Problém s ročním dítětem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 15:13
Problém s ročním dítětem

Ahoj maminky, už jsem fakt na dně. Mám ročního syna a krom kolebave chůze a občasné zaujetí pohádkami
je to bída… mama, táta atd… prostě nic neřekne. Je také dost urvany a uknourany. Co se hraní týká, tak největší hit jsou hračky koček nebo nějaké to smitko či varecka. Hračky ho zaujmou na chvíli a i když jsou interaktivní, tak mi přijde, že mu to nic nedává. Máme také problém s jídlem. Malej má 8 zubů, ale kousat se mu nechce. Piškot, pecivo, dětské sušenky, prostě nic z toho do ruky nechce a nebo to vezme a zahodí to. Navíc do toho i Mudr. už se podivila, že nemluví, do toho mamy kolem a děti, které jedí vše a už povídají. Proste jsou uz nekde jinde.No, přijde mi, že s klukem není něco v poradku po psychické stránce… v poslednim mesici je take hrozný vztztekli. Občas na něj musím zakricet, jinak by nebyl klid. :( uz nevim, jak ho mam zabavit, zaujmout a vůbec něco naučit, když není schopen, chvíli se uklidnit.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Shari81
Kelišová 6176 příspěvků 30.08.19 15:16

Mému synovi jsou 2 a kousek, „mluví“ asi 5 slov, má plíny, na nočník ho nedostanu…co by si po tom drobečkovy jako chtěla? Aby ti recitoval básničky??? Nech ho žít, ukazuj, nenuť a hlavně NESROVNÁVEJ!!!

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 30.08.19 15:17

Proc by mel mluvit v roce? Spousta deti zacne az pozdeji… Uplne nejhorsi co muzes udelat js srovnavat jej s ostatnimi. Kazdy ma svuj vlastni svet, jine podnety… Kluci jsou obecne v reci pomalejsi. Ze ho nezabavi hracky, hlavne ze ho neco zabavi (i kdyz je to varecka). Hledas problemy tam kde nejsou a zbytecne se stresujes.

cocomoon
Kecalka 433 příspěvků 30.08.19 15:20

Mě v roce chodí jen kolem nábytku nebo s mocí pomocí, neřekně nic, jen nesmyslné slabiky. Takže jestli říká máma, táta, tak je to podle mě v pohodě. A zuby má 4.

A nevím jestli nějaké křičení na roční dítě má smysl. Vždyť z toho nemůže mít rozum.

Taky má období házení věcí na zem. Když to dělá, tak ho prostě pustím na zem, ať si najde nějakou zábavu.
Jeden den se dokáže nějakou hračkou zabavit na dlouho a druhý den jí hned zahodí a nechce jí.

Příspěvek upraven 30.08.19 v 15:22

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 15:21

Synovec nemluvil vůbec ještě ve 2,5 letech - zjištěn aspergerův syndrom. Druhý synovec ve 3 letech jen piští a ukazuje. Řekne akorát: „Mama čííí.“ a ten je naprosto zdravý. :) Vůbec bych to ještě asi neřešila, každý má prostě svůj čas. Znám víc případů, kdy se dětem prostě jen nechce. :) Kamarádky holčička má 2 roky a také skoro nemluví, protože prostě nechce. :)
Co se jídla týče, dcera se v roce ještě na kouskách často dusila a kousat odmítala, po roce přišel ze dne na den zlom. :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.08.19 15:25

Je mu rok. Nechvatej na něj.
Syn v roce nemluvil, nerozuměl, nechodil, nechápal, že si má dát něco pevného do pusy… Nehrál si. Byl úplný mimonek. Mixovala jsem do roka a půl. Mluví od 2 let první slova. Od 3,5 roku se rozmluvil víc.
Dej mu čas a nesrovnavej.
Pohádky ho zaujaly tak ve 3 letech nejdřív.
Miluj ho takového jaký je. Podle popisu je úplně normální a ty hledáš problém y tam, kde nejsou.

dickys
Ukecaná baba ;) 1169 příspěvků 30.08.19 15:37

Podle mě úplně normální dítě. Dcera v roce chodila jenom s oporou, řekla akorát máma a ham… Akorát s tím jídlem na tom byla líp. Teď mám skoro ročního syna a taky nechodí, nemluví (jediné smysluplné s významem je bum).

Zoe1
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 30.08.19 15:41

Moje dcerka sice říká pár slov, ale holky jsou v
tomhle trochu napřed, to synovec neříkal nic do dvou let. Jinak je to s dcerou stejný a je to o nervy, ona ještě k tomu žádný zuby nemá, takže ji ani nemohu dávat nic tužšího. První narozeniny oslavila 4.8. a je jak urvaná ze řetězů, každá hračka ji zabaví asi tak na dvě vteřiny, pak to zahazuje, strašně se vzteká, ječí a řve. Chvilku neposedí a to mám k tomu doma měsíční mimino, takže věř, že někdo na tom může být ještě hůř :-D jo a na uklidnění u nás funguje bublifuk

Enmamma
Závislačka 4144 příspěvků 30.08.19 15:41
@Anonymní píše:
Ahoj maminky, už jsem fakt na dně. Mám ročního syna a krom kolebave chůze a občasné zaujetí pohádkami
je to bída… mama, táta atd… prostě nic neřekne. Je také dost urvany a uknourany. Co se hraní týká, tak největší hit jsou hračky koček nebo nějaké to smitko či varecka. Hračky ho zaujmou na chvíli a i když jsou interaktivní, tak mi přijde, že mu to nic nedává. Máme také problém s jídlem. Malej má 8 zubů, ale kousat se mu nechce. Piškot, pecivo, dětské sušenky, prostě nic z toho do ruky nechce a nebo to vezme a zahodí to. Navíc do toho i Mudr. už se podivila, že nemluví, do toho mamy kolem a děti, které jedí vše a už povídají. Proste jsou uz nekde jinde.No, přijde mi, že s klukem není něco v poradku po psychické stránce… v poslednim mesici je take hrozný vztztekli. Občas na něj musím zakricet, jinak by nebyl klid. :( uz nevim, jak ho mam zabavit, zaujmout a vůbec něco naučit, když není schopen, chvíli se uklidnit.

Roční dítě jsem mluvit ještě neviděla. Myslím, že na něj máš přemrštěné požadavky.

Terez001
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 30.08.19 15:45

Jejda, co bys chtěla po rocnim 8o??? Syn v roce řekl jen máma, nedělal zvuky zvířat, nic ho nebavilo krom jeceni a vzteku. Ve 23 m začal mluvit ve větách, barvy, tvary, i anglicky. ve 2.5 už výborně i gramaticky,, rozvitá souvětí. Má 3.5 a krom R mluví krásně. Nikdy nezvatlal, najednou ze dne na den začal mluvit čiste a správně. Je klidný, rozumný, hodný. Vztek žádný, fakt ne. Děti se mění! A vývoj může být skokový.

Hrnekmleka
Kecalka 160 příspěvků 30.08.19 16:05

Mas uplne normalni dite. Detem ten mozeček dozrava dost nekoordinovane. Nekdo je napred v reci, jiny v motorice… Pokud si radsi hraje s tim co vidi u tebe, tak mu to ukaz. Vyndej hrnce, at zkusi dopasovat poklicky… Postav komin z plastovych nadob… Proste cokoliv co jej zaujme a neni nebezpecne. Chodi rad ven? Nektere deti budou radsi venku mlatit klackama a hazet sisky nez stavet kostky. Pokud rekne mama, tata, tak to je dobry. Jeste dlouho mluvit nemusi, spis sleduj, jestli rozumi (a slysi). Co se jidla tyce, zkousej, nestresuj. Jedno dite mi jedlo pouze vcelku a odmitalo rozmixovane (cela brambora, mrkev, kus masa, kopu testovin atd) a dalsi dite melo problem s kouskama a davilo se a casto mu zaskocilo. Hlavne se ted uklidni, snaz se sve dite spoznavat, co mu jde, co ma rad, co jej zajima. To nezistis ani u doktora ani u jinych deti kolem. Dej mu to, na co staci jeho hlavicka ted, a az dozraje jina cast mozku, tak budes trenovat zas neco jineho :kytka: :mavam:

krukynka
Kecalka 300 příspěvků 30.08.19 16:05

Souhlasím se vším výše. Moje dcera v roce také byla protivná, nejvíc že ji nebavily hračky ale vše co jsem měla v ruce já nebo její brácha. Pořídili jsme učící věž - hlavně kvůli vaření, chce všechno vidět a na zemi jen pisti. Na věži je spokojená. Hodně chodíme ven, protože jinak je taky taková protivná, doma ji to nebaví, vše už má okoukane. Jinak ale to moc řešíš, zřejmě první miminko? Klid :wink:

Zoe1
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 30.08.19 16:12
@krukynka píše:
Souhlasím se vším výše. Moje dcera v roce také byla protivná, nejvíc že ji nebavily hračky ale vše co jsem měla v ruce já nebo její brácha. Pořídili jsme učící věž - hlavně kvůli vaření, chce všechno vidět a na zemi jen pisti. Na věži je spokojená. Hodně chodíme ven, protože jinak je taky taková protivná, doma ji to nebaví, vše už má okoukane. Jinak ale to moc řešíš, zřejmě první miminko? Klid :wink:

Můžu se zeptat na tu věž? Není to brzo pro roční dítě? Slyším o tom poprvé a když koukám na fotky, tak v tom to dítě třeba stojí a míchá něco v kastrolu u plotny, což se mi zdá pro roční nebezpečné nebo jak jste to využívali?

Klara178
Kecalka 149 příspěvků 30.08.19 16:17
@Anonymní píše:
Synovec nemluvil vůbec ještě ve 2,5 letech - zjištěn aspergerův syndrom. Druhý synovec ve 3 letech jen piští a ukazuje. Řekne akorát: „Mama čííí.“ a ten je naprosto zdravý. :) Vůbec bych to ještě asi neřešila, každý má prostě svůj čas. Znám víc případů, kdy se dětem prostě jen nechce. :) Kamarádky holčička má 2 roky a také skoro nemluví, protože prostě nechce. :)
Co se jídla týče, dcera se v roce ještě na kouskách často dusila a kousat odmítala, po roce přišel ze dne na den zlom. :)

A na základě ceho dostal synovec aspegeruv syndrom, jestli se muzu zeptat?

krukynka
Kecalka 300 příspěvků 30.08.19 16:33
@Zoe1 píše:
Můžu se zeptat na tu věž? Není to brzo pro roční dítě? Slyším o tom poprvé a když koukám na fotky, tak v tom to dítě třeba stojí a míchá něco v kastrolu u plotny, což se mi zdá pro roční nebezpečné nebo jak jste to využívali?

Nenechávám v tom roční dítě míchat horkou polévku :wink: Stojí tak, že je plotna, pak já, a pak ona. Kouká jak krajim (dávám pozor abych ji samozřejmě nekrouhla…), ochutnává co krajim, macka ponorný mixér (já držím, všechno :grinning:) Sahá do těsta… Někdy je to o nervy, ale lepší jak když mi řve u nohou a nosítko nesnáší

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama