30 tt, větší ledvinová pánvička

Anonymní
18.3.20 17:54

30 tt, vetsi ledvinova panvicka

Zdravím všechny :hug:

Mam jen dotaz, jestli to mel někdo podobne a po porodu bylo vse v poradku. Jsem 30 tt a uz na 2.screeningu (22 tt) nam bylo receno, ze miminko ma hranicni sirku jedne ledvinove panvicky 6 mm. Ted ve 30 tt ma panvicka cca 8 mm.

Doktorka me ale nejak nestrasila ani nerikala nic spatneho. Jen ze si to jeste prekontroluje priste a je to pak spis impulz pro pediatry, aby ledviny zkontrolovali po porodu. Pry se to většinou samo srovna. Spis mam jen strach, kdyz se o neco ta ledvina ted zvetsila, aby to neslo takhle dal :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

719
18.3.20 18:09
@Anonymní píše:

Mam jen dotaz, jestli to mel někdo podobne a po porodu bylo vse v poradku. Jsem 30 tt a uz na 2.screeningu (22 tt) nam bylo receno, ze miminko ma hranicni sirku jedne ledvinove panvicky 6 mm. Ted ve 30 tt ma panvicka cca 8 mm.

Doktorka me ale nejak nestrasila ani nerikala nic spatneho. Jen ze si to jeste prekontroluje priste a je to pak spis impulz pro pediatry, aby ledviny zkontrolovali po porodu. Pry se to většinou samo srovna. Spis mam jen strach, kdyz se o neco ta ledvina ted zvetsila, aby to neslo takhle dal :think:

Neboj se. I malej to tak měl a nakonec se to za pár týdnů spravilo samo. Úplně ta nejhorší varianta je, že by musel pak na operaci-rikal doktor. My tu pánvičku měli ještě větší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
18.3.20 18:10

Ještě teda doplním, že to měření není úplně přesné, záleží jestli miminko nemá plný močový měchýř.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.3.20 18:20

Syn měl též, i po porodu, pak jsme byli tuším ve 3-6 měsícich (už si to nepamatuju) na kontrole a bylo to v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
18.3.20 18:20

Ahojky, také tě uklidním. Syn měl na obou screeninzích zvětšenou ledvinovou pánvičku na jedné straně. Už tenkrát mi říkali, že se to většinou spraví. Když se syn narodil, dělali mu asi po měsíci kontrolní ultrazvuk a vše bylo už naprosto v pořádku. Držím palce a věřím, že bude miminko v pořádku :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
104
18.3.20 19:57

Zdravím synovi zjistili již v těhotenství to samé, po porodu mu dělali sono a odběr moči, do půl roku byl bez problému, ale v létě měl akutní zánět moč. cest. Jinak ten nález na panvičce se mu nelepšil takže nám naplánovali operaci kterou měl nakonec ve 2 letech a 4 m.. Nyní mu je přes 6 let a je bez problému, až na jeden jediný zánět. Moč který měl po vánocích a byl oslabeny jinými antibiotiky ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.20 20:07

Děkuji vám :hug: cetla jsem, ze většinou se to týká chlapecku. I vy, co tady píšete, tak mate kluky. My cekame holcicku, ale to snad nemeni nejak situaci a bude to v poradku :think:

• Nahlásit
  • Citovat
541
18.3.20 20:14

I u holek je to bezne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57610
18.3.20 20:41
@Anonymní píše:

Doktorka me ale nejak nestrasila ani nerikala nic spatneho. Jen ze si to jeste prekontroluje priste a je to pak spis impulz pro pediatry, aby ledviny zkontrolovali po porodu. Pry se to většinou samo srovna. Spis mam jen strach, kdyz se o neco ta ledvina ted zvetsila, aby to neslo takhle dal :think:

U nás to bylo hodně špatný, zjištěno ve 34 tt, měl vše úplně špatně. Je mu 5,5 a je bran jako zdravé dítě.. Pokud se to bude zhoršovat, počítej s častymi kontrolami, spesl porodka je v olomolo, aby zajistili dítě - já se jí vyhla jen tak tak. Po porodu hodně vyšetření atd.. Ale to je při té horší variantě. Maluchovi hrozila hned po porodu operace a vše precural :grin: jinak je jedno, jaké je to pohlaví, u nás to měli oba po chlapovi a to jak holka, tak kluk :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama