22mesíční dítě a blinkání v autě

130
18.3.21 07:59

22mesíční dítě a blinkání v autě

Ahojte maminky, mám dotaz a prosím o radu, zda třeba nemáte podobné zkušenosti. Máme doma skoro dvouletého chlapečka a poslední cca 4měsíce blinká v autě. Ale pouze když je to delší trasa nad 50km. Většinou když jedu k našim, je to hodina a půl, tak to blinká jak při cestě tam, tak i při cestě zpátky, která je třeba za 3dny. Nikdy to dříve nedělal právě :nevim: Zkoušela jsem jet před jídlem, po jídle a stejně vždycky něco vyblinká. A co si budeme povídat, když jsem za volantem a dítě se začne dusit, tak to není příjemná situace :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5154
18.3.21 08:01

Buď bych dala kinedryl, nebo pokud nechceš vysloveně léky dávat tak koukni na cocculine… to je homeopatik, taky pomáha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
18.3.21 08:02

Kinedryl je od dvou let, takže cocculine bych dala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3324
18.3.21 08:02

To je docela dlouha cesta, nemůžou rodiče přijet za tebou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
18.3.21 08:06

Ahojky :mavam: náš syn na to taky začal trpět a přitom z ničeho nic.
Proto mu před cestou dáváme už něco lehčího ( když má hlad ). Jinak se snažím mu dávat jídlo třeba 2 hodiny před cestou a když má hlad tak třeba suchary. A hodně nám pomohly žvýkačky a nebo cucat bonbóny. A ještě - antimetil. Já se teda lékům bránila jenže potom co nám fakt několikrát za sebou poblil celý auto a pak už říkal že autem jezdit nechce… Jsme mu ho prostě dali. Jinak ten antimetil je prý lepší než kynedryl. A je dobrý i pro dospělé na kocovinu :D jo a prý se dělá ještě špatně když Za jízdy kouká to dítě do mobilu. Prej když pak zvedne tu hlavu tak se pozvrací. Ale ten antimetil mu dej. Protože pak vám nebude chtít jezdit autem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16246
18.3.21 08:07

Načti si něco o dětské kinetóze a netrap ho, pokud to není bezpodmínečně nutné. Pokud už musíte jet tak daleko, tak zkuste zázvorová lízátka, po každé půl hodině udělejte pauzu s procházkou na vzduchu, nebo zkus jezdit v době, kdy spí. Děti z toho většinou vyrostou, ale někteří až v pubertě no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
18.3.21 08:13
@Terte píše:
Ahojky :mavam: náš syn na to taky začal trpět a přitom z ničeho nic.
Proto mu před cestou dáváme už něco lehčího ( když má hlad ). Jinak se snažím mu dávat jídlo třeba 2 hodiny před cestou a když má hlad tak třeba suchary. A hodně nám pomohly žvýkačky a nebo cucat bonbóny. A ještě - antimetil. Já se teda lékům bránila jenže potom co nám fakt několikrát za sebou poblil celý auto a pak už říkal že autem jezdit nechce… Jsme mu ho prostě dali. Jinak ten antimetil je prý lepší než kynedryl. A je dobrý i pro dospělé na kocovinu :D jo a prý se dělá ještě špatně když Za jízdy kouká to dítě do mobilu. Prej když pak zvedne tu hlavu tak se pozvrací. Ale ten antimetil mu dej. Protože pak vám nebude chtít jezdit autem.

Antimentil píšou od tří let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16246
18.3.21 08:13
@Veru1987 píše:
Antimentil píšou od tří let.

Ano. A hlavně je to v podstatě jen zázvor. To už jsou lepší ta zázvorová lízátka/bombony, protože ty to dítě navíc zaměstnají 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7839
18.3.21 08:15

Dej do okna plinku ať nevidí ven a ideálně vozit ještě proti směru jízdy. V roce a půl jsem dávala čtvrtku kinedrilu, řekla mi to doktorka, že klidně můžu. Koupila jsem i nějaký lizatka, ale nevyzkoušeli sme, protože dcera najednou zvracet přestala. Ale když jedeme někam ráno a málo se nasnida tam ji je špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5154
18.3.21 08:17
@unuděná píše:
Ano. A hlavně je to v podstatě jen zázvor. To už jsou lepší ta zázvorová lízátka/bombony, protože ty to dítě navíc zaměstnají 8)

Já bych osobně dala čtvrtku kinedrylu, je od dvou let ale dva měšíce roli nehrajou. A vím že dítě bude klidné a v pohodě. Spíše ho to ještě uspí :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
18.3.21 08:19

Plenu do okna. To nám pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53057
18.3.21 08:47

Máme to podobné, i když moje dítě zvrací i na kilometrové trase, když jsou nepříznivé okolnosti. Vyzkoušeli jsme všecky zaručené triky a nic. Na homeopatika nejsem, ale tak v zoufalství jsem koupila Cocculine a bylo to o fous lepší. Naštěstí nejezdíme moc často. Od dvou let dávám čtvrtku Kinedrylu a snad dobrý zatím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14740
18.3.21 08:53

Já bych se kynedrilu vůbec nebála a dala ho. Dceři se začalo dělat zle v autě cca ve 4 letech a drží ji to stále. Je jí 14. Dálnice jí nevadí, vadí jí okrsky. Taky nemůže koukat do mobilu a jízda v protisměru je totální tabu. Ale naštěstí zvrací minimálně, vždy stavíme a děláme pauzy v okamžiku, kdy ji je zle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30605
18.3.21 08:56
@lolaOV píše:
Ahojte maminky, mám dotaz a prosím o radu, zda třeba nemáte podobné zkušenosti. Máme doma skoro dvouletého chlapečka a poslední cca 4měsíce blinká v autě. Ale pouze když je to delší trasa nad 50km. Většinou když jedu k našim, je to hodina a půl, tak to blinká jak při cestě tam, tak i při cestě zpátky, která je třeba za 3dny. Nikdy to dříve nedělal právě :nevim: Zkoušela jsem jet před jídlem, po jídle a stejně vždycky něco vyblinká. A co si budeme povídat, když jsem za volantem a dítě se začne dusit, tak to není příjemná situace :(

Naše dítě to má i skoro v sedmi letech. Nejezdí úplně hladový, nesmí být přetopeno, sleduje jízdu - hádá značky. A nejlépe je, když usne. Já blila taky. I teď po 40 je mi zle v busu, když se začtu a nekoukám rovně před sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63124
18.3.21 09:34

@lolaOV dej mu kynedril a přestane to být pro i a utrpení. Jsou prostě děti, co to takhle mají. Sama mám blici prostřední, kynedril to jistí doteď, bude mu 7. Jinak kynedril se může o chlup dřív, ne moc často.. U nás nic jiného nefungovalo.. A rozhodně před cestou nedávej mléčné výrobky atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat