2,5roční syn nechce pít

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Isia
Zasloužilá kecalka 928 příspěvků 07.10.14 09:40
2,5 roční syn nechce pít

Dobrý den maminky, jdu si k vám pro radu. Syn 2,5 roku nechce pít. Vypije cca hrnek za den. Zkoušela jsem už snad všechno, vodu, dětské čaje, trošku sladit, vodu se šťávou, ale víc jak hrnek do něho nedostanu. Dávám mu pití do skleničky, barevného dětského hrnečku, ale beze změn. četla jsem, že tak staré dítě by mělo vypít cca 1,5 l za den. My to nemáme ani náhodou, naštěstí mi jí polévky a večer pijé mléko, tak nějaké tekutiny má, ale s vodou, čajem to je na bodu mrazu. Už fakt nevím, co dělat. Děkuji za rady…

Reakce:
Ainy
Závislačka 3368 příspěvků 07.10.14 09:53

Já myslím, ze se to tak trošku přehání :nevim: 1,5 litru nevypiju ani já. U děti to bylo stejné jak u vás a ani teď když jsou starší tak nic moc. Máme zavedený rituál hrnek čaje ke snídani a hrnek k večeři. Mlíko nevedeme.Pres den by se sami od sebe nenapili. Mladší teda vypije co mu dají ve školce ale starší už je školák a kolikrát donese pití netknuté. Předpokládám, že kdyby žízeň měla tak se napije. No jsou po mně no, já tomu taky moc nedám a jsem zdravá jak řípa…

Billi
Nadpozemská drbna 26018 příspěvků 07.10.14 09:55

Rada si pockam na rady s tebou, synovi jsou 3 a vcera odmitl i mliko, tak za cely den vypilcca 100 ml.
Zkousim sladke, nesladke, caje, redene dzusy, slabe bublinky, stavu z ovoce, stavu z kompotu, brcko, sklenku, hrnek, piti od Kubika, tukat si, hrnek s pitkem…
Prijde nekolkrat za den, ze chce piti, ale nic nevypije, vsude mozne mame stabilne ruzne napoje, kdyby nahodou chtel, ale vecer to vsechno vylivam.
Polevky zasadne vyji jen to pevne a vodu odmitne.

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 07.10.14 09:59

Já mám dítě taky nepijana. Co s tím nadělám. Zřejmě je po mě. :zed: Můj pitný režim je naprosto katastrofální a moc se mi to u toho našeho kluka nelíbí. Zrovna v neděli jsem si ho hlídala a za celý den nevypil ani hrnek. Ráno si dá na snídani kakao nebo bílou kávu a tím to tak nějak hasne. Přes den má aspoň nějaké pití ve školce, ale jak je o tom víkendu doma, tak je to katastrofální. A štve mě to o to víc, že měl strašně dlouhou dobu problémy s vyprazdňováním a tam jsou ty tekutiny opravdu důležité.

Mamasaurus
Ukecaná baba ;) 1806 příspěvků 07.10.14 10:03

A co třeba zkusit takový to hezký brčko, třeba toto :)..

Licena
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 10.10.14 13:41

Můj syn také NEPIJE…Tedy přesněji, nechce nic jiného než mléko nebo UM…Čaj, štáva, džus, voda - vypije minimum. Pokud mu nedám mléko, nemusí se napít celý den. Nechci, aby pil jen mléko. U nás je zatím řešením slabé Caro, více vody, méně mléka a trochu třtinového cukru nebo medu. To vypije vždy celou lahev za chviku.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Bývalý Terezin právník Zafar: Udělala chybu, že mě vyhodila. Já bych ji osvobodil!

Úsměv vystřídal pláč. Češka Tereza Hlůšková (22) za pašování heroinu... číst dále >

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >