tim nelam hlavu (ridicak jsem delala na 3× a dali mi ho asi ze soucitu nebo co). Uz autoskolu jsem absolvovala s velkými psychosomatickymi problemy. A mam dite a vis co? I mhd jezdíme vsude mozne, i delsi trasy, a je to v pohode. Takze klidek :kytka:

Jana206
Nadpozemská drbna 27870 příspěvků 11.07.19 20:22

Nemám řidičák a ani ho neplanuji. Mám z řízení respekt, necítím se na to. Bydlíme v místě, kde řidičák nepotrebuji. S dětmi ráda cestuji vlakem.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2462 příspěvků 11.07.19 20:27

Opravdu nemusí mít každý řidičák. Celé dětství jsem prožila v rodině bez auta (oba rodiče VŠ, žádné sociální případy), sama řidičák taky nemám a se zaměstnáním problém není, mám dostatečně vysokou kvalifikaci v mém oboru.
Také už jsem bohužel přišla o několik svých blízkých, i v rodině, vinou dopravních nehod, takže si myslím, že čím více se v životě bez ježdění autem obejdu, tím lépe…

Pokud neustále někoho v okolí neotravuješ, že potřebuješ někam odvézt a něco přivézt, nemají nejmenší nárok na tebe naléhat.

Tazvesnice
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 11.07.19 20:31

Tak ono jedna vec je, ze ridicak ma spousta blbcu, kteri ho maji koupeny a druha vec je, ze i kdyz ho mas, tak to neznamena, ze budes ridit :nevim: sestra ma ridicak cca sedm let a nejezdi, ja ho mam asi tri a pul roku a jezdim skoro kazdy den..

mroe
Neúnavná pisatelka 15734 příspěvků 11.07.19 20:32

Mam v okoli asi 3 zeny, vsechny VS, v mem veku, ktere ridicak nemaji. Pak znam nekolik dalsich, starsich…Ja ho mam a ridim dost malo, jen svoje trasy, radsi jezdim v klidu busem, mhd, vlakem. Ve meste to neni problem. Jinde bych se asi kousla, mimo velka mesta je to prece jen dost omezujici.

Haleyy
Kecalka 109 příspěvků 11.07.19 20:40

Já řidičák mám a stejně nejezdím. Delala jsem si jej ve 26 letech a možná to byla chyba, možná jsem si jej měla udělat dřív, to bych se podle mě tak nebála. Teď si uvědomuji co vše se může na cestě stát a mám strach řídit. Jsem taky taková úzkostná, navíc hrozný stresor a nepozorná. Podle mě takový člověk jako já nemá za volantem co dělat. Ale reknu ti, ty tlaky okolí jsou děsné, přítel mi to, že neřídím pořád vyčítá, cestu na dovolenou musí odridit sám, nikdy si nikde nemůže dát ani pivo. Navíc rodiče do mě ryjou..je mi to všechno líto, ale nechci ohrožovat svým strachem ostatní :(

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama