3 dny bez antidepresiv

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 07:46
3 dny bez antidepresiv

Ahojj,

byla jsem 4 dny bez AD (dnes je to 4,. den) - Citalec 10, který beru dva roky. Došel mi už v neděli, kdy jsem neměla a ž teprve včera večer jsem získala recept a dnes si pro něj jdu…Vím, že se nesmí samovolně vysazovat, ale nedostala jsem se k receptu.

Je to velký problém? Prosím bez odsuzujících komentářů, jen se ptám, jestli se hladina po dvou letech po 3-4 dnech sníží a je problém že si dnes vezmu „nově“. Mně tenkrát DR říkala, že ta hladina tak rychle dolů nejde…ale i tak se ptám, protože když jsem úplně prvně nasazovala, měla jsem velké problémy typu bušení srdce a pocit na mdloby, tak jestli mě třeba ted po těch dnech čeká vše znovu…?

Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 28.03.18 07:49
@Anonymní píše:
Ahojj,

byla jsem 4 dny bez AD (dnes je to 4,. den) - Citalec 10, který beru dva roky. Došel mi už v neděli, kdy jsem neměla a ž teprve včera večer jsem získala recept a dnes si pro něj jdu…Vím, že se nesmí samovolně vysazovat, ale nedostala jsem se k receptu.

Je to velký problém? Prosím bez odsuzujících komentářů, jen se ptám, jestli se hladina po dvou letech po 3-4 dnech sníží a je problém že si dnes vezmu „nově“. Mně tenkrát DR říkala, že ta hladina tak rychle dolů nejde…ale i tak se ptám, protože když jsem úplně prvně nasazovala, měla jsem velké problémy typu bušení srdce a pocit na mdloby, tak jestli mě třeba ted po těch dnech čeká vše znovu…?

Děkuji moc.

myslím že tak velký šok by to být neměl, tělo už je na ně zvyklé a není to zas tak dlouhá doba, vzhledem k tomu že je bereš už dlouho, spíš se dívím že ty 4 dny jsi ok

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 07:50

@brumi jakto? Myslíš, že 4 dny už by mi „něco“ způsobily? 8o Já je beru kvůli úzkostem a strachu z nemocí…„Strach“ z nemocí nemám, ale občas, asi 3× za tu dobu jsem měla trochu pocit, jako by mírnému zamotání hlavy a slabost v rukou…to by mohlo být k tomu? Já to přisuzovala pracovnímu vypětí…

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 28.03.18 07:54
@Anonymní píše:
@brumi jakto? Myslíš, že 4 dny už by mi „něco“ způsobily? 8o Já je beru kvůli úzkostem a strachu z nemocí…„Strach“ z nemocí nemám, ale občas, asi 3× za tu dobu jsem měla trochu pocit, jako by mírnému zamotání hlavy a slabost v rukou…to by mohlo být k tomu? Já to přisuzovala pracovnímu vypětí…

náhle vysazení AD je provázeno vždy absťákem, přece jen denně hlavě dodáváš určitou látku na kterou je za tu dobu zvyklej a bum naráz nic, takže to co teď popisuješ jsou právě stavy díky vysazení, během prá dní by se to mělo hned srovnat

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 08:00

@brumi chjo chjo…a ted když si ho vezmu, nebude mi nijak zle? Mám z toho strach, protože si moc dobře pamatuji jak mi bylo při prvním nasazování…

Anys29
Ukecaná baba ;) 1844 příspěvků 28.03.18 08:05

Tuším že AD mají delší „dojezd“ stejně jako déle nabíhají. Já jsem si je vysadila sama ze dne na den a bylo to naprosto v pohodě. Tím ale neříkám, že se to tak má. Čtyři dny podle mě nehrají roli.

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 28.03.18 08:08
@Anonymní píše:
@brumi chjo chjo…a ted když si ho vezmu, nebude mi nijak zle? Mám z toho strach, protože si moc dobře pamatuji jak mi bylo při prvním nasazování…

pochybuji že při nasazení ti to okoliv způsobí, spíš bude líp ta slabost rukou a motání hlavy, stále máš v těle ještě nejakou hladinu zbytků :),takže pokračuješ normálně :)

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 28.03.18 08:09

@Anys29 ano mají určitý dojez než se tělo zcela vyčistí :). Tak to máš super že jsi zvládla vysazení zela bez problémů :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 08:10

@Anys29 jsem blbá, že jsem si to nezajistila, o tom není pochyb, každopádně děkuji. I tak mi to nedalo a volala kamarádce DR a ptala jsem se jí a také říkala, že po takové době to bude OK.

Tak děkuji moc.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 08:16

@brumi no tak díky, ted jsem teda ráda, že jsem to také zvládla :D říkám, krom trochu pocit na motání lavy, ale jako by pocit pár vteřin před omdlením a slabost těch rukou, spíš jako by paží…

kristyn.g
Závislačka 2735 příspěvků 28.03.18 09:23

Já hodně pocítila i jedno vynechání… Má se vysazovat postupně a ne skokem. No nic už nenaděláš

brumi
Kelišová 6362 příspěvků 28.03.18 09:48
@Anonymní píše:
@brumi no tak díky, ted jsem teda ráda, že jsem to také zvládla :D říkám, krom trochu pocit na motání lavy, ale jako by pocit pár vteřin před omdlením a slabost těch rukou, spíš jako by paží…

jo to bude dobré :)

malytlustyhroch
Kecalka 433 příspěvků 28.03.18 09:56
@brumi píše:
náhle vysazení AD je provázeno vždy absťákem, přece jen denně hlavě dodáváš určitou látku na kterou je za tu dobu zvyklej a bum naráz nic, takže to co teď popisuješ jsou právě stavy díky vysazení, během prá dní by se to mělo hned srovnat

Pozor, hodně záleží na typu ad!!! U většiny je to v pohodě, problémy dělá při vysazení hlavě verlafaxin, jinak skoro nic. Jiná liga jsou anxiolitika, tam to fakt regulérní absťák, ale o těch tu není řeč.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.03.18 11:00

Příště, pokud dojdou léky, je lepší si zbytek alespoň rozpůlit. Pravděpodobně již ale příště nebude a budeš si pamatovat;-)

Kdysi jsem brala AD 4 měsíce, nějakou minimální dávku na zkoušku, jestli nezaberou na migrénu, měla jsem je vysadit hned bez snižování, jelikož jsem prý brala to minimální dávku. I přesto se mi motala hlava 14 dní.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1844 příspěvků 28.03.18 12:47

@brumi Já jsem se cítila tak skvěle, že jsem na ně stejně zapomínala :-) Byly pro mě potřebnou berličkou, ale jsem strašně ráda, že se mi podařilo odpíchnout se a vyřešit si problémy bez nich! :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Začal brutální lynč na Plekance! Kdo ale rozehrál hru s bulvárem?

Když hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil rozchod se svou ženou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama