Odstavení batolete - jak na to, aby se netrapil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 12:59
Odstaveni batolete-jak na to, aby se netrapil

Prosim o odpovedi maminek, ktere neco podobneho resily.

Chci odstavit syna(20mesicu).
Nemusi to byt hned..klidne za mesic.
Jedna se o to, ze jsem uz hodne unavena, v noci se budi 5 az 7× a pokazde kojim.
Pres den se to meni.
Posledni dobou jenom 3×…

Syn je na mne velice navazany a ackoliv tatka se hodne zapojuje, maly casto breci, vola.za mnou, kdyz ho prebaluje..nebo kdyz se vzdalim.
Separacni uzkost. tohle nejspis neni
Je to trvaly stav, dlouhodoby.

Nevim kudy kam.
Kazdopadne vim, ze to bude „zazitek“.
Je to hodne dite, poslechne, vysvetlim.
Ale kdyz se jedna o spanek, prso, nehnu s nim.

Nevim jestli odstavit najednou? Doporucite potirat si prsa horcici, kecup?
Pokazde se v noci vzbudi a krici mnam, mnam.
Dekuji.

ANONYM, NEBO RADEJI SMAZAT. dekuji.

Přečtěte si článek: Postup při odstavení kojence: První příkrmy

Reakce:
Popokatepetla
Závislačka 3550 příspěvků 02.09.19 13:15

Hele i když s kojením přestaneš, neznamená to, že syn se přestane budit (vlastní zkušenost). Ano mám mezi kamarádkama i holky, co na to šly radikálně. Nechaly děti tatínkům a na víkend odjely. U jedné to prošlo vcelku bez problémů a druhé to chlapeček nesl sakra špatně a navíc ji se udělal ošklivý zánět :-( Takže do toho já bych osobně taky nešla. Potírat si čímkoliv prsa mi přijde jako fakt úlet.
Já bych poradila se s dítětem domluvit. Např na tom, že nejprve kojení omezíte a postupně budete ubírat. Někdo se asi bude smát, domlouvat se s dvacetiměsíčním, ale za mě to jde a je to ta nejjednodušší cesta.

ŽabkaLucka
Povídálka 23 příspěvků 02.09.19 13:28

Já jsem mojí malou závislačku odstavila ze dne na den, už jsem prostě nemohla.

Nejdříve jsem zrušila noční kojení, už někdy v roce a půl, prostě jsem prso v noci nedala (i tak se ale v noci třeba dvakrát budila, chtěla pohladit a spala jen do pěti, pak se na mě přisála a zůstala třeba do osmi). Chvíli vyváděla, ale už po třetí noci spala lépe.

Ve 22 měsících jsem zrušila i na den. Opět jsem byla radikální, mluvila jsem s ní, vysvětlovala, hladila. Spíme spolu v posteli. Dala jsem jí do lahvičky kravské mléko, se kterým se uspávala v poledne a večer, dala ze začátku dvě deci a usnula u mě. Po 14 dnech sama toto přestala vyžadovat. Pila mléka méně a méně až na to zapomněla. Začala i lépe spát, spí v kuse od deseti do půl deváté, přes den dá i tři hodiny. Jen přes den už spí až teprve když se zcela vyčerpá, už jí v poledne neuspím. V prvních dnech po odstavení jsem velmi dbala na to aby neměla hlad a žízeň, hodně jsem nabízela ovoce aby prostě neměla důvod mm vyžadovat. ALE hlavně ty musíš být přesvědčená, že už kojit nechceš. Já už byla fakt naštvaná :mrgreen: Mojí pomáhá když s ní mluvím, je hodně chápavá, mimo uspávání u prsa jsem současně budovala jiné uspávací rituály - před spaním si prohlížíme knížky a zpíváme. To miluje.

Na prsa si kup obinadlo a homeopatika. Mě se přestalo mléko dělat téměř okamžitě, žádné obinadlo ani homeopatika jsem nepotřebovala, ale měla jsem vše doma, kdyby něco. Malá po 10 dnech zkusila k prsu přiskočit když mě načapala nahou v koupelně, ale už vůbec nevěděla jak na to :jazyk: :srdce: Od té doby co je odstavená baští všechno a pořád. Za prázdniny přibrala kilo ;)

Lumíkovec
Ukecaná baba ;) 1046 příspěvků 02.09.19 13:32

Ahoj, ja pred dvema mesici odstavovala 18 mesicni. Kojila jsem uz jen pred spanim v poledne a vecer a jednou rano kolem 4. Zalepila jsem bradavky naplasti a vysvetlila, ze bebi. A v noci sel za ni manzel. Plakala treba 30 vterin. Rekl, ze ma mamka bebi, ze mnamina neni, lehla a spala. Trvalo to tak tyden, pak uz se nebudila. Ted uz krasne spi celou noc. Do jejiho roka byla jako tvuj syn. Cca 5× za noc u prsa. Pak jsem ji prestehovala do jejiho pokojiku a od te noci se budila az ve 4. Drzim palce :srdce:

Pajka89
Závislačka 2607 příspěvků 02.09.19 13:35

Nevim, jak v noci, me se dite na kojeni v noci nebudilo.. Ale pres den jsem odstavovala postupně. Tak minus jedno kojeni za tyden az 14 dni. První dva dny jsem místo kojeni treba nabizela nejakou svacinku. Nebo jsme to proste nejak zahrali do autu. Zustali si v dobe kojeni hrat na hristi, nebo tak.. Po par dnech uz si na to ani nevzpomnela. Je to dobry i na prsa, takhle postupně. Aspon se bolestive nenalevaji.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 13:39

Dekuji vam.
my jsme. zkouseli vsechno.
jednu dobu spal syn sam,.pak vsichni tri na posteli,.ja s nim..
vcera,/Kdyz se vzbudil po 40min. a dozadoval se prsa, jsem.si rekla, ze tohle opravdu ne…10× jsem.za nim byla, vyvsetlovala, ze zustane s oveckama spinkat atd. vzdycky ze jo a jen jsem se vzdalila brecel, stal v postylce.

mam uz dve starsi deti,.holky.ty jsem ve 2l
bez problemu. odstavila vysvetlenim.Ale tady to nefunguje.
Manzel si ho. zkousel dat do postele, brecel mama…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 13:40

Myslim, ze ten den bych dala.
Ale v noci se syn meni na upira

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.09.19 14:00

Pres den proste nekojit, zvladnes.
A i v noci proste vytrvat, jinak to nepujde.
Ja rekla ve 2 letech (kojila jsem jen pred spanim a v noci), ze mam aua aua bebi, zalepilamsi pred ni prsa naplasti a bylo. Pochopila.
Pred spanim nechtela a v noci jsem rekla aua, otocila se a spala dal.
Ale spat v kuse zacala az po dalsim pul roce. Proste se budila narazive, nerragovala jsem na to, usnula vzdy sama zase.

vrbule
Kecalka 439 příspěvků 02.09.19 14:18

Odstavila jsem malou postupne v cca roce. Měli jsme už jen noční kojení zato velmi časté. Navíc jsem zjistila, že čekáme druhé mimco. Každou noc až dvě jsem ubrala jedno a jen ji houpala, abych ji uspala. Někdy to prošlo hladce, někdy ne, ale chce to nepolevit. Manžel trochu trpěl, ale jinak to neslo. Do 14dnu mi spala celou noc a spí krásně do teď. Je jí 16m. Dokonce začala pár dní po úplném odstavu pít UM k snídani a dnes ho miluje. Držím palce, není to snadné zvlášť u starších dětí.

zudina
Závislačka 2618 příspěvků 02.09.19 14:33

Ja ted u sveho dvouleteho zavislaka co se kojil kazdou hodinu zavedla kojeni 1×denne pred odpolednim spankem a nocni kojeni 2×. Vzdy kdyz se sape na prso tak vysvetlim ze ted mlicko neni, chvili fnuka a pak to prijme. Radikalni konec se nam nejak zatim nedari, ale tak postupne se k tomu snad dopracujem

lea79
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 02.09.19 14:35

Psala jsem to tu nedávno. Můj mladší syn byl také závislák, kdyby mohl byl by přisátý nonstop. Ke všemu je hrozná citlivka, když se na něj někdo podíval, začal brečet nebo se schoval. Manžela vzal na milost až kolem roku, nemohla jsem bez něj nikam. A nechat ho vyplakat nešlo, protože trpěl na afektivní záchvaty. Brečel tak, že přestal dýchat a začal modrat.

Když měl 20 měsíců, už jsem to kojení nedávala a řekla jsem dost. Přes den jsme byli pořád venku a kojení měl jenom před spaním v poledne a pak večer. To jsem praktikovala zhruba týden. Dávala jsem mu kapsičky s kaší od Sunaru na svačinu, zvykl si tak na chuť UM, samotné nechtěl. No a pak jsem jednoho dne po obědě nenakojila, vztekal se 15 minut a usnul. Večer jsem řekla, že také mléko není a zase řev. Dala jsem mu kapsičku, řval 10 minut a pak jí zbaštil. Kojila jsem už jenom v noci nebo jsem u něj v posteli. Po týdnu už ten režim pochopil a teď po dvou měsících už spí celou noc. Nakonec vzal na milost i UM, jak vidí flašku, tak se může zbláznit radostí. :mrgreen:

Zkus pomalu, ale důsledně. Jinak to fakt nedáš. Já se toho opravdu bála a nakonec to celkem šlo.

Váš příspěvek
Reklama