33. týden těhotenství - dítě nenabírá

Anonymní
11.5.17 10:21

33tt dite nenabira

Ahoj, pptrebuji uklidnit.Jsem dnes 33+0tt a zjistilo se, ze mala ma odhad vahy pouze 1450g. Prutoky jsou v poradku. Pohyby citim ale min.Byla jsem dnes na porade a doktorka me poslala jen na ty prutoky a tam domu.Mam z zoho spatny pocit.Ve 30tt jsem lezela v nemocnici protoze mala mela odchylku dva tydny za tyden tam nabrala neco malo a pak po tydnu doma opet nabrala a ted uz nic. Odpovida 30+6tt. Nevim, co bych delala spatne. Hodne jim, nijak se nanamaham. Snazim se co nejvic odpovcivat. Vubec nechapu, jak je to mozne.Vim,ze to dite nezna zadne tabulky, ale ocividne se mu u me nevede. Prosel si nekdo stejnym problemem a jak se to resilo?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

419
11.5.17 10:27

No hele já chodila do rizikové poradny. Dítě je malé vůbec neroste, porodní váha budou necelá tři kila. Chodila jsem tam každý týden na přeměření, zda roste a jak. Všechno ostatní bylo ok, jen dítě pořád malé a neodpovídalo danému týdnu. NO nakonec se narodil syn a měl 3660 g. Prostě nebyli schopni dítě dobře změřit. Malý nesnášel utz a neustále ho odkopávala nožičkou, takže změřit ho bylo celkem obtížné. Fakt stačí pár mm a už to dítě váží jinak. Neboj bude to dobrý. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1034
11.5.17 10:28
@Anonymní píše:
Ahoj, pptrebuji uklidnit.Jsem dnes 33+0tt a zjistilo se, ze mala ma odhad vahy pouze 1450g. Prutoky jsou v poradku. Pohyby citim ale min.Byla jsem dnes na porade a doktorka me poslala jen na ty prutoky a tam domu.Mam z zoho spatny pocit.Ve 30tt jsem lezela v nemocnici protoze mala mela odchylku dva tydny za tyden tam nabrala neco malo a pak po tydnu doma opet nabrala a ted uz nic. Odpovida 30+6tt. Nevim, co bych delala spatne. Hodne jim, nijak se nanamaham. Snazim se co nejvic odpovcivat. Vubec nechapu, jak je to mozne.Vim,ze to dite nezna zadne tabulky, ale ocividne se mu u me nevede. Prosel si nekdo stejnym problemem a jak se to resilo?

Jak veliká jsi ty a tatínek?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1620
11.5.17 10:40

Jako odhad porodní váhy dcery necelá 3 kila a malá se narodila s 3,51. Prý hubené holky mají menší děti. Jsem jak tyčka. Odchylka plus minus 0,5 kg je podle doktora v normě. Za poslední 4 týdny dítě přibere třeba další kilo. A ty máš ještě 6 týdnů. Ne každé dítě musí být vykrmený obřík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1544
11.5.17 10:40

Syn se narodil 33+2 a mel 1980g ale do té doby pribíral(chodila jsem casto na kontroly) pak mám zkušenost z prvního těhotenství kdy plod od 20tt do 24tt temer nepribýval-špatná placenta infarkty v placentě, prutoky jsem mela také ok. Už jsi dost daleko a mimi už by to zvládlo při připadem předčasném porodu(pokud by u tebe nadále neprospívalo, pochybuji že doktoři nebudou nic delat).A koukali dr na placentu? nekterým ženám prostě rychleji stárne placenta :nevim: moc moc držím palce ať je vše ok a malá aspon neco přibere

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13788
11.5.17 10:58

Syn také nepřibíral. Když to dr. zjistila, tak byl pozadu 3 týdny, za týden jsem šla na kontrolu a nepřibral ani gram. Hned mě poslala do porodnice, měla jsem tedy i špatné průtoky. Tam si mě nechali a vyvolávalo se. Po porodu se zjistilo (nechci strašit), že na placentě byly mnohačetné infarkty a bylo velmi nízké ph pupečníkové krve (dítě se už dusilo) a pokud by se dítě nechalo do termínu, tak by pravděpodobně zemřelo v břiše.

Takže za mně, pokud i za týden nepřibere, tak bych chtěla, aby šlo dítě ven.

A ještě k odhadu váhy mimina. Často se tu píše, že se dr. sekl, ale někdy se taky nesekne (u nás odhad 3.1. 2,38 a 11.1. se narodil a měl 2,46).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
11.5.17 11:28

U nás ve 32tt dítě bylo podle tabulek menší o tři týdny než mělo být. Průtoky ok. Chodila jsem co chvíli na utz a tak nějak rostlo. Ve 37tt jeden den doktor na utz, že vše ok (dítě odhad 2,85kg), za další tři dny doktorka, že je všechno špatně, dítě hubne (odhad 2,5kg) a šup na vyvolávání. Jako vyplašená prvorodička jsem poslechla, až později jsem koukla do papírů, že paní doktorka naměřila třeba stehenní kost o 1cm menší než pan doktor. Dítě se narodilo za tři dny a mělo lehce přes tři kila (takže jo, do odchylky se trefili).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.5.17 11:34

Nevím jestli bereš vitaminy, ale určitě bych ještě nasadila, minimálně B1, B2, B6, B12, honě pít vody, jíst ovoce a zeleniny. Ořechy, semínka, luštěniny. Snížit konzumaci masa a mléčných výrobků. Má to mnohem větší vliv než si umíme představit. Bohužel jsem nevěděla to co vím teď když jsem byla těhotná, malý poslední týdny také už nepřibíral, nakonec se narodil 40.tt akutním císařem a vážil 2650g. Přeju hodně štěstí, a když budou mít nějaké pochybnosti tak neváhej a nech si udělat císaře. Mě se to nejdřív nezdálo, ale pak jsem byla ráda, že to dopadlo jak to dopadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.5.17 12:18

Některé děti jsou prostě menší..kamarádka ležela doma na rizikovém, že měla malé miminko…chlapeček menší, ale naprosto zdravý-upřímně je vždycky rodit menší miminko (myšleno menší donošené) :) teď má jejich klučík přesně o rok víc než náš a mají naprosto stejnou velikost oblečení i bot:)) zdravý je, veselý, prostě poklad..jen je drobnější, ale šikulka velký:)) neřešila bych a nenechala se zbytečně stresovat, oni ty odhady jsou vždycky jen odhady…někomu tvrdí, že je mimimalé a pak se narodí bezmála 4kilové, kamarádku strašili, že malý bude mít kolem 4kg-prvorodičku-a měl kolem3…en z toho byla chudák zbytečně vystreslá…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
11.5.17 12:44

Malá měla 34tt asi 1600g. Nakonec se narodila hypotrofická (=byla menší), císařem v 37tt a měla 2kg, zjistilo se, že důvodem byla špatná placenta. Když jsme u těch odhadů, tak u mě to bylo celkem přesné. Dokonce mi řekli, že má už něco málo přes dvě kila a nakonec neměla. Já chodila od asi 30tt na kontroly do nemocnice a když se jim těhotenství hodně nelíbilo, tak mě hospitalizovali a každý den i dvakrát mi dělali monitor. A když byl monitor špatný, tak šla ven. V inkubátoru byla asi 10 dní, navíc měla ještě dost silnou žloutenku. Z nemocnice jsme šly asi za 20 dní. Dcera je pořád prcek, málo jí a má mírně opožděný vývoj, ale nic dramatického, jen na vše potřebuje víc času. Ale jak je drobná, tak je hrozně roztomilá=).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.17 14:14

Tak snad to bude v poradku.Jen me zarazi, ze necitim pohyby.Byla jsem tam rano a delala jen ultrazvuk. Vubec by mi nevadilo, kdyby byla mensi jen aby byla v poradku. Tvrdne mi bricho nehorznym zpusobem.Mam strach. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
14548
11.5.17 21:44
@Anonymní píše:
Tak snad to bude v poradku.Jen me zarazi, ze necitim pohyby.Byla jsem tam rano a delala jen ultrazvuk. Vubec by mi nevadilo, kdyby byla mensi jen aby byla v poradku. Tvrdne mi bricho nehorznym zpusobem.Mam strach. :,(

Být na Tvěm místě, jela bych do nemocnice. Radši stokrát zbytečně než jednou pozdě. Oni jsou tam na to zvyklí. Kolikrát se teda tváří dost kysele, ale za to uklidnění a jistotu to stojí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2323
11.5.17 21:50

Určitě jeď do nemocnice, řekni, že necítíš pohyby a hodně ti tvrdne bříško. Radši 100× zbytečně. Může to už něco značit a mimčo chce ven. Neváhej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
118
11.5.17 22:44

Nevím jestli se dá v 33tt už natočit monitor, já byla hospitalizovaná v 35tt a natáčeli mě asi 3× denně a šlo to blbě, říkali právě že je na to ještě dost brzo. Minimálně by ti ale mohli udělat 24hodinový test moči (to sbíráš 24h moč) na bílkovinu, myslím, že by se z toho mělo poznat jestli funguje správně placenta. Vím že jsem taky měla hroznej strach jestli je všechno v pořádku a nakonec to dopadlo dobře. Ale pokud by byly špatný ozvy tak radši ven dříve nežli později.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.17 13:08

Ahojte všechny tehulky, jsem ve 32tt a čekám holčičku, moje malá váží 1385g
taky se mi to zda ňák málo, ale doktorka říkala, že je vše v pořádku a že na ten 32tt co jsem odpovídá, tak nevím :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama