32. tt - můžu rodit předčasně?

518
15.7.13 22:47

32tt-muzu rodit predcasne?

Zdravim maminky, chci se jen zeptat, na kontrole mi dr rekla ze hrdlo mam na spicku prstu a ze bych se mela setrit.Beru 8tbl Magneska denne ale s tim setrenim to proste porad nedavam :( Holt dva maly prckove daj obcas zabrat…Obcas mi uz tvrdne bricho, ale prikladam to k tomu jak se uz cesty pripravuji na porod-neni to nic hrozneho..Ale vzhledem k memu poslednimu porodu(prekotnej, komplikace) se docela bojim, aby to nedopadlo podobne.Mate s tim nektera zkusenost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14974
15.7.13 22:51

A jinak je čípek v jakém stavu? :think: já jsem třeba na špičku prstu celé těhotenství. První dceru jsem porodila ve 35týdnu a teď jsem celé těhotenství trnula, aby to nepřišlo taky dřív a už jsem v pohodě za 37týdnem a stále na špičku prstu. Lítám kolem ročního dítka, takže moc odpočinku si taky neužiju, ale do toho ukončeného 34.týdne jsem se snažila šetřit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
15.7.13 22:55

No to praveze z tech jejich klikihaku na prukazce neprectu… :( no tak uvidime no, snad to nebude tak horky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
15.7.13 22:55

@Lucyje83 tak ja jsem v 31tt a doktor mi rek, ze se zacinam otvirat beru 6tbl. magnezka a musim lezet..rek, ze pokud se to do 14 dnu nezlepsi tak pujdu do nemocnice na kapacky :- do toho jeste mam cukrovku a taky strach z predcasneho porodu :-

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
15.7.13 23:00

@nelinka4 tak me primo nerekla ze bych mela lezet a nemocnici teda primo nevyhrozovala…ale jako nejak naznacila ze ty ctyri tydny proste musim nejak vydrzet :nevim: tak sem z toho takovej jelen..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18236
15.7.13 23:04

Ja jsem bez varovani musela porodit v 32tt, praskla mi voda a dyl nez par dnu to neudrzeli, pritom mi predtim nic nebylo, tehotenstvi ukazkove :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
573
15.7.13 23:06

@Lucyje83 me zase vubec nerek jak moc jsem otevrena nebo jestly se mi zkracuje cipek proste nerek nic jen ze se „zacinam“ otvirat, ze musim lezet jinak pujdu do nemocnice tak nevim co si o tom myslet :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2929
15.7.13 23:11

Já byla od 32tt otevřená na dva prsty a vydržela jsem až do termínu. Já si vždycky říkala, že co se má stát, to se stane. Někdy může být žena zabetonovaná a během hodiny se otevře tak, že začne rodit a někdy může být naopak otevřená a nic se nestane. Tím, že se budeš šetřit (co to vlastně znamená? :nevim: ) toho moc neovlivníš.

Přeju hodně štěstí, ať miminko ještě dopečeš. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
15.7.13 23:13

@tytyty ty brdo…no tak to nezavidim :( ja si teda na jednu stranu rikam, ze v tomhle stadiu ma mimi velkou sanci, ale stejne je to sileny. A sobe proste neporucim, ze musim vydrzet co nejdyl :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
15.7.13 23:16

@Loll šetřit podle myho asi znamena ze bych nejlepe mela sedet na prdeli a nic nedelat.Taky sem na ni koukala, jak to mam asi udelat, kdyz mam doma dve maly deti a jediny co pro ni muzu udelat je, ze je nebudu zvedat :think: ja ani poradne nevim jestli sem nejak otevrena, nebo zavrena :lol: no 24.7. jdu znova tak se holt budu muset optat co a jak..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
15.7.13 23:20

Podle mě po dvou dětech ten čípek už snad ani nemůže nějak extra držet tuhý tak dlouho :nevim:
Já jsem se nechávala vyšetřit v druhém těhotenství v tomto tt. protože jsem měla pocit, že čípek je nějaký měkký a hadrový a dr mi na to řekla tehdy, že normálka, že nemůžu čekat čípek jako před prvním.

Byla bych připravená, měla bych připravený krizový scénář, co udělat, komu zavolat o hlídání atd, kdyby prdla voda nebo začli bolesti a jinak bych se nestresovala, předčasnému porodu podle mě nejde předejít

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
15.7.13 23:29

@Gladys taky si myslim to s tim cipkem…jinak sbaleno mam, krizovy scenar taky nejakej je tak uvidime jak to dopadne nooo..prave ze minulej porod byla rychlovka, bolesti po 5 minutach, vubec sem se neotvirala, pak mi pichli vodu a v tu ranu cipek zadnej a mala na druhy zatlaceni vylezla…tak prave ze docela stresuju s tim co a jak noo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
15.7.13 23:40

@Lucyje83 já takhle stresovala u druhýho, první porod 2,5h s tím, že prdla voda, nic se nedělo, pak to vzalo takový grády, že než jsem se vyhrabala ze záchoda a oblíkla, tak jsem měla tlaky na konečník a rodila jsem 20min po příjmu. Tak jsem u druhého špekulovala, kam to jako stihnu, když druhé jsou rychlejší - prdlačku, trvalo to přes 24h od prvního ukrůpnutí plodovky, byla bych dojela do Ostravy a zpátky :jazyk: Takže u třetího jsem se neomezovala, vybrala jsem si porodnici hodinu cesty vzdálenou a klaplo to krásně, porod též 2,5h jako první, ale byli jsme tam trochu dřív, asi 40min před narozením mimča :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
518
15.7.13 23:48

@Gladys no taky pekne :lol: no necham se prekvapit :D kazdopadne ja si budu volat sanitku-decka bude hlidat pritel a do porodky to mam chvilku-kdyz neni extra hustej provoz..nu uvuidime :) ale jako 24 hod to si ani nedokazu predstavit, uz ted mam z toho vseho bobky :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
15.7.13 23:56

@Lucyje83 mě začla týct voda, já začla honem, honem střečkovat, že za chvíli to bude a prdlačku :lol: od cca 4 ráno do půlnoci jsem jen ucvrkávala plodovku a jinak nic. A pak 5h kontrakcí, pro mě naprostý šok, čekala jsem to jako u prvního, že se ani nevzpamatuju a bude venku a pak jsem byla až nemile překvapena, jak moc to „trvá“ :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama