Plete si modrou a zelenou

246
9.3.10 19:24

Plete si modrou a zelenou

Ahojky, dcera bude mít za chvíli 3 roky, barvy zná dobře, i takovou fialovou, růžovou, oranžovou rozezná bez problémů (narozdíl od manžela), ale plete si modrou a zelenou. Nemáte někdo stejnou zkušenost? Dávám to sem spíš pro pobavení, nečekám, že bude mít vážnou vadu zraku, no ale co kdyby, že…

Děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

175
9.3.10 19:29

Ahoj, Lukáškovi byly v září 3 a taky si občas plete modrou zelenou, i když, přesně jak píšeš ty, pozná fialovou, růžovou atd. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1609
9.3.10 19:34

Neboj, moje matka si tyhle dvě barvy plete doteď a to jí je 54 let :wink: a ještě se u toho dokáže krutě pohádat, když jí někdo oponuje, že tohle vážně není zelená, ale modrá :lol: :lol: :lol: Rozhodně s tímto nedostatkem vede kvalitní a plnohodnotný život. Je dokonce vysokoškolačka :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1938
9.3.10 19:48

Myslim, ze rozpoznavani barev je docela veda, byl o tom nejaky porad a rikali, ze kazdy ty barvy vidi trosicku jinak. Takze se pak nedivim, kdyz mi manzel tvrdi, ze ma mikinu modrou, pritom je to jasne seda.. :wink: Je to tezky, protoze kazdy prece jasne vidi, ze to je takova barva a ne ta druha..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
9.3.10 19:58

Modrá a zelená nejsou doplňkové barvy, takže u těch dvou bych byla zcela v klidu - kdyby si pletl červenou a zelenou nebo modrou a žlutou, bylo by hůř :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
9.3.10 20:02

Modrou a zelenou nerozeznal i můj děda a to stejné má jeden spolužák - je to velice specifický případ „omezené barvosleposti“, kdy ostatní barevné vidění je v pořádku… Problémy s tím může mít jedině v autoškole a taky v případě studia souvisejícího např. s elektrotechnikou (tam je požadovaný barvocit kvůli rozeznání barev elektrických vodičů).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
9.3.10 20:03

Ještě perlička: můj děda s touhle vadou dělal i maskéra v ochotnickém spolku. Když jsem to nemohl pochopit, tak mně babička řekla: na modrou a zelenou šminku jsem mu inkoustovou tužkou napsala „modrá“ a „zelená“. A děda nalíčil vždycky všechny správně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24978
9.3.10 20:05

Libča též plete, ALE zelenou a červenou.
Když se ho cíleně ptám, dá si bacha a většinou řekne správně. Ale když nad tím nepřemýšlí, tak se splete.

Ve čtvrtek nás čeká 5letá kontrola, tak se na to přeptám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20099
9.3.10 20:09

Můj otec si plete modrou a zelenou, růžovou s fialovou a červenou…a vyrostl z něj učitel autoškoly…asi bych to neřešila :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23698
9.3.10 20:11

Já bych ještě zkusila rozlišit, jestli ji fakt nepozná nebo jen nezná název. Když byste ji ukázala zelený balonek a řekla přines stejně barevný jestli to zvládne.
Znám pána co má v pohodě barvocit v práci, kde se rozlišují i malé rozdíly mezi barvami, ale oranžovou, růžovou a jim podobné nezná (názvy).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24468
9.3.10 20:39

Brácha si pletl žlutou a růžovou, přítel motá šedou a hnědou.
Z gymplu pamatuju vadu Daltonismus - nerozlišování červené a zelené. Modrou a zelenou bych až tak neřešila…
Neteřinka 3 a půl roku nedokáže pojmenovat žádnou barvu. Někdy se trefí=) ale rozhodně bych neřekla, že cíleně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
954
9.3.10 20:46

Já si je pletla ještě asi v 25 letech a ještě oranžovou a růžovou, tygra a lva a husu a kachnu :-). Ale to už je jiná kapitola :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1901
14.4.10 20:51

AHOJ!mŮJ SYN CHODÍ DO ŠKOLKY ,A STÁLE SI PLETE BARVY.VŮBEC TO NEŘEŠÍM? :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5463
2.11.14 22:30

Dobrý den,
mam dotaz syn si občas plete červenou barvu s modrou. Modrou pozná dobře, ale když mu ukážu něco červeného tak občas řekne modrá, věci který pojmenuji, že jsou červené mi zopakuje, ale ukážu mu jinou věc kterou nezná a neví jaká to je barva a řekne mi modrá. Jinak pozná všechny další i růžová, oranžová, fialová apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20265
2.11.14 22:35
@Majdina píše:
Ahojky, dcera bude mít za chvíli 3 roky, barvy zná dobře, i takovou fialovou, růžovou, oranžovou rozezná bez problémů (narozdíl od manžela), ale plete si modrou a zelenou. Nemáte někdo stejnou zkušenost? Dávám to sem spíš pro pobavení, nečekám, že bude mít vážnou vadu zraku, no ale co kdyby, že…Děkuju

Neřeš to, je ještě brzy na barvy.
Synovi je 5 let, a ještě minulý rok měl období, kdy říkal jen jednu barvu. Teď už všechny umí bravurně, včetně světlých a tmavých odstínů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama