Klistýr

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  10.06.03 16:08
Klistýr Ahoj maminky, měla bych dotaz. Protože jsem prvorodička ( ještě 10 týdnů ) a už jen pomyšlení na klistýr mi dělá zle, chtěla jsem se Vás zeptat, jestli je jeho provedení před porodem opravdu nutné a jestli ho nelze nahradit něčím jiným, třeba nějakým speciálním projímadlem. Takže, jestli mi můžete pomoct, budu mooooc ráda :o) Mějte se krásně a pozdravujte miminka! Děkuje Ina

Reklama

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

schamka
Ukecaná baba ;) 1089 příspěvků 10.06.03 17:30
Klistýr

Ahoj, prakticke skusenosti nemam, ale docitala som sa toto:

Na stranke Babetka:[http://www.tehulka.szm.sk>tehulka.szm.sk najdete aj dalsie skvele veci!

Odporucanie WHO

1. Klystýr

(rutinní aplikaci WHO označilo jako škodlivou)

pro:

zabraňuje pokálení

stimuluje stahy dělohy a tím urychlují porod

snižuje riziko infekce matky a novorozence

nemusí-li důkladně vyprázdněná žena na stolici krátce po porodu, je to pro ni příjemnější

proti:

bez klystýru nastává pokálení sice častěji, ale je menší a lépe se odstraňuje, než znečištění, které nastane pro klystýru

studie nezjistily žádný vliv na délku porodu

zrovna tak nebyly potvrzeny obavy z infekce

může dojít k podráždění střev

některé ženy se při tomto úkonu cítí trapně a nepříjemně, což má špatný vliv na jejich psychiku

Osobní zkušenost:

na stolici jsem (bez klystýru) šla den po porodu a bylo mi to příjemnější, než kolegyním z pokoje, kterým se ?zadařilo? až za několik dní, navíc po aplikaci čípku. Tím chci říct, že se jedná o záležitost individuální. Mimchodem, při porodu k nehodě nedošlo.

Osobní postřeh:

ženy často udávají, že stejně v sobě vodu dlouho neudržely, zvlášť jestli klystýr dostávaly ve vyšším stadiu porodu - to pak byla záležitost třeba i pouhých dvou - tří minut. Je iluzorní si myslet, že by se takto mohly ?důkladně vyprázdnit?. Stejnou službu by v takovém případě přinesl třeba YAL (miniklystýr pro domácí užití) nebo glycerinový čipek, jejichž aplikace i působení jsou šetrnější.

Potom toto pisala porodna asistentka:

Rodičke sa podáva klyzma podľa posúdenia pôrodnej činnosti. Posudzuje ju lekár alebo PA. Je to vec individuálna, ak vidím, že pôrod posstupuje - o čom sa môžem presvedčiť aj vaginálnym vyšetrením, klyzmu nepodám. Dáva sa totiž teplá voda a tá v mnohých prípadoch pôrod urýchli. Nemôžeme riskovať, že žena porodí na WC. Mamička je presvedčená, že ju to núti tlačiť voda v čreve a môže to byť hlavička. Nasilu tlačí a krčok maternice, pokiaľ sa už sám neotvoril, sa roztrhne. A potom … šijeme a šijeme. Ak pôrod nepostupuje rýchlo, môže sa dať klystír aj pri 6 cm a viac. Je to vec momentálneho posúdenia. Yal som v živote nevidela ani s ním nemám žiadne skúsenosti. Mrzí ma to, ale ešte som sa s tým nestretla. Dozvedela som sa o tom z <a href=].Je to asi nejaký šetrný jednorazový klystír na domáce použitie pre ľudí trpiacich zápchou, nie? Vďaka všetkým, čo sa zapájajú do diskusie. Majte sa!

toto su veci z "":[http://www.babetko.sk>www.babetko.sk ale iste aj na inych strankach najdes diskusie na tuto temu.

Drzim palce, zelam krasny a rychly porod bez problemov! ;o)

Jana]

Zdenik
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 11.06.03 07:58
Klistýr

Ahoj Ino,

predstava klystyru neni moc prijemna, existuje jak se pise v druhem prispevku Yal..myslim, ze na nej musi byt predpis, ale hradis si ho sama. Taky priznakem zacinajiciho porodu muze byt vyprazdneni bez takoveto pomoci. ja osobne jsem pro vyprazdneni klystyrem ci necim jinym, protoze si myslim, ze to prispeje k pohodovemu porodu. jednak nic nebude branit miminku na svet a ja se budu citit jistejsi. To rozhodnuti je na tobe.

Zdenik

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 11.06.03 18:20
Klistýr

Ahojky Ino,

klystiru se bat opravdu nemusis, Yal je skutecne takovy setrny, dej si ho predepsat v poradne pro jistotu 2-3t pred porodem a pribal do tasky. Pravda je, ze ne vzdy se stihne klystir dat a porodni asistentky se vetsinou zeptaji zda chces ci ne. Ja v den porodu (vlastne cele 3 dny pred) mela pocit ze mam zacpu a tak jsem si ze zoufalstvi koupila glycerinove cipky … a vysel s prominutim jeden bobek po prvnim, nic po druhem a plodova voda po tretim:-)) Yal jsem si dala aplikovat ale nic uz ze mne krome vody nevyslo, zacpu jsem si spletla s pocinajicim porodem … takze kdyz tak to zkus cipkem, ale jak poznas ze uz je den porodu? Ja byt tebou tak se fakt nebojim a kdyz to nedokazes prekonat, tak ho proste odmitni a hotovo.

Preju pohodovy porod

Sulanek

Anonymni  12.06.03 12:01
Klistýr

Moc Vám všem děkuji! Je moc fajn se na někoho obrátit a vědět, že ten „někdo“ mu poradí. Ina

stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 14.06.03 14:56
Klistýr

Ahoj Ino a další,

klystýr jsem absolvovala při porodu třikrát, pokaždé dost nepříjemná záležitost. počtvrté o tom nebyla ani řeč a ačkoli jsem měla pár dnů před porodem problémy s vyprazdňováním (mimi už vadilo), tak hodinku před porodem to šlo samo. Když se zamyslíte kde všude mimi je, tak vážně na klystýr není místo. Já jsem pro sebe všema deseti proti klystýru. Ještě otázečka. Proč celá příroda nepotřebuje klystýr, holení a nástřih k úspěšnému a hladkému porodu ? Doktoři to pro nás vymysleli z důvodu možné operace. Ke které podle nich v 90% nedochází. Kdyby se aspoň dalo ve většině porodnic domluvit co chci a nechci. Jsem starší matka. Moje babičky rodily doma s PA a bez těch prý hygienicky důležitých věcí.

Víte co ? Nejdůležitější je to, abychom každá mohla v porodnici mít to, s čím se cítíme líp a nenutili nám něco, s čím se cítíme nedobře. Pro někoho je to s klystýrem, pro někoho bez klystýru. Ino a ostatní, ať máš ten nejnádhernější porod a nejzdravější mimísko na světě. :-)

bunny
Nováček 3 příspěvky 18.06.03 19:53
Klistýr

Ahoj, já tedy klystýr při porodu absolvovala a přestože to není nic příjemného měla jsem lepší pocit při tlačení miminka, že nevytlačím nic navíc… při druhém dítěti se určitě klystýru bránit nebudu. A´t tomu nemocničnímu, nebo tomu co užiješ doma(výše popisovaný).Po­hodový porod! Papa

alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 18.06.03 20:17
Klistýr

Jéjda, to já bych z toho nedělala takovou vědu. Před pár lety jsem před operací dostala klystýry hned tři a bylo mi po nich fajn. Před porodem jsem si o něj sama řekla, dokonce jsem ukecávala sestřičku at mi dá ještě jeden. (nedala potvora!) Těch opravdu nepříjemných věcí přišlo potom ještě dost, ale ten klystýr byl malina a ulevilo se mi po něm.

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 18.06.03 20:37
Klistýr

Ahojky,

osobně si porod bez klystýru nedovedu představit. Nejen, že to nebylo nic hrozného, ale při porodu jsem se cítila mnohem líp. Bylo by mi teda nepříjemné, kdyby obsah střev vypochodoval při porodu miminka. Akorát jsem měla strach, že sama sebe na to záchodě přidusím :-]

Co se týče přípravku YAL, tak nám v kurzu říkali, že je teda šetrnější, ale dýl trvá, takže na něj musí být víc času. Což jsem já rozhodně neměla.

Přeju ti krásný a pohodový porod a hlavně buďte zdraví ;-)

AJKA

Radina  13.03.04 19:52
:?:

Sophie
Stálice 62 příspěvků 13.03.04 22:58

Naprosto souhlasím s většinou!! Je to mnohem příjemnější porodit, když je člověk vyprázdněný. Byl to také jeden z mých největších strachů. Při prvním porodu na to nebyl čas a při druhém jsem zjistila, že to vlastně vůbec nic není.

Lolinka
Kecalka 338 příspěvků 14.03.04 05:22

Ahoj,
u prvního porodu jsem měla z klystýru strach, ale byl zbytečný. Krásně jsem se po něm vyprázdnila a dokonce se mi zdálo že mi snížil intenzitu kontrakcí. Při druhém porodu jsem se hned na příjmu dožadovala klystyru, dostala jsem ho, ale neměla jsem po něm dobrý pocit, pořád se mi zdálo že nejsem úplně vyprázdněná. Tak jsem si po pár hodinách řekla o další, a teprve po něm jsem se dokonale vyprázdnila.
Na stolici jsem druhý den po porodu nešla, ale třetí den ano a byla v rámci možností v pohodě ( měla jsem natržený konečník).
Takže se klystyru vůbec neboj, a pokud si ho výslovně nebudeš přát, tak Ti ho určitě porodní asistenka proti vůli dávat nebude.
Krátky a pohodový porod přeje Lola

Anonymni  14.03.04 17:20

Ahoj Ino,
osobně jsem rodila ve Vrchlabí a zde se tyto záležitosti vůbec neprovádí. Musela bys o to požádat. Jinak jsem měla sebou přípravek Yal a můžu řící, že jsem ho nepoužila, neboť mě miminko tlačilo neustále na konečník. Takže jsem byla 4 hodiny před narozením mimča asi 7krát na wc. Je možné, že to u Tebe bude podobné a věc se tak vyřeší sama. :P
Přeji Ti příjemný porod a krásné vzpomínky na něj. Tak to mám i já.
Ahoj Štěpánka

Anonymni  22.04.04 16:35

Ahoj holky,
je to fakt zajímavá diskuse - jsem poprvé těhostná a jsem pro klystýr, když vím, že miminku to neuškodí a mě bude chvilku nepříjemné, tak to přežiju, ne? Nejspíš si o něj sama řeknu, hlavně ať můžu při porodu pořádně tlačit bez strachu co kdyby...... A o YALu jsem taky slyšela, dokonce jsem ho i veděla, ale proč si to komplikovat?
Asi se budete smát, ale mám jiný problém - nejsem si jistá, jestli mé představy o klystýru jsou zcela pravdivé, můžete mi prosím některá detailněji popsat jak probíhá, ať se mohu ujistit, že očekávám to, co pak opravdu bude? :oops:
 Děkuji

Radina  22.04.04 18:35

Já si také myslím, že klystýr před porodem, pokud je na něj čas, je dobrá věc. V podstatě na tom nic není. Položíš se na levý bok a sestřička ti do konečníku zavede gumovou hadičku potřenou vazelínou, která je spojená s nádobkou a zavěsí nad lůžko aby tekutina mohla samospádem vytékat. V člověku to začne bublat a vařit, no prostě slušný průjemek :oops: a měla bys to v sobě udržet tak 12 minut. Byla jsem ráda i za těch 6 minut, které jsem s děsem v očích vydržela, víc to nešlo. Měla jsem z toho strach, ale na výběr jsem před 5 lety neměla. Není to nic bolestivého a ani tak nepříjemné jak se může zdát. Schválně se podívej na web Doktorka do Diskusí/Alter­nativní a doplňkové metody léčby/Klystýr, výplach střev. Zajímavé počtení, kdo se klystýru bojí, tak se nejspíš bát přestane :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Piperová: Ve třiceti po mně nemůžete chtít, abych vypadala na dvacet

Britské herečky Billie Piperová (34) se dotklo, že se do ní opřeli někteří... číst dále >

Ve svém věku už nemusím vypadat dokonale, je to výhoda, říká Hayeková

Herečka Salma Hayeková (50) nikdy nepodléhala hollywoodským trendům a... číst dále >

Reklama