2leté batole u prsa

Ela88
18.4.10 10:19

2leté batole u prsa

Holky, já se už z toho fakt zblázním… mému synovi budou za 2 měsíce 2 roky a on vyžaduje neustále kozu… už mlíko dávno nemám, ale on si jen tak dudlá a vyžaduje 3-4 denně. Většinou vyměknu u večerního usínání a kozu na dudlání mu dám, pak usne hned a je klid, až do rána, ale přes den pak chce třeba 2-3×… zkouším odvádět pozornost, začnu třeba zpívat nebo ho jinak zabavuju a on mě začne drápat do obličeje, prostě hysterie největší…kouše mě, vyhrnuje triko… fakt děs… co s tím mám dělat ? proč je takový ? :-(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Bubana
18.4.10 10:26

Ahojky, myslím, že jsi to nechala zajít daleko, už tím, že jsi ho kojila s rostoucími zuby.Nevím, jak ho teď odnaučit, poradí ti určo holky, které kojily takhle dlouho..za mne říkám, kojení max. do roka, pak už jsou prostě děti velké a mají tendenci s krmením od prsa dělat na ulici ostudu, a to bych já nepžřežila.

Jsem inko, protože je mi jasné, že by se jinak do mě zaryté příznivkyně kojení pustily.

Ale mě přijde kojit dítě po roce nechutné a ba i trochu úchylné, pardon.

• Nahlásit
  • Citovat
5164
18.4.10 10:30

a co prcka dát na tejden k babičce,nebo si prsa stáhnou jako,že je nemáš :nevim: já žádnou zkušenost nemám,ale mám dve mladší bratry a oba máma kojila taky takhle dlouho a buď byka mamka ztažená nebo brácha u babičky :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15466
18.4.10 10:31

co má společného kojení a rostoucí zuby? Neber to zle, jen mě to překvapilo. Jinak určitě poradí ty, které už odstavovali, asi jsi velkou chybu udělala tím, že jsi dávala podudat, když už jsi mléko neměla. No, to se to teď radí, viď? Řekla bych, že základem je už nedat dudlat vůbec (ani večer). Pár dní asi bude peklo, ale jinak z toho asi cesty ven není. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ela88
18.4.10 10:45

na týden u babičky byl, je fakt že to bylo ok, ale jakmile mě viděl začlo to znova… :-( podle mě je schopen si říct i po delší době než 14 dní… poslední dva dny se držím a nedávám, ale je to teda boj… já své první dítě kojila taky do roka, ale to druhé se mi pěkně vymklo, hlavně mě to už fakt nebaví, řekla bych že mě to sere, jak ho mám u prsa, ale říkám od pátku nic nedostal, občas se ozve a to je teda dílo…
někdo mi kdysi radil zalepit si bradavky náplastí, no zkusím to :-)

• Nahlásit
  • Citovat
109
18.4.10 11:01

Příspěvek upraven 17.05.10 v 20:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
18.4.10 11:26

Ahoj.Já na kojení dvouletého batolete nevidím nic špatného.Ale podle Tvého příspěvku chceš kojení ukončit.Nejlépe by bylo utnout to ze dne na den,už prostě nedat,neukazovat nahá prsa,minimalizovat situace,ve kterých bylo dítě nakojeno,trvat si na svém,musí pomoct tatínek,dočasně za Tebe převzít večerní uspávání.
Další možnost dát dítě na pár dní k babičce,která to mléko prostě nemá..

To jsou rady,které jsem dostala,když jsem se rozhodovala,jestli přestat kojit nebo ne.Vlastní zkušenost nemám,protože jsem dospěla k názoru,že kojit chci a neobtěžuje mě to.

Je ale pravda,že Adámek mi skoro ve 3 letech triko nevyslíkal a Emička,přestože je kojená,usíná sama v postýlce.Není to „jen“ kojením ale spíš,že jsi ho v minulosti kojila vždy,když se potřeboval uklidnit.I dlouho kojené dítě může být " pohodě " a naučit se pít jen doma,nevyslíkat mámu na veřejnosti.Jen okolí,většinou maminky,které kojit nemohly,z toho dělají „nepřekonatelný problém“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6093
18.4.10 11:33

Tak já jsem nechutná a úchylná 8-o 8-o
Bože, to jsem se zase nasmála, co ze sebe lidi dokážou dostat za kecy :lol: :lol:

Hele, jaký si to uděláš, takový to máš..
U nás nejsou žádné scény, žádná hysterie, žádné dudlání.

Jakmile začne dítě prso používat jako dudlík, je hned zle, bohužel nevím, jak se v takové situaci zachovat, nemám osobní zkušenosti :nevim:
Asi jedině opravdu NEDÁT :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26678
18.4.10 11:56

Ahoj, taky jsem měla problém odstavit. Prvně jsem ho naučila, že přes den ne, prostě nějak zabral na hlášku, že mlíko není, došlo a podobně. V noci se mu to chápalo trochu hůř, ale pochopil. Prostě jsem mu podala ruku, nebo ho přitulila s tím, že mlíčko došlo a bylo. :nevim:
Temperamentní byl vždycky dost, takže spíš bude problém jinde. Zkuste si třeba vytvořit nějaké uklidňovací rituálky a podobně.

Přeji hodně štěstí :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17042
18.4.10 12:01

Ahoj, já tedy taky na kojení dvouletého prcka nevidím nic špatného. Pokud to oběma vyhovuje, proč ne? Ale upřímně, takovéhle scény si tedy nedovedu představit, to by mě taky vedlo k odstavení.
Zatím s odstavením zkušenost ale nemám.
Jen jsem nepochopila příspěvek výše, s těmi rostoucími zuby. Mému synovi rostly zuby asi od 4. měsíce, to jsem ho jako měla kvůli tomu odstavit??? Nechápu :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.4.10 12:34

Prostě nedat. Já to utla v 16 měsících, ve chvíli, kdy malej už nepil, ale chtěl jen žužlat. Přes den si sice nevzpomněl, ale v noci se kvůli tomu budil a vyváděl, sápal se mi po prsou, pral se se mnou. Takže jsem ho v něděli večer nakojila naposledy a v noci už nedostal. SAmozřejmě řval, řval hodně, první noci byly náročný, ale teďka už spí celou noc a na prsa si nevzpomene. Bude to chtít pevnou vůli a hodně trpělivosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
L-enny
18.4.10 12:37

Kojení dvouletýho dítěte je úchylnost? Proboha, to jsou kecy… :roll:

Synovi jsou dva roky a dva týdny a je kojený. Ale NIKDY se mi nesápal pod tričko, nikdy nechtěl nakojit v tomhle věku na veřejnosti. Kojí se jen doma a to několikrát denně a tak 1-2× v noci. Mlíka mám spousty, tak proč mu ho nedopřát? A malej se kojí, doopravdy hltavě pije a mlíko mu chutná, není u prsa jen tak, pro uklidnění.

Nevidím na kojení takhle „starých“ dětí nic špatnýho. Je to věc každé mámy. Stejně jako já neodsuzuju maminky, které nekojily (nechtěly, nemohly, to je jedno), tak prosím,aby maminky neodsuzovaly nás kojící.

A rada pro zakladatelku této diskuze. Pokud už mlíko nemáš, budeš muset podudlávání ukončit. prostě nedat. Bude to několik dní asi dost tvrdý,ale když už z prsa nic neteče, nemá cenu malýho nechávat jen tak podudlávat. To bych nedělala ani já. Přeju pevný nervy, hodně trpělivosti a ať se odstavení podaří. :wink:

Příspěvek upraven 18.04.10 v 12:50

• Nahlásit
  • Citovat
18.4.10 12:38
Ela88 píše:
na týden u babičky byl, je fakt že to bylo ok, ale jakmile mě viděl začlo to znova… :-( podle mě je schopen si říct i po delší době než 14 dní… poslední dva dny se držím a nedávám, ale je to teda boj… já své první dítě kojila taky do roka, ale to druhé se mi pěkně vymklo, hlavně mě to už fakt nebaví, řekla bych že mě to sere, jak ho mám u prsa, ale říkám od pátku nic nedostal, občas se ozve a to je teda dílo…
někdo mi kdysi radil zalepit si bradavky náplastí, no zkusím to :-)

Náplasti jsme měla nalepené taky :) Ve dvou letech už navíc děti bývají empatické, tak můžeš zkusit ukázat zalepená prsa, poplakat si, jak tě to bolí, že už mu dát nemůžeš… Taky si můžeš potřít prsa něčím kyselým, octem, citronem, kyselou marmeládou, prostě malýmu prsa znechutit… Já si to nechávala jako nouzové řešení, naštěstí nebylo potřeba. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6955
18.4.10 12:51

Chtěla bych jen napsat zakladatelce že je mi to líto, že máte doma takové boje.
:hug:
Určitě kojení 2 a více létých dětí je v pořádku ale jen pokud to vyhovuje oběma, i mamince i dítku já bych na tom nic špatně neviděla.

Sama jsme kojila málo, ač jsem chtěla aspoň dcerku kojit do roka, tak se mi v 10ti měsících sama odstavila, tudíž osobní zkušenost nemám.
Ale kamarádky synek se odstavit nechtěl nechat :) takže použila homeopatika ve vysoké potenci pro zastavení laktace a navíc zhořkne to mlíko -takže dítku nechutná, a ještě si taky zalepila bradavky a říkala že prsa mají bebí a nemůžou teda nakojit.

Přeji hodně zdaru!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
18.4.10 12:58

Myslím, že v tomto věku nepomůže nic než důslednost, tedy prostě nedat… ať se vzteká, jak se vzteká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama