Reklama

30 měsíců a stále v plenkách :((

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

CocoChannel
Povídálka 40 příspěvků 29.09.10 22:09
30 měsíců a stále v plenkách :((

Ahoj všichni,
už jsem docela nervózní z mojí dvou a půl leté dcerky. Už nějaký ten měsíc zkoušíme nočník a pořád se to ne a ne dařit. Většinou na něm jenom sedí a kouká na pohádky a nic. Nebo řekne, že už je a taky nic. Párkrát už se nám povedlo se vyčurat, ale přes všechny oslavy a úplatky to nemělo žádný účinek. Spíš si myslím, že to byla jen náhoda. Manžel má strach, že může být nemocná, já si spíš myslím, že je nezralá. Je hodně živá a pořád běhá, vůbec nestačím vysledovat kdy se jí chce čurat nebo kakat. Prostě má plnou plenku, ale ani to neoznámí, chodí s hovňouskem a vůbec jí to nevadí. Nejhorší je že u nás teď přechodně bydlí moje maminka a začalo to pravé peklo, pořád kritizuje a dává malou na nočník, ta řve a nebo tam trpí třeba tři hodiny a nic. Já bych nejradši nočník vzala a na měsíc ho schovala aby se malá nestresovala, mám totiž dojem že tohle přesně v ní nočník vyvolává. Co myslíte vy? Nebo jsem jen měkká a nechávám se dirigovat dvouletým špuntem?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

kamm3
Závislačka 3856 příspěvků 29.09.10 22:14

věk dcerky mi nepřijde nijak tragický… vím že tlaky okolí jsou, ale asi bych ¨to nehrotila. ptát se jeslti chce, zkoušet posadit ano, ale nenutit. u nás dokud nechtěla malá slečna, nebylo nic ani kdybych se na hlavu stavěla. a pak to šlo ze dne na den.
pevné nervy přeju :wink:

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 29.09.10 22:18

3h?! Bych milou maminku vynesla v zubech :cert:
U nas si 1,5rocni pred casem konecne vycuraldo nocniku, predtim jecel, jen jsem ho posadila. Tak jsem ho zacala vysazovat, cca po hodine, jenze za dva dny zacal jecet, jen co nocnik videl. Takze jsem ubrala plyn, posadim, kdyz prebaluju, pred spanim, zkrata spis mi jde o to, aby mu plina zustala co nejdyl sucha a on byl co nejmene v mokru. Pred 2dny si poprve a zatim naposled rekl, ale to na ten nocnik prio koukal.
Podle me ma dite do 3let narok na hajeni, nejdriv ho naucime, ze se to dela do pliny a pak se divime, ze je tak naucene?

Nektere deti chodi na nocnik, kdyz maji holy podvozek, na to je dobre koupit navleky na nohy, aby jim nebylo zima.
Nocnik bych aspon na tyden az dva schovala, pak ho vyndala, vysvetlovala, ze se cura do plinky a ne do nocniku,nechala ho volne k dispozici, aby si na nej treba i oblecena sama sedla. A teprve pak v klidu, bez asistence nejakeho radila zkusila, zda se na nej vycura.

Raduš.ka44
Kelišová 7193 příspěvků 29.09.10 22:19

Souhlasím s tebou, nočník schovat. Maminka nadělá víc škody, než užitku…

Marťanka1
Kecalka 365 příspěvků 29.09.10 22:25

Hlasím se do klubu! :-)
Plenky máme taky…a blbé komentáře od maminky též…ale ještě nebyl nucen si vysedět kolečko na zadku…
Od roku a půl umí na nočník, vyčurá se, ale sám si řekne málokdy, kadí zásadně do plíny - a dokonce odmítá bobka vydat, řve jak tygr, když ho chci přebalit.
Vyzkoušela jsem pochvaly, úplatky, mazlení, pozitivní motivace, jak je šikovný a velký kluk…pokárání, neusálé dotazy, jestli se mu nechce (po půl dni byl tak otrávený, že by asi chtěl špunty do uší), vysazovat cca po půl hodině (opět řev a utek před nočníkem).
Plínku odmítá vydat, bez ní nechce být ani náhodou, ale taky umí spát 3 hodiny po obědě nebo celou noc se suchou plínkou, pak ještě slepý docapat do koupelny a čekat, až ho vysadím a načurat půl nočníku. Nechávám ho být, nebo přesněji vytvářím stereotypy, které bere a nesabotuje = přebalím pokaděného - nočník, vyspinkanej - nočník, jdeme ven nebo zvenku - nočník…jsme na 3 plínkách za den, z toho dvě pokaděné…
Komentáře a šťouravé poznámky se snažím ignorovat, já i prcek asi chceme klíííííd :-) (radu nemám, ale sama nejsi!)

fragola
Generální žvanilka 24788 příspěvků 29.09.10 22:26

Ahoj, každé dítě nočník jednou zvládne, některé dřív, některé později a za žádnou cenu bych netlačila na pilu :wink: Nočník na chvíli schovte a maminku usměrni 8-) Jednoho krásného dne to přijde a půjde to, uvidíš :-D

BohunkaP
Extra třída :D 14941 příspěvků 29.09.10 22:28

No, já bych ve 2,5 letech volila nějaký kompromis. Jako úplně schovat a neřešit to vůbec, bez zkoušení dávat plenky jako úplnou samozřejmost, to mi v tomto věku přijde přehnané… (přičemž zdůrazňuji, že nepatřím k maminkám, co si zakládají na časném vysazování, moje dcera se přes den odplenkovala ve dvou letech, na noc má plenu dodnes).

Asi bych ji nenutila na nočníku sedět, to určitě ne. Ale nechala bych ji prostě bez plíny. V tomto věku se dá už i trošku o něčem domluvit, něco vysvětlit… nevěřím, že vůbec nechápe, co se po ní chce…

Nedržela bych ji rozhodně na nočníku násilím, ale prostě nechala bez pleny. Až se bude pár dní muset každou chvíli převlékat, možná se jí to nebude líbit…

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 29.09.10 22:40

Napíšu ti jak to bylo u nás…Nikdy jsme na nočník neposazovali, proč taky, když to co dělá nedokáže ovlivnit, že…
V půlce srpna, tedy před měsícem a kousíček jsme jí jednoho dne (v sobotu) oblékli kalhotky s princeznou, k tomu průvodní řeč…zkus říct, že chceš čůrat, aby princezna neplakala a blablabla…Ten den jsem jí převlíkala několikrát, zase ukázka, jak princezna pláče, pojď dáme to do pračky, maminka to musí vyprat..no…a v pondělí už se nepočůrala ani jednou, jenom malilinkato ucíkla než si to uvědomila a už volala, že chce čůrat, případně kakat. Posazovali jsme jí rovnou na velký záchod, bez redukce a naučila se to hned, teď už ani nechce držet…Na spaní plenu má, to jo, ale jsem moc ráda, že jsme to udělali takto a ušetřili si ty nesmyslné otázky, nechceš čůrat, pojď se vyčůrat, hlídání času a řeči těla…je to super!! (ale určitě přiznám, že občasné dotazy mých kamarádek, že má pořád ještě plínky a vy nedáváte na nočník? mě trošku z míry vyváděly, to jo..)

Proč to píšu..až bude zralá, pochopí co chcete snadno. Dejte jí kalhotky, pokud by do dvou dnů nebyl pokrok (jakýkoli), nasaďte plenu a zkuste za měsíc. a kdyžtak zase za měsíc…držím palce, dobře to dopadne :-)

Mia82
Neúnavná pisatelka 17281 příspěvků 29.09.10 22:45
MadGirlNancy píše:
Napíšu ti jak to bylo u nás…Nikdy jsme na nočník neposazovali, proč taky, když to co dělá nedokáže ovlivnit, že…
V půlce srpna, tedy před měsícem a kousíček jsme jí jednoho dne (v sobotu) oblékli kalhotky s princeznou, k tomu průvodní řeč…zkus říct, že chceš čůrat, aby princezna neplakala a blablabla…Ten den jsem jí převlíkala několikrát, zase ukázka, jak princezna pláče, pojď dáme to do pračky, maminka to musí vyprat..no…a v pondělí už se nepočůrala ani jednou, jenom malilinkato ucíkla než si to uvědomila a už volala, že chce čůrat, případně kakat. Posazovali jsme jí rovnou na velký záchod, bez redukce a naučila se to hned, teď už ani nechce držet…Na spaní plenu má, to jo, ale jsem moc ráda, že jsme to udělali takto a ušetřili si ty nesmyslné otázky, nechceš čůrat, pojď se vyčůrat, hlídání času a řeči těla…je to super!! (ale určitě přiznám, že občasné dotazy mých kamarádek, že má pořád ještě plínky a vy nedáváte na nočník? mě trošku z míry vyváděly, to jo..)Proč to píšu..až bude zralá, pochopí co chcete snadno. Dejte jí kalhotky, pokud by do dvou dnů nebyl pokrok (jakýkoli), nasaďte plenu a zkuste za měsíc. a kdyžtak zase za měsíc…držím palce, dobře to dopadne :-)

Pěkně se vám zadařilo a velice rychle-gratuluji.Bohužel je to málo časté,že je dítko tak chápavé :mrgreen:

Já radím nočník schovat tak na týden.A pak to zkoušet.Pleny sundat a dávat kalhotky,jestli jí to nepůjde tak jěště chvilku počkáte.Znám děti co měli pleny i ve 3 letech :wink:

Pavlínka05
Ukecaná baba ;) 1192 příspěvků 29.09.10 23:00

U nás nočník vůbec nefungoval...­..malej na něm nechtěl vůbec sedět.U nás pomohl záchod,ta důležitost,že už je velkej kluk a chodí tam kam zbytek rodiny :lol: a samozřejmě jsem ho nalákala na splachování :mrgreen:

Ale myslím,že pokud malá ještě k tomu není zralá,můžou se dělat opičárny různé a fungovat to nebude.....nech ji chvilku a pak zkuste motivovat třeba i obrázkem na spodárkách.....ono to přijde

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 29.09.10 23:06

Víš, a ještě ti napíšu..já si stejně myslím, že pokud sice dítě chodí na nočník, ale ve chvíli kdy to zařídí rodič, neřekne si samo dítě, zkrátka za něj myslí..tak je to takový cirkusový číslo - ale hezký :potlesk: - ale není to prostě ONO.
Mám kolem sebe spoustu dětí, které sice chodí na nočník/ záchod, ale v pravidelných časových intervalech určených rodičem, případně je doneseno na záchod se slovy.." a teď čurej..!!", ale aby rodič na to vůbec nemyslel a dítě zavelelo, to tak často nevidám, a taky jim je dva a půl třeba..
Zkrátka se naučily neprostestovat a plní vůli rodičů… :mrgreen: víš co tím myslím? Já se taky cvičně zeptám - třeba když jedeme autem 30 km na nákup, tak jestli se jí náhodou nechce, protože neumí myslet dopředu, že třeba v koloně to nebude snadný rychle zastavit…ale stejně většinou řekne, že ne a je to..
Tak držím palce!!

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.10 23:09

U nás chodila malá na nočník kolem jednoho roku a pak jak když utne. Nechce na něm vůbec být, tak jsme koupili redukci na záchod a je to lepší i když žádné zázraky, ale aspoň nemá záchvaty, když jí tam posadím a občas se i vyčůrá. Taky jsem vsadila na to, že ráda napodobuje a zatím to vychází. Ještě je dost malá, tak to nechci hrotit a nechci jí ani nočník, ani záchod zošklivit.

Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 29.09.10 23:17

Nancy, ja bych to nepovazovala za cirkusove cislo, me prijde v poradku, kdyz rodic nechce, aby jeho dite melo vecne o intimni partie rozplaclou provlhlou plinu :nevim: Nekdo na to prijde ve 2letech, nekdo v roce ditete, nekdo od narozeni…
Myslim, ze s odplenkovanim ze dne na den jste spis svetla vyjimka.
A neber to zle, ale plakajici princeznu beru jako pokus o citove vydirani :nevim:

MadGirlNancy
Ukecaná baba ;) 1665 příspěvků 29.09.10 23:22

Néé, neberu to zle…ono to bylo naší dceři řečeno laskavě, víš :-) a jestli je tohle citový vydírání, tak jsem asi fakt jiná :-)) 8-o jakože maminka tě nemá ráda, sprchovat studenou vodou - ano i takové matky znám…ale říct, že když si pocíkáš princeznu, tak bude plakat, protože bude mokrá…a to je bráno jako vydírání :lol:

chápu, že né každý může a chce čekat takovou dobu než to dítě pochopí samo a celé - potřebuje přebalovat nově narozené dítě a někde to je i o financích za pleny, jinde rodinný zvyk…

Dceru jsem poctivě přebalovala velmi často, aby právě neměla tu provlhlou plenu…ale už dost mých názorů - je to tu o zakladatelčině dítěti a ne o mojí dceři.

tiffany
Extra třída :D 12076 příspěvků 29.09.10 23:32

Podle mě je důležité se stále ptát a nabízet, ale třeba přijdu na něco jiného, ale tedy ta princezna taky není můj šálek kávy.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >