22měsíců a nočník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 17:45
22měsíců a nočník

Ahoj maminky, ráda bych znala váš názor. Máme 22měs. a učíme se na nočník cca týden. Není to žádná sláva, což jsem ani neočekávala a chápu, že se to nenaučí za den. Někdo ano, my ne.-)
Můj dotaz je jestli v tom mám pokračovat, když syna dávám na nočník a začíná brečet, není to vztek, je to prostě pláč…po spaní si nechce nechat sundat plinku a natahuje na pláč. Nemluví moc, má zatím svoji řeč, jinak chápe co po něm chci-všeobecně, takže rozumí. Dokonce i ukáže kam se dělá aa lulu avšak aa a lulu je ve slipech..Nechci ho mordovat večnýma otázkama jestli se mu nechce čurat, ani tlačit na pilu ani na druhou stranu nechat čůrat do plinek do aleluja..Takže moje otázka zní jestli za těchto okolností vydržet i když brečí sotva vidí nočník anebo dát pauzu a zkusit znova..za týden, dva..nevím..
Jinak když se povedlo do nočníku, tak radost byla veliká.
Prosím o rady nebo názory ne typu chytrolínů, jak pozdě začínáme anebo to moje děti za den vše uměli apod. Nemyslím to ve zlém, ale ráda si přečtu názory na dané téma. Moc díky :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 28573 příspěvků 02.09.19 17:56

Nechala bych toho a zkusila znovu za 14 dní. Já jsem měla bez plen holky právě okolo tohoto věku, syna později, az po druhých narozeninách. Měla jsem ale vzdy metodu vyzkouset a když to neslo, prestat. A potom to šlo opravdu ze dne na den, bez nervů, stresu a pocuraneho vseho doma.

Mia25
Kecalka 464 příspěvků 02.09.19 17:56

Za mě dát pauzu a zkusit za týden… Každé dítě k tomu musí dospět a neboj, do puberty nosit pliny nebude :lol:

Smothi
Stálice 76 příspěvků 02.09.19 17:59

@FoxyFoxx ahoj, taky jsem syna posazovala na nočník od 2 let, věděl co a jak, ale hold k tomu ještě nedozral. Stejně šel pak raději někam za roh, aby měl na to klid a šup do kalhot. Takže jsem ho nechala a zkusila to za měsíc a půl, nic, tak další pauza a teprve až v 2,5 si začal říkat a to ne na nočník ale rovnou na záchod s malým prkýnkem, protože ho bavilo splachovat záchod :lol:. Dej mu čas a zkuste zas za nějakou dobu, on na to přijde :kytka:.

FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 18:01

Právě nejsem typ který srovnává nebo je na nervy, když sousedovic Ferda umí to a táhle to a my třeba ne. Proto se ptám a za mě jsem si taky říkala že dám asi pauzu, ale radši si počtu vaše příspěvky. Je fakt že všude všechno taky není žádná hitparáda, ale chápu že to k tomu patří.2roky máme v půlce října, tak pořád i ted nějak doufám, že se to podaří. Ale on když se počůrá do slipků, tak to nějak neřeší, rostě se dívá a jede se dál 8o

Uživatel je onlinestinga
Echt Kelišová 8998 příspěvků 02.09.19 18:03

@FoxyFoxx já bych počkala minimálně měsíc, nočník úplně schovat, aby ho neviděl,
když pláče, tak nemá cenu ho trápit dál, mohl by si vytvořit blok
a za ten měsíc nebo víc to zkusit znova

FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 18:04

@Smothi prkýnko jsem taky pořídila, at jsem kdyžtak ready na vše :lol: ale asi mám stejný názor jako vy, dát tomu ještě chvilku a pak zase zkusit. Jinak když se zadařilo tak byl ceremoniál splchnutí bobku společně, ale sám nějak nespolupracuje :-)

FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 18:06

@stinga přesně tak. mám strach ve finále z nějakýho bloku a pak budu mít dvojí práci

Hobitka
Kelišová 5993 příspěvků 02.09.19 18:08

Ja brala plenu vsem trem detem ve 24m. Byly do tri dnu bez castejsich nehod (pak treba jeste tyden 1 denne, pote uz vyjimecne). Takze pocitam, ze byly uz na to zrale. Ja osobne nejsem zastancem vraceni se zpatky, tyhle ustupky se mi s detmi vetsinou vymstily, takze ja brala pleny ve chvili, kdy jsem byla pevne rozhodnuta, ze uz nevratim. Tezko radit, jak dlouho to zkouset. Ted je takova dobra prilezitost, ze jeste neni uplne zima. Jinak plac kvuli nocniku jsme u holek zazili taky, ta nejmladsi ted zas nechce curat nikam jinam, nez do nocniku, takze venku si nedojde, ta zas breci, kdyz ji vysazuju venku… Pokud se syn hystericky nebrani a zkousite opravdu teprv tyden, asi bych jeste tyden vydrzela.

FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 18:12

@Hobitka ven plínky dávám, protože tam je úplně jasný že když se počůrá tak on to prostě neřeší, nevadí mu že je mokrej ( taky jsem už vyzkoušela, sebou náhradní hadříky) histericky nebrečí, ale fakt tak doopravdy smutně, není to komedie, to poznám. A to nejsem žádná přecitlivělá matka :cert: chjoo furt mě to šrotuje hlavou :nevim:

FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 18:14

Řekla jsem si že pokud počkám např.14dní-měsíc, tak pak na druhý pokud s tím učením vydržím dýl nebo úplně, ale ted vydržet se mě moc ještě nezdá :roll:

alilauter
Kecalka 457 příspěvků 02.09.19 18:16

Ahoj, netlačila bych. U nás to zvládnul až daleko později. Už mi hrabalo, ale nechtěl, řval, prostě ne. Když jsem se ptala jestli to zkusíme, odpověděl neee. I jsem to konzultovala s dětskou psycholožkou, zda to mám „preslechnout“ - řekla, že určitě ne. Prostě komentovat, dneska nechceš, tak to zkusíme zítra, za pár dnů. Já obecně nenutim, nikdy se nám to nevyplatilo. Ale člověka to sejri… to chápu. Tak ať to brzy dozraje.

FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 18:20

@alilauter i já se ptala a ptala a stejně na vše bylo nee nee a za chvíli potůček přes slipky :roll: nutit nechci, to se mě ekluje a mám ozkoušený, že na něj neplatí nic " na sílu"..

FoxyFoxx
Povídálka 22 příspěvků 02.09.19 18:29

Každopádně díky za názory holky :srdce:

Uživatel je onlinewildcherry
Neúnavná pisatelka 19023 příspěvků 02.09.19 18:37

Ja mam zkusenost takovou, u obou dcer, netlacit na pilu a dite odplenkovavani pochopi. Potrebuje k tomu dozrat prirozenym postupem s dohledem samo. Hlavne kdyz mu naznacujes, ze uz je velky kluk, mluvis o tom jak pujde do skolky atd.Dva roky jsou jeste v pohode. Zbytecny se stresovat, toto jsou ty zabavny starosti nestarosti v zivote s ditetem.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama