Jídlo pro 19 měsíční

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Veru999
Stálice 75 příspěvků 06.10.14 09:21
Jídlo pro 19ti měsíční

Ahoj maminky, chtěla bych Vás požádat o rady či nápady, co dávat k jídlu pro 19ti měsíčního prcka, který si docela začíná vybírat :D
Jídelníček u nás:
Vstává v 6, to má nutrilon cca 160ml
9 - 9:30 jogurt nebo puding
11hod oběd - převažuje polévka, tu má ráda, pak kaše s masem či rýží, těstoviny ( nejlépe s troškou kečupu )
okolo 14hod svačina jogurt, puding
17 - 17:30 večeře ( nejraději má 90% šunku, když se grilovalo tak kousek masíčka, pak má od oběda a nebo co vařím večer na druhý den k obědu )
a před spaním má cca 120ml nutrilonu.
Mezitím sní hodně kukuřičných křupek a to dost a pije vodu, občas dětský granulovaný nápoj a když je ovoce, tak hroznové víno a jahody, banán.
Jídelniček si myslím zní dobře, ale nechce vůbec třeba chleba s máslem sýrem, sladká jídla k obědu vůbec. Je od malinka hodně na maso, má ráda i párky, tak občas jí koupím s velkým obsahem masa, ale příjde mě, že by nejraději jedla takové to nezdravé :( a na to je ještě hodně malá.
Pořád vařím to samé, to co jí Lucinka.
Proto prosím o nějaké nápady, moc děkuji Verča

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 06.10.14 09:25

16,5 měsíční syn jí to co my. Tvé holčičce bych dávala víc ovoce. Náš má dopolední svačinu jogurt a odpolední svačinu ovoce.. Snídá tedy pečivo a večeří buď to co k obědu, pečivo nebo kaši.. Párek ještě neochutnal a jen tak ani neochutná.. Kečup taky nikdy neměl.. Co nezná nebude vyžadovat.. :nevim:

hehehe
Extra třída :D 11593 příspěvků 06.10.14 09:30

@Veru999
Tak když mu tlačíš párky, šunku a maso, tak se nediv, že nechce chleba se sýrem. :lol:
Já bych asi zkusila tam vtlačit nějakou zeleninu, třeba místo teplé večeře, bych dala chleba s máslem a rajčetem, nebo lučinu a salátovou okurku.
Zkus ten kečup nahradit těstovinami s rajčaty (spařit, oloupat slupku a udělat na cibulce třeba s bazalkou), je to lepší. :)
Jinak v 19m jsem obědy už vařila společně s námi, jen jsme si to dosolili na talíře, nebo jsem oddělila nakonec a nám dochutila.

krtek7489
Kelišová 5827 příspěvků 06.10.14 09:36

@Veru999 Prosím tě, nehrot to, maš skoro dvouleté dítě ;) Mám 20 m a jí všechno, to co my. Také už měla párkrát párek, kečup, ale i třeba hranolky. Miluje polévky. Myslím, že vařím vcelku zdravě, ale nevidím vůbec nic špatného na tom, když si jednou za měsíc, někde na výletě dá hranolky s kečupem, nebo párek v rohlíku.

MartinaV89
Kecalka 187 příspěvků 06.10.14 09:41

Ve vašem jídelníčku mi chybí více ovoce a zeleniny. Taky je na 19ti měsíční dítě dost jednotvárný. V tomto věku by měla malá jíst to, co vy - tedy kromě smažených, kořeněných jídel, plísňových sýrů a hlavně uzenin. Párky bych tak malému dítěti rozhodně nedávala…

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 06.10.14 09:43

A ty nedáváš ovoce každý den? Ubrala bych na pudincích, vykrmovat dítě pravidelně škrobem mi přijde zbytečné, jedna svačina by měla být ovocná :nevim:

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 09:43

Syn 16.měsíců
Snídá - 150ml mléka+koláč, cereálie, pečivo s něčím
sváča - jogurt, ovoce (většinou banán+jiný druh),pár piškotů nebo křupek
oběd - polévka, po spaní druhé
svačina - pečivo s něčím + zelenina
večeře - buď to co zbylo od oběda nebo kaši případně pomazánku (tuňáková, vajíčková, sýrová…) nebo tousty

Párek už taky zkusil. Vidí to u starší ségry a občas jí něco ukradne :roll:
Sladká jídla také nejí
Miluje těstoviny - špagety, kuře na paprice, se sýrovou omáčkou…Včera jsme měli králíka, brambory a kedlubkové zelí
Klidně bych přidala ke svačinám ovoce a zeleninu, ať se raději „dojí“ tím než křupkama.
Místo jedné svačiny bych dala třeba ovocnou přesnídávku nebo ovoce na kousky, ovocný salát, podle toho co ti sní.
Ovoce bych dávala denně, ne když je. Prostě bych si hlídala aby bylo. To samé zelenina.

neila
Extra třída :D 11659 příspěvků 06.10.14 09:46

Nas 18 mesicni ji to co my ;)
Tvoje mala ma rano jogurt a odpoledne taky? Urco bych tu jednu svacu nahradila ovocem, zeleninou nebo presnidavkou.
Kecupy, hranolky, parky nedavam a ani se nechystam. Pak s tim bude vsude prudit, takze to oddaluji :mrgreen: Sunku basti - natru rohlik maslem, na to dam sunku a sni to bez problemu. Kdyz zacne prplat, sunku ho necham jist samotneho a ja mu strkam do pusy ten maznuty rohlik :palec:

Veru999
Stálice 75 příspěvků 06.10.14 09:51

Asi jsem to s tím ovocem napsala špatně, každý den ovoce má, převažuje banán a to víno, ty jahody když byla sezóna. Když jsme odpoledne venku, tak místo jogurtu má bud banán a nebo ovocnou svačinku do ruky.
Vím, že není dobré cpát dítě párkem a šunkou, ale když jí dám chleba s máslem nebo s něčím tak mě to plive, ze zeleniny sní okurek, papriku a miluje kyselé okurky, což taky asi není nejlepší. Rajče si plete s jahodou, tak si vezme a pak vyplivne.
Jídlo s náma jí cca od 13ti měsíců, ale teďka si začala hodně vybírat a chce jen něco, proto jsem chtěla nějaké nápady.

honey-honey13
Generální žvanilka 21889 příspěvků 06.10.14 09:55

Holky, já se připojím…potřebuju radu. Naše stejně stará holčička nechce ovoce…jak ucítí banán, okamžitě se odvrátí. Jablko nakrájím na měsíčky, ona si s ním hraje, občas kousne, ale sní minimum :nevim: Nechci jí to strouhat nebo mačkat, je už velká :think:
Zelenina totéž - okusí, ale žmoulá v pusince, ve finále vyplivne…
Pečivo odmítá taky…s chlebem si hraje, rozdrobí na kousky a nic nesní :zed:

BaMaK
Závislačka 2991 příspěvků 20 inzerátů 06.10.14 09:56

Podle mě má taky málo zeleniny a ovoce. Mě sice všichni doporučují aby jedli to, co my, ale mě to teda fakt nepříjde vhodné…teda nevím, jak jíte vy, ale podle mě naše běžná strava nemá dost zeleniny. Brambory, nebo těstoviny s omáčkou (jakoukoliv)mi nepříjde jako jídlo bohaté na vitamíny, vlákninu…kdyžtak bych to dávala k večeři, ale na oběd prostě zeleninová polévka se vším možným (chřest, pohanka, špenát…+maso, ryba…). A to nejsem žádný purián, kdyžjsme někde venku, klidně jí hranolky, gril. maso…ale jen občas.

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 09:58

U nás je v oblibě jídlo do ruky - takže třeba vařený brambor a na páře kousky brokolice - může jíst sám
Potom mají úspěch ovocné a zeleninové špízy - dám kousky zeleniny nebo ovoce na špejli nebo prodávají plastové napichovátka. Tak dcera začala jíst i papriku kterou předtím nejedla.
Když dělám pečivo, tak tak, aby bylo přiklopené. Rozkrojená houska, přeložený krajíc chleba. Dítě si to chytne hezky do ruky a nesundává z toho nic. Navíc se mi tam tak podaří vpašovat i třeba salát :)
Zkusila bych nabízet více druhů ovoce a zeleniny - jablíčka, hrušky, švestky
Na večeři mě napadla třeba dýňová polévka
Chce to zkoušet a hooodně nabízet. Chutě se mění. Jen teda za mě nenahrazovat normální jídlo nezdravýma věcma jen proto, že je sní a nic jiného nechce.

zichisek
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.10.14 10:00
@honey-honey13 píše:
Holky, já se připojím…potřebuju radu. Naše stejně stará holčička nechce ovoce…jak ucítí banán, okamžitě se odvrátí. Jablko nakrájím na měsíčky, ona si s ním hraje, občas kousne, ale sní minimum :nevim: Nechci jí to strouhat nebo mačkat, je už velká :think:
Zelenina totéž - okusí, ale žmoulá v pusince, ve finále vyplivne…
Pečivo odmítá taky…s chlebem si hraje, rozdrobí na kousky a nic nesní :zed:

Pokud žádné ovoce nejí, tak bych klidně strouhala. Lepší něco jak nic :nevim: A třeba strouhanou mrkev s jablkem miluje dodnes :mrgreen: Nebo zkusit formu kompotu, přesnídávky - jen rozmixovat „živé“ ovoce.Nebo jako salát aby si mohla nabírat lžičkou?

Veru999
Stálice 75 příspěvků 06.10.14 10:03

@zichisek asi máš pravdu, zkoušet a zkoušet. U nás už se jídlo taky musí jíst samo, takže když jí dělám polévku, tak je hodně hustá, ale má jí ráda. a nebo nakrájím na kousky a dlabe sama, to samé s obědem, dělám jídla, která nejsou kořeněná a mohla je jíst sama.
Jen mě prostě někdy už příjde, že mě dochází nápady, aby nejedla pořád to samé.

kacz
Kelišová 6106 příspěvků 06.10.14 10:32

@Veru999 zelenina a ovoce tam úplně chybí, takže to žádnej šlágr není. já třeba na snídani dávám celozrnné pečivo, na svačinu bílý jogurt s ovesnými vločkami anebo ovoce. Na oběd různě - maso s kaší a zeleninou, špagety s rajčaty a pórkem, masové kuličky, pokud nechce nějakou zeleninu, rozmixuju mu ji do omáčky. Hodně děláme rybu, čočkovou polívku s pasírovanými rajčaty, mrkví a celerem. Obecně luštěniny mu jedou, hrášek třeba jen tak do ruky. Na večeři buď něco rychlého anebo zbytek od oběda, vyjímečně pečivo anebo kaši.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Dana Morávková: Kdyby manžel věděl, kolik mám kabelek, byl by rozvod!

I hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Dana Morávková (47) má neřesti,... číst dále >

Tomáš Plekanec okomentoval výsledek soudu: Hra na kanadskou rodinu skončila!

Nejcennější vítězství. Přesně tak označil hokejista Tomáš Plekanec rozhodnutí... číst dále >