3 měsíční miminko a změna prostředí - problém?

204
30.7.21 08:44

3 měsíční miminko a změna prostředí - problém?

Ahoj,
ráda bych znala Vaše názory a zkušenosti:

Prakticky od narození miminka navštěvuji rodiče cca 1× za 8 dní - i s přespáním. Mimčo vždy vypadá spokojeně a pěkně mi spí doma i u našich.

Ale poslední dva dny nějak není ve své kůži. Nikdy neplakal, jenom minimálně. Včera začal šíleně plakat od půl osmé až do noci a pak se mi budil s křikem co cca 1,5 hodiny. Myslím, že břicho ho nebolelo, pěkně prděl a měl ho měkké. Dneska ráno se probudil s úsměvem a vypadá klidný a spokojený.

Chci pro něj to nejlepší - co myslíte? Máte někdo zkušenost se změnou prostředí? Může z toho být psychicky rozhozený? Za odpovědi děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25956
30.7.21 08:57

Tak nebylo ve své kůži, no. Takových dní ještě bude, kdy bude dítě na tečku. To kvůli tomu budeš dřepět dalších x let doma?
Už to taky není jen ležící nevnímající placka, takže třeba zážitky ze dne se projevují do neklidného spánku v noci. Mě se dítě začalo budit x krát za noc v době, kdy začalo lézt a lezlo i ze spaní. To je prostě vývoj.
Můžou mu začínat růst zuby, mohl být přetažený, mohla s eo něj pokoušet nějaká viróza…
Zbytečné se tím zatěžovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52379
30.7.21 08:59

No tak jednou brečelo. To se s ním teď pro jistotu zavřeš doma a nebudeš nikam chodit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
30.7.21 09:09

Ty máš taky někdy „den blbec“ nebo špatně spíš… a je to fuk zda jsi doma, nebo pryč… tak to prostě je. My byli tak pořád pryč. I přes den, jedlo se, spalo, přebalovalo pořád v terénu a pohoda :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
30.7.21 09:28

Já jsem tahala dítě po všech čertech, a blbou noc mělo sem tam ještě v roce a půl. Doma má blbou noc dost často ještě i teď, jsou jí čtyři a půl :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21335
30.7.21 09:40

No už to není ležící panenka a začíná víc fungovat tak se bude i víc projevovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
30.7.21 09:55

Díky všem za reakce. Prostě mám strach, protože na to u něj nejsem zvyklá a je to první miminko. Dneska od rána zase pláče, hodinu jsem nosila, teď vyčerpáním usnul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
30.7.21 09:57

Já si spíš myslím, že to bude změnou spánku. Po těch třech měsících se spánek dětí mění, třeba spánkové cykly vypadají jinak. Některé děti neumí usnout jen tak samy, hůř usínají, a ty mají od třetího měsíce větší problémy se spánkem. Častěji se budí, vyžadují několikrát znovuuspat a tak.

Takových dnů ještě do toho cca roka bude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
30.7.21 10:18

A nebyl prostě jenom přetažený? Když je dítě dlouho vzhůru, tak pak se mu hůř usíná a ten spánek je taky nic moc - pořád se budí, špatně se uspává atd.
Ono po těch 3 měsících to začíná být takové divoké. Dítě víc vnímá, každý den se mu trošku rozšiřují obzory, tak je někdy zahlcené a má z toho divoké sny. K tomu třeba matka nevyhmátne čas kdy dát dítě spát a přetažení je na světě.
Ještě se mu můžou začít klubat zuby - sice jsou třeba ještě hluboko v dásni, ale i tak to pekelně bolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
904
30.7.21 10:30

Souhlasím se vším výše, mě hned napadly ty zuby - ono se zdá, že je ještě brzy, ale od chvíle, kdy se zub začne zakládat (což taky pěkně bolí) to může trvat i 2 měsíce, než se skutečně prořeže dásní. Ale i ty spánkové cykly se opravdu mění, mezi tím 3.-4. měsícem se spousta dětí začne budit o dost častěji a potřebují pomoct zase usnout. Tou změnou prostředí to podle mě nebude, ale vyloučit to samozřejmě nelze, však zkus dál jezdit k vašim jak jsi zvyklá a po dalších 2-3 návštěvách si určitě vysleduješ, zda během návštěvy nebo po ní bude spát vždy víc neklidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.7.21 16:25

Také by mě zajímalo, jak změna prostředí děti ovlivňuje. Ale mám na mysli třeba že v průběhu prvních pěti let života stráví polovinu času doma a polovinu u babičky (samozřejmě s přítomností rodičů). S tím, že k babičce se běžně jezdí i na několik měsíců v kuse a pak zase několik měsíců doma.
Je tu někdo takový, kdo takhle jezdil? Jak to děti snášely?

• Citovat
  • Nahlásit
439
31.7.21 02:12

Mozna taky záleží, jak dítě spí - jiná postýlka, světlo lampy apod. 5mesicni kojenec už může na změnu reagovat. Zkušenost je, že spí klidněji, když je u maminky,.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
439
31.7.21 02:19
@Takco píše:
Mozna taky záleží, jak dítě spí - jiná postýlka, světlo lampy apod. 5mesicni kojenec už může na změnu reagovat. Zkušenost je, že spí klidněji, když je u maminky,.

Pardon, 3mesicni taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
31.7.21 07:44
@Anonymní píše:
Také by mě zajímalo, jak změna prostředí děti ovlivňuje. Ale mám na mysli třeba že v průběhu prvních pěti let života stráví polovinu času doma a polovinu u babičky (samozřejmě s přítomností rodičů). S tím, že k babičce se běžně jezdí i na několik měsíců v kuse a pak zase několik měsíců doma.
Je tu někdo takový, kdo takhle jezdil? Jak to děti snášely?

Ja z duvodu rekonstrukce a v pohode. Miminu je to fuk. V roce uz je to jine…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat