3 měsíční nechce večer spat

34
27.8.21 21:29

3 měsíční nechce večer spat

Ahoj holky, prosím poraďte, už jsem opravdu zoufalá… miminko 3 měsíce, plne kojena, prospívá velice dobře, přes den uzasny usměvavý miminko, padne večer cca 18-19 - spustí se sileny řev, několik pokusu o uložení ke spánku, houpani v ruce, nositko, lehatko, nic nepomaha proste pořad jenom řev a řev… na břicho dávám kapky baby calm, teď jsme 3 dny po očkováni, ale tím to asi není, tohle se běžné dělo i predtim.. já už úplně vyčerpána, s přítelem jsme na sebe akorát nepříjemný jak jsme oba dva vyřízeny s toho neutisitelnyho řevu.. teď se k tomu možná ještě chystají zuby… přes den spi cca 2 hodiny dopoledne a cca 2 hodiny odpoledne… dáte mi prosím někdo nějakou radu, jak udělat aby večer třeba do 8 hodin spala? Vynechat ten spanek odpoledne? Jenze když ji nedám spat tak zase brečí, protože je pretazena ☹️ A na 1 spánek přes den mi ještě přijde malá.. budu rada za všechny rady 🙏

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2827
27.8.21 21:33

A v kolik usne? Já byla ráda, když se podařilo uspat do půlnoci..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
445
27.8.21 21:41

Zdá se mi, že spí maličko i přes den, na svůj věk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2306
27.8.21 21:49

I dva spánky přes den jsou na 3mesicni dítě málo. Rozhodně nerusit. Podle mě je to klasická večerní kolika. Dítě prostě řve, nic se s tím delat nedá. Mně talhle syn řval od porodnice do 4 měsíců každý den 17 až 23 hod. Byl jak hodinky. Pak jeden den prostě přestal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
27.8.21 21:50

Ve třech měsících by měla spát tak 4× až 5× denně, i když každé miminko to má trochu jinak, ale dva denní spánky mívají děti někdy od 8m do roka. Skoro bych tipla, že je přetažená. V tomto věku tuším jsem dávala spát tak za hodinu a půl až dvě hodiny od posledního probuzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
27.8.21 21:54

Zkus bdela okna… Na IG je nějaký kanál na spaní děti… Někdo v mojí skupince to psal. Základ je prý max 2-3hodky vzhůru a pak by měl spát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
27.8.21 21:58

@Beckyttine5 usina kolem 22:00.. v noci se budi co 2-3 hodiny.. @Kolicek95 jenze ona víc spát nechce, já ji zkouším dat spát vickrat, ale víckrát jak 2× denně neusne :( @Midaku já taky doufám, ze proste jednoho dne přestane 🙏 opravdu je taky každý den jak hodinka a já už se děsím každého dalšího večera 😥

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
27.8.21 21:58
@řehořice píše:
Zkus bdela okna… Na IG je nějaký kanál na spaní děti… Někdo v mojí skupince to psal. Základ je prý max 2-3hodky vzhůru a pak by měl spát.

Já mám ráda insta profily spanekmiminek a babiesandsleep 😊
Nebo si najdi na googlu večerní pláč miminek a něco o bdělých oknech

Příspěvek upraven 27.08.21 v 21:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10921
27.8.21 21:59

Dát prso nepomůže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
27.8.21 22:04

@JancaS84 bohužel, dneska už to byl takovej řev ze ani prso nechtěla, úplně se zajikala tema slzama.. jinak prso pomuze vždy na vše

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1356
27.8.21 22:04

Nemůže být přetažená? Přijde mi, že spí hrozně málo.
Jestli máš podezření na bříško, tak nám třeba kapky vůbec nepomohli. Nejlepší bylo bříško nahřát polštářkem s třešňovýma peckama, masáž bříška a cvičení, kdy ležela na zádech, lopatky měla na podložce, a já jí držela nožičky s kolínkama u břicha a dávala na jeden bok a pak na druhý (ale záda byla pořád na podložce). Parádně se u toho vždycky vyprděla. Snad to popisuju dobře, učila mě to paní na předporodním kurzu, ale už to jsou 2 roky.
A jinak, když bylo fakt ouvej - třeba jí trápily ty zuby a neměla horečku, dala jsem jí homeo čípky Viburcol.
Edit: jo a ještě hodně pomohlo kojit až po 3 hodinách. Když jsem jí kojila dřív, bříško jí trápilo víc.

Příspěvek upraven 27.08.21 v 22:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
27.8.21 22:05

Taky si myslím, že za celý den spinká málo a pak je přetažená a nemůže usnout. Zkus ji dávat spinkat častěji. U nás to bylo to samé. Pak jsme malého zkusili na noc pevně zavinout, pustili potichu relaxační hudbu a od té doby spinkal až do rána bez probuzení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14839
27.8.21 22:05
@JancaS84 píše:
Dát prso nepomůže?

Zrovna jsem to chtela napsat.
U prsa ti neusne?

Jinak usnout na noc ve 22 mi prijde celkem normalni, ale pred tim by jeste jednou mela v podvecer spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1706
27.8.21 22:12

A jak dáváš spát? Ani v kočárku by neusnula?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34
27.8.21 22:12

@Lucie_Sx u prsa usina pořad, když neusne v kocarku nebo nositku.. jinak ji neuspím.. ale dneska už opravdu rvala tolik ze ani prso nechtěla

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat