3,5 roku a vzdor...

xAnonymnix
22.3.10 20:34

3,5 roku a vzdor...

Dceři je 3,5 roku a poslední dobou zkouší občasný ječení a „vybrekávání“ si svého. Snažím se jí vše rozumně a v klidu vysvětlit, občas vynadám, občas něco pomůže, občas ne…
Poslední případ třeba teď večer - sama mi navrhla, že dneska místo čtení si chce o trošku dýl malovat. Tak jsme to povolila. Ale pak po koupání to sam. zkoušela a když jsem nepovovolila, tak začla knourat a brečet. Tak jsem se s ní domluvila, že si budeme místo toho povídat, tak hned že ano. Povídaly jsme si asi 20 min. a bylo to krásný, nasmály jsme se a mazlily, ale pak jsem řekla, že už je hodně hodin a ona zas spustila, že chce ještě tatínka a že chce číst atd. No a když jsem domlouvala a potom na ní i „křikla“, tak prostě bez efektu… Jak bych měla takovou situaci řešit? Po dobrým to moc nejde a po zlým se mi zas nechce, abych jí tam třeba nechala plakat atd. Navíc má pak problem s tím, že když začne hystericky plakat, tak se zakuckává atd…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16291
22.3.10 21:41

Já bych to viděla na to že jsi jí 2× „povolila“, tak zkoušela jestli nepovolíš znovu… :) My si tím procházeli v únoru… Naštěstí nikdo nepovolil, nedělalo se to co chtěl on, ale co jsme chtěli my.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
22.3.10 22:30

Myslím, že je úplně jedno, kolik je jim let - v tomhle případě prostě normálně zkouší, co povolíš… a zkoušet to bude i za pět let… To už není o nějakém období, to prostě děti dělají - my jsme nebyly jiné, taky jsme zkoušely rodiče oblafnout a né že né :mrgreen: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15165
22.3.10 22:33

Jo a k tomu, jak to řešit - to je jednoduchý, buď povolíš a pak to bude bez pláče, nebo nepovolíš a pak holt musíš s pláčem, kňouráním a i tím „zakuckáváním“ počítat… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3136
23.3.10 00:11

tak tím procházíme taky 8-)
přes den se to celkem dá, ale horší je to večer, když má jít spát a mu se prostě nechce, tak dělá všechno pro to, aby nemusel - už ležíme v posteli a najednou „mlíčko chcu“, ještě není tak pozdě, takže za Fildovi asistence dávám do flašky mlíčko…jdem do postele, mlíko vypije a za 10 minut „čurat chcu“ a jelikož zkoušíme noc bez plínky, tak ho dám na nočník u postele, ale to je zas „na záchod chcu“…dohadujem se dalších 20 minut, ale v nočníku ani kapka…jenže ještě nemá svou postel a v postýlce spí bráška, tak neriskuju a jdeme na záchod…tam sedí dalších 20 minut protože „asi kakám“…samozřejmě žádnej bobek…tak jdem do postele a za chvilku se to celý opakuje - jen s tím rozdílem, že mlíko nedostane a na záchod taky nejdem…takže absolvujem hodinovou řvací, vztekací, prosící scénu nad nočníkem…a pak teda rezignovaně usne - naštvanej :mrgreen:

zatím to trvá pár dní, takže to ještě s klidem dávám, ale jestli to brzo nezkončí, tak budou harakiri :mrgreen:

pevné nervy :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30
28.7.10 11:45

Jéé…tak mi tím procházíme taky…malá zkouší co může…někdy si říct dá, jindy je docela vzpurná a tvrdohlavá…i když se jí snažíme vychovávat v klidu, tak hold to někdy bez zvýšeného hlasu a slz opravdu nejde.Je pravda, že se někdy cítím jak hysterka :-x , ale zjišťuji, že mi to není k ničemu :lol: ale to je asi syndrom nás maminek :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
28.7.10 22:33

Tak u nás je to to samé,donedávna mi ten muj chytrolínek nechtěl jíst maso,nešlo to po dobrém ani po zlém,tak jsem mu vařila jen jídla které chtěl on,a já naivka si myslela že,jsem nad ním zvítězila,ale postupem času jsem zjistila že ten BLBEC jsem jenom já :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
libuska31
29.7.10 22:10

Ono je asi normální, že si dítě zkouší rozšiřovat vymezený hranice… Co mě ale trápí je, že se kvůli tomu hodně hádáme s manželem, obviňuje mě, že jsem moc měkká, že malá poslechne spíš jeho než mě. V podstatě už je každou chvíli kvůli tomu nějakej konflikt. A nakonec za to vždycky můžu já, že malá kňourá… Už mě to fakt nebaví, protože potom válčím nejenom s dítětem, ale i s mužem.

• Nahlásit
  • Citovat
30
30.7.10 10:23
soník 25 píše:
Tak u nás je to to samé,donedávna mi ten muj chytrolínek nechtěl jíst maso,nešlo to po dobrém ani po zlém,tak jsem mu vařila jen jídla které chtěl on,a já naivka si myslela že,jsem nad ním zvítězila,ale postupem času jsem zjistila že ten BLBEC jsem jenom já :jazyk:

To ta naše maso taky vůbec nejedla…a když, tak říkala, že jenom bílé :lol: a stejně ho skoro nikdy nedala do pusy
A zrovna včera při večeři mi řekla, že by chtěla maso k brambůrkám.Já jí ho totiž nedala na talíř, protože ho nejí.Ale když si o něj řekla sama, tak jsem koukala…a zbaštila ho :potlesk: Není potřeba je k něčemu nutit.Stejně to nemá smysl.Jenom by jsme je mohly odradit a vypěstovat v nich vzdor a nechuť.
Tak já to neřeším a nechávám tomu všemu čas :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
841
31.7.10 19:43

To je pravda,psychologicky jsem mu vysvětlila,že když nebude jíst maso tak nevyroste a když bude malej tak si nemuže koupit auto a najednou uznal,že na tom něco bude a už jí maso jako by se nechumelilo :lol: je to sranda je pozorovat :mrgreen: ale stejně mi chybí to mimi,tak doufám,že se nám to snažení tento měsíc povede :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
1.8.10 20:51

My si právě procházíme tím samím.Do jídla jí taky nenutím.Někdy chce maso někdy ne a nehádám se s ní,ale co se týče vymručování „já chci ňamku,já chci koupit tohle a támhleto potřebuju a musíme koupit tohle“tak v tom jsme s manželem za jedno a nepovolujeme.Doufám,že to jednou skončí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama