:))

Anonymni
22.7.03 18:37

Ahojky těhulky, já jsem ve druhém měsíci a zneklidňuje mě jedna věc. Bojím se, abych při porodu nevytlačila „něco navíc“ :)) Myslíte, že na to pomůže jen klystýr nebo existuje i něco jiného…Díky

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

622
22.7.03 21:06

Já jsem propagátorkou klystýru. Při prvním produ jsem nedostala nic a „něco navíc“ se mi tedy povedlo :o((( Při druhém jsem si nechala dát klystýr. Sice mi to pěkně kroutilo břichem ještě navíc ke kontrakcím, ale člověk se divil, co se za ty poslední dny v břiše nashromáždilo. Já měla před porodem zácpu. Klystýr není nic hrozného, jak se předem zdá. Takže jsem byla ráda za klystýr a pak jsem byla v pohodě a bez obav.

Existuje ještě přípravek Yal, je to takový elegantní projímadlo v lepším balení než klystýr, ale taky asi méně účinné. Kámoška měla naopak před porodem průjem a tak jí to stačilo.

Ale názory se různí, už tu o tom bylo hodně diskusí. Každý se musí rozhodnout po svém. Uvidíš až před porodem, já se rozhodovala až na porodnici. Teď máš čas, mysli na příjemnější věci ;-)

Zuzka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
22.7.03 21:19

Ahoj, Kromě klystýru existuje i vyprazdňovací preparát Yal gel-aplikuje se do konečníku,účinkuje během chvíle, nemám osobně vyzkoušeno, ale je údajně šetrnější. Zeptej se svého gynekologa, napíše ti ho na recept. A i kdyby jsi při porodu vytlačila něco navíc, vůbec tě to nemusí zneklidňovat, neboť se to běžně stává.

Přeji pohodové těhotenství a porod.

T.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
25.7.03 08:37

Já mám spíš strach, abych při porodu vůbec neco vytlačila, teda myslím to miminko. Jednou se mi stalo, že jsem jaksi nemohla vytlačit stolici. Doktor říkal, že to nebyla zácpa, nebylo to tuhé, ale měla sem tam asi nejakou drobnou prasklinku (v konečníku) a ta mi nejak podvědomě bránila zatlačit, asi byla trochu bolestivá a já už neměla vůbec sílu to vytlačit, Asi čtyři dny sem tlačila a tlačila, už sem nemohla ani sedět, jak mě ten obsah tam tlačil, ani chodit, jak se mi klepaly nohy, jak sem byla vysílená. Doktor teda nebyl moc příjemný, dal mi klystýr a ještě pohrozil, že jestli pořádně nezatlačím, tak bude muset vzít dráty a vytahovat mě to drátama a to teprve potom uvidím.

Takže to byl zase můj opačný zážitek trošku z jiného soudku. Zkrátka mám strach, abych měla sílu to miminko vytlačit.

Ahoj Radana.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama